Studia miejskie - Warszawa

Studia miejskie - Warszawa

Studia na kierunku studia miejskie w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Studia miejskie stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
forma: stacjonarne

15.01.2024

Studia miejskie studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku studia to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia miejskie - Warszawa
Studia na kierunku studia miejskie w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku studia miejskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW).
 

Opis kierunku

Studia miejskie to kierunek, który ma charakter ogólnoakademicki. Ich studenci mogą uzyskać interdyscyplinarne kwalifikacje z pograniczna nauk społecznych, humanistycznych, ścisłych, a także przyrodniczych. Jaki jest cel zatem kształcenia? Studenci analizują i przyglądają się aktualnym zjawiskom towarzyszącym postępującej urbanizacji. Program kształcenia przewiduje naukę zagadnień związanych z m.in. społeczno-kulturowym uwarunkowaniem rozwoju miast, współczesnymi teoriami w studiach miejskich, fizjonomią, morfologią, walorami i funkcjonalnością przestrzeni miasta czy konfliktem w mieście – ruchami miejskimi, mobilizacją, obywatelskością.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów miejskich dysponować będą wykształceniem, które przygotuje ich do pracy badawczej czy w jednostkach zajmujących się planowaniem rozwoju i planowaniem przestrzennym. Czekać na nich będą również jednostki administracji publicznej czy też instytucje zajmujące się problemami rozwoju społecznego. Odnajdą się również w firmach konsultingowych. Zatrudnienia mogą poszukiwać także w sektorze prywatnym zajmującym się architekturą, urbanistyką i budownictwem.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek studia miejskie?

Kandydaci, którzy chcą rozpocząć studia II stopnia, powinni zorientować się, jakie dokumenty należy dostarczyć do komisji rekrutacyjnej w pierwszej kolejności. To one odgrywają bowiem największe znaczenie. Należy przestrzegać również terminów składania papierów. Ich zaniedbanie może sprawić, że mimo spełnienia wszystkich wymogów, kandydaci nie znajdą się na listach osób przyjętych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku studia miejskie?

Studia miejskie to nowoczesna i innowacyjna propozycja kształcenia, która znalazła się w ofercie warszawskich ośrodków akademickich. Została ona stworzona z myślą o osobach, które chciałby otrzymać interdyscyplinarną wiedzę oscylującą wokół różnorodnych nauk – społecznych, humanistycznych, czy nawet ścisłych i przyrodniczych.

Studia miejskie w Warszawie stanowią odpowiedź na wyzwania związane z nieustannymi procesami urbanizacyjnymi. Dziś towarzyszy nam bowiem intensywny rozwój miast i przestrzeni. Wciąż zatem potrzebni są specjaliści o wszechstronnych kwalifikacjach, którzy będą wiedzieli, jak wspierać te miejskie zmiany i przeobrażenia. Studenci uczestniczyć będą w szeregu wykładów i ćwiczeń, które znacząco wyspecjalizują ich zawodowe kompetencje.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku studia miejskie możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

Studenci, których interesują kierunki takie jak studia miejskie, będą mieli w Warszawie możliwość kształcenia na studiach II stopnia. Oznacza to, że jest propozycja skierowana w stronę osób, które na swoim koncie mają już tytuł licencjata lub magistra z dziedziny pokrewnej. Na studiach II stopnia dostaną szansę poszerzenia wiedzy oraz kwalifikacji.

Studenci będą kształcić się również w trybie stacjonarnym. Cieszy się on wciąż największą popularnością wśród społeczności akademickiej, warto więc się nad nim pochylić. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubię regularny cykl zajęć i chcą uniknąć opłat za czesne. Studia dzienne na publicznej uczelni nie wymagają ich.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci, którzy wybiorą studia miejskie, otrzymają szeroką wiedzę. Dotyczyć ona będzie w szczególności metod i teorii wyjaśniających podstawy studiów miejskich. Studenci poznają między innymi główne tendencje rozwojowe geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej, ekonomii, nauk socjologicznych, historii, nauk o kulturze, nauk o polityce i administracji, nauk o Ziemi i środowisku w zakresie, w jakim dyscypliny te związane są ze studiami miejskimi.

Umiejętności studiów miejskich dotyczyć będą chociażby formułowania i rozwiązywania nietypowych problemów związanych z obszarem nieustannego rozwoju miast. Studenci zapoznają się również z ekonomicznymi, prawnymi, etycznymi i społecznymi uwarunkowaniami kształtującymi obszar studiów miejskich.

Uczelnie w Warszawie - kierunek studia miejskie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku studia miejskie w Warszawie?

Studia na kierunku studia miejskie trwają 2 lata.

Studia miejskie w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku studia miejskie w Warszawie?

Dynamiczne tempo rozwoju miast sprawia, że nieustannie potrzebujemy specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak sprawić, by środki aglomeracyjne były przyjazne dla ludzi. Dotyczy to bardzo wielu obszarach na różnorodnych płaszczyznach. Studia miejskie pozwalają więc na zdobycie interdyscyplinarnego wykształcenia, które zbuduje podstawy dla stabilnego rozwoju zawodowego.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów miejskich:

  • administracja publiczna;
  • jednostki zajmujące się planowaniem przestrzeni;
  • instytucje zajmujące się problemami rozwoju społecznego;
  • instytucje kultury;
  • samorządy itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Studia miejskie w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Studia miejskie Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Studia miejskie Warszawa studia stacjonarne

Studia miejskie w Warszawie

Popularne kierunki humanistyczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Studia miejskie w miastach

Nadchodzące wydarzenia