Studia inżynierskie Kraków

Studia inżynierskie Kraków

Studia inżynierskie Kraków

Największy wybór studiów

inżynierskich w Krakowie

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia inżynierskie Krakowie | woj. małopolskie

Studia inżynierskie w Krakowie to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku  do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie są Studia inżynierskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Kierunki studiów: 68

Studia podyplomowe: 71

Kierunki inżynierskie i techniczne
automatyka i robotyka
automatyka przemysłowa i robotyka
ceramika

POKAŻ WIĘCEJ

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KRAKOWIE

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
G
H
I
K
L
M
O
P
R
S
T
U
W
Z
Ź
Rozwiń

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Krakowie

Aby dostać się na studia inżynierskie należy bardzo dobrze zdać maturę z matematyki, fizyki lub informatyki. Przedmioty ścisłe są szczególnie punktowane w ramach konkursu świadectw. Warto zadbać o bardzo dobry wynik z języka angielskiego i przyzwoite wyniki z języka polskiego.

Niczego nie lekceważcie i przyłóżcie się do sumiennej nauki na rzecz przyszłych studiów. Dzięki nim zdobędziecie wspaniałe możliwości zawodowe!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zobacz, co wybierają inni

POKAŻ WSZYSTKIE

Studia inżynierskie niestacjonarne w Krakowie

Studia inżynierskie należą do najchętniej wybieranych, a podstawą tej tendencji jest niepodważalny fakt, iż zawsze będzie istnieć zapotrzebowanie na fachowców i specjalistów. Aby tych specjalistów przybywało należy tworzyć odpowiednie warunki do ich kształcenia. Takie odnaleźć można w Krakowie, gdzie studia inżynierskie mają się bardziej niż dobrze.

Zainteresowani nauką w trybie niestacjonarnym nie będą mieli kłopotów ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie dyscypliny. Niestacjonarne studia inżynierskie w Krakowie to długa lista kierunków kształcenia, pośród których wymienić można chociażby Automatykę i robotykę, Budownictwo, Elektrotechnikę czy Energetykę. Co ważne, kierunki z obszaru studiów inżynierskich prowadzone są nie tylko w jednej uczelni.

Nie od dzisiaj prowadzone są głośne dyskusje na temat tego, czy lepiej kształcić się stacjonarnie i niestacjonarnie. W aspekcie merytorycznym, czyli otrzymywanej wiedzy, nie ma to większego znaczenia, ponieważ zarówno studia stacjonarne i niestacjonarne prowadzą do takich samych efektów.

Czy występują zatem jakieś różnice? Oczywiście, że tak. Różnice polegają przede wszystkim w częstotliwości zajęć, gdyż jak wiemy studia niestacjonarne odbywają się w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie. Na tej podstawie można odnieść wrażenie, że droga prowadząca przez program kształcenia pokonywana jest szybciej, co nie oznacza że mniej dokładniej.

Charakterystyczne jest także to, że inżynierskie studia niestacjonarne więcej wymagają od samych studentów. Muszą się oni wyróżniać dobrą organizacją i samodzielnością, ponieważ część obowiązkowej wiedzy muszą pozyskiwać we własnym zakresie.

czytaj dalej studia inżynierskie niestacjonarne w Krakowie

STUDIA INŻYNIERSKIE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

A
B
D
E
G
I
K
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia inżynierskie w Krakowie

Inżynierów wciąż u nas brakuje! Takich inżynierów, którzy realnie znają się na swojej pracy i wiedzą, jak wykonać sumiennie i rzetelnie powierzone im zadanie.

Inżynierowie bowiem to ludzie o porządnych podstawach teoretycznych, którzy potrafią wszystko zmajstrować, zbudować, zaprojektować i wykonać. Inżynierowie zajmują się nowymi technologiami, jaki budowami wielkich budynków!

Studia inżynierskie w Krakowie ukierunkowane są na rozwój w kierunku nowych technologii. Tu możecie podjąć studia biotechnologii, chemii budowlanej, jak i cenionej przez pracodawców automatyki i robotyki. Dyplom ukończenia studiów inżynierskich pozwoli Wam na zdobycie dobrze płatnej pracy. Z pewnością podczas nauki staniecie się zaradnymi, pomysłowymi inżynierami.

Podczas studiów inżynierskich w Krakowie zdobędziecie solidne podstawy teoretyczne, które z pewnością wykorzystacie w pracy w każdej branży. Uczelnie techniczne kładą szczególny nacisk na kształcenie praktyczne, dlatego wszystkich przyszłych inżynierów wyposażają w niezbędne umiejętności do samodzielnego podjęcia pracy i realizacji projektów.

Kraków cechuje się szczególnie ciekawą ofertą studiów podyplomowych z zakresu studiów inżynierskich. To niezwykle barwna oferta skierowana do osób chcących związać swoją przyszłość z górnictwem, aerologią czy zamierzające zajmować się certyfikacją i audytingiem projektów budowlanych. Sprawdźcie sami, jaką ofertę przygotowały dla Was krakowskie uczelnie w zakresie studiów inżynierskich!

 

 

Studia inżynierskie w Krakowie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia inżynierskie w Krakowie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają od  trzech i pół roku do 4 lat i kończą się tytułem inżyniera. Studia drugiego stopnia mają charakter uzupełniający w stosunku do studiów inżynierskich. Trwają trzy bądź cztery semestry i kończą się tytułem magistra.

Krakowskie uczelnie przygotowują także pulę kierunków podyplomowych, które umożliwiają zdobywanie dodatkowych kwalifikacji. Studia podyplomowe możesz realizować niestacjonarnie w trakcie dwóch bądź trzech semestrów. W ten sposób możesz studiować na przykład audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz certyfikacji energetycznej budynków lub nowoczesne metody zarządzania i technologie w koksownictwie.

Kształcenie na poszczególnych kierunkach inżynierskich odbywa się stacjonarnie i niestacjonarnie. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, studia zaoczne zaś w weekendy. Pamiętaj, że nie każdy kierunek studiów może być realizowany w każdym trybie kształcenia.

czytaj dalej studia w Krakowie

 

 

Kierunki studiów inżynierskich w Krakowie

Studia inżynierskie są jednymi z najpopularniejszych wśród aktualnie proponowanych kierunków kształcenia. Techniczne wykształcenie jest cenione przez współczesnych pracodawców i pozwala odnaleźć się na wielu stanowiskach pracy.

Krakowskie uczelnie oferują szereg kierunków związanych stricte z inżynierią jak inżynieria biomedyczna, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria i organizacja zarządzania, inżynieria mechaniczna i materiałowa. Interdyscyplinarny charakter prowadzonej edukacji umożliwia techniczne podejście do różnych dziedzin i nauk.

W Krakowie znajdziesz wiele kierunków unikatowych, które także zapewnią Ci tytuł inżyniera. Możesz wybrać takie studia jak browarnictwo i słodownictwo, automatyka przemysłowa i robotyka, technika rolnicza i leśna, tworzywa i technologie motoryzacyjne.

Uczelnie w Krakowie realizują kształcenie w języku polskim, ale także w języku angielskim, co z pewnością otworzy Cię na działanie na rynku międzynarodowym. Zapoznaj się szczegółowo z ofertą kształcenia poszczególnych placówek akademickich w Krakowie.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów inżynierskich:

 • automatyka i robotyka
 • browarnictwo i słodownictwo
 • ceramika
 • energetyka odnawialna i zarządzanie energią
 • fizyka techniczna
 • geodezja i kartografia
 • geoinżynieria i górnictwo otworowe
 • inżynieria naftowa i gazownicza
 • inżynieria obliczeniowa
 • komputerowe wspomaganie procesów inżynierskich

czytaj dalej kierunki studiów w Krakowie

 

 

Gdzie studiować kierunki inżynierskie w Krakowie?

Wykształcenie inżynierskie możesz zdobyć na wielu krakowskich uczelniach, które niekoniecznie odznaczają się technicznym stylem prowadzenia edukacji. Kierunki inżynierskie znajdziesz na wielu publicznych uczelniach, cieszących się renomą.

Szczególnie wiele propozycji, realizowanych na najwyższym poziomie, znajdziesz na Politechnice Krakowskiej, która słynie z kierunków ścisłych. Przystosowała ona wiele wydziałów, między innymi Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej, Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej oraz Wydział Mechaniczny, do prowadzenia zajęć praktycznych, skupiających się na najnowszych rozwiązaniach technicznych i technologicznych.

Bogatą ofertę przygotowuje także Akademia Górniczo-Hutnicza, która skupia się na bezpieczeństwie i higienie pracy, budownictwie, energetyce, geoinżynierii i tym podobne. Warto zapoznać się także z ofertą Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Propozycji kształcenia jest naprawdę wiele, a poszczególne kierunki realizowane są w innowacyjny sposób w nowocześnie wyposażonych pracowniach.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki inżynierskie w Krakowie:

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

 

 

Jak wybrać studia inżynierskie w Krakowie, aby mieć dobrą pracę?

Studia inżynierskie są uznawane za jedne z najbardziej opłacalnych, ponieważ praktyczne, techniczne wykształcenie jest poszukiwane w wielu branżach. Z pewnością wybór kierunku w tym zakresie nie okaże się próżną ideą, zwłaszcza że na abiturientów czeka bardzo wiele stanowisk pracy.

Przede wszystkim w zależności od zdobytego wykształcenia zatrudniani są oni w serwisach samochodowych, stacjach diagnostycznych, przedsiębiorstwach transportowych i przewozowych oraz salonach sprzedaży, w przemyśle elektromaszynowym, motoryzacyjnym, w branżach związanych z budową i eksploatacją nowoczesnych maszyn i tym podobne.

Absolwenci zajmują się projektowaniem inteligentnych i autonomicznych produktów i systemów, a także programowaniem, obsługą systemów sztucznej inteligencji i systemów autonomicznych.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • informatyk
 • programista
 • inżynier elektryk automatyk
 • nanotechnolog
 • inżynier gospodarki przestrzennej
 • inżynier inżynierii środowiska
 • architekt
 • mechanik
 • kierownik serwisu
 • inżynier technolog
 • konstruktor-inżynier
 • projektant systemów mechanicznych

 

Wybierając kierunek studiów warto zwrócić uwagę na sytuację rozgrywającą się na rynku pracy. Z pewnością nakreśli ona to, na jakich ekspertów jest zapotrzebowanie w danym czasie. Warto także uwzględnić uwarunkowania gospodarcze i geograficzne Krakowa.

Tak naprawdę miasto ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o przemysł, innowacje, rozwój technologiczny. Umożliwi Ci to znalezienie pracy w zawodzie i dobre zarobki w zakresie swojej specjalizacji.

Powinieneś/powinnaś kierować się także zainteresowaniami i predyspozycjami, które umożliwią Ci wykonywanie zawodu. Nie każdy odnajdzie się w technologiach motoryzacyjnych, tak jak nie dla każdego jest metalurgia czy recykling. Wybierz studia, które umożliwią Ci rozwój w dziedzinach dla Ciebie ciekawych. Wpłynie to na chęć zdobywania wiedzy oraz satysfakcję zawodową.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Krakowie?

Wybór uczelni wyższej nigdy nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza że pracodawcy bardzo często zwracają uwagę na ukończoną uczelnię, także faktycznie rzutuje to na naszą przyszłość zawodową. Chodzi oczywiście o sposób realizowania danego kierunku i poziom kształcenia oferowany przez daną placówkę akademicką.

Musisz sprecyzować, jaki kierunek chcesz realizować, ponieważ każda z uczelni prezentuje oryginalną ofertę kształcenia. Najbogatszą listę propozycji prezentuje Politechnika Krakowska i Akademia Górniczo-Hutnicza, mimo że nie można odmówić innowacyjności Uniwersytetom: Pedagogicznemu, Ekonomicznemu, Rolniczemu.

Poszczególne placówki akademickie odznaczają się nowocześnie wyposażonymi pracowniami komputerowymi i laboratoryjnymi oraz wyspecjalizowaną kadrą akademicką, która chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Powinnaś/powinieneś zwrócić także uwagę na możliwości rozwoju, które oferują poszczególne uczelnie. Mimo iż istotny jest poziom kształcenia na zajęciach akademickich, to ważny jest także rozwój poza uczelnianymi murami.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

 

Czy warto iść na studia inżynierskie w Krakowie?

Kraków jest miastem rozwojowym, odznaczającym się bogatą kulturą i tradycją. Wybierając studia inżynierskie w tym mieście, możesz liczyć na rozwój nie tylko naukowy, ale i zawodowy, bowiem łatwo tutaj o pracę w zakresie różnego rodzaju przemysłów. Liczne przedsięwzięcia i innowacyjne wydarzenia wpływają na zdobywanie wiedzy i praktycznych umiejętności.

Czas studiów postrzegany jest jako jeden z najlepszych w życiu człowieka, który chce się kształcić, a tym samym dążyć do polepszenia sytuacji finansowej i zdobycia dobrze płatnej pracy. To w tym okresie zawierane są najważniejsze znajomości i przyjaźnie na całe życie. To także czas zdobywania życiowych doświadczeń i odkrywania nowych pasji. Kraków to miasto turystów i studentów, dlatego możesz liczyć na różnego rodzaju atrakcje w postaci wydarzeń kulturowych, sportowych, imprez masowych, ale także dni nauki i festiwali technologicznych.

Studenci z pewnością znajdą w Krakowie dla siebie miejsce. Nie trudno o mieszkanie blisko uczelni, ale możesz także postarać się o akademik. Władze miasta współpracują z uczelniami i oferują różnego rodzaju programy socjalne, które pomagają studentom w zdobywaniu edukacji. Uczelnie przedstawiają także liczne programy motywujące, jak chociażby stypendia naukowe.

Władze uczelni konsultują się z przyszłymi pracodawcami swoich podopiecznych, opracowując programy kształcenia, które umożliwią zdobywanie potrzebnych kompetencji do pracy w zawodzie. We wzajemnym porozumieniu tworzą także propozycje staży i praktyk, które stanowią start dla studentów i absolwentów poszukujących pierwszych doświadczeń zawodowych.

Uczelnie w Krakowie stawiają na rozwój, dlatego zachęcają studentów do brania udziału w konferencjach naukowych, grantach badawczych, do zakładania kół naukowych i aktywnego działania. W tym mieście nie spoczywa się na laurach, a każda placówka akademicka dąży do doskonałości abiturientów.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach inżynierskich

Absolwenci studiów inżynierskich w zależności od obranego kierunku rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową. W przypadku tego rodzaju studiów raczej nie trudno będzie Wam znaleźć pracę, o jakiej myślicie.

Musicie tylko zdecydować się na obrany kierunek. Czy wolicie pracę z klientami i projektowanie rozwiązań, czy sprawdzanie prac wykonanych przez innych?

Co Wam będzie sprawiało większą frajdę? Po studiach inżynierskich w Krakowie możecie zostać tak specem od automatyki i programować wszelkie procesy produkcyjne, zajmować się trudnymi podzespołami komputerowymi, jak i specami od wszech inżynierskich rzeczy - kończąc kierunek edukacja techniczno-informatyczna. To idealny kierunek dla osób, które czują, że kierunki ścisłe są dla nich, a które niekoniecznie wiedzą, jaki dokładnie nurt kształcenia obrać. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

Na studia inżynierskie w Krakowie przede wszystkim zaprasza Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, słynąca z prowadzonych kierunków ścisłych, mowa tu przede wszystkim o kierunkach takich jak:

 • biotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej
 • chemia budowlana - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej
 • automatyka i robotyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Mechanicznym

Równie ciekawą ofertę kształcenia przedstawia Politechnika z zakresu studiów podyplomowych:

 • budowa i eksploatacja pojazdów szynowych - studia podyplomowe na Wydziale Mechanicznym
 • budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków - studia podyplomowe na Wydziale Inżynierii Lądowej
 • bezpieczeństwo obiektów budowlanych w sytuacji pożarów - studia podyplomowe na Wydziale Inżynierii Lądowej
 • BIM - technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie - studia podyplomowe na Wydziale Architektury
 • cywilne użytkowanie bezzałogowych statków powietrznych - studia podyplomowe na Wydziale Mechanicznym
 • architektura i budownictwo zrównoważone - studia podyplomowe na Wydziale Architektury

zobacz pełną ofertę kierunków >

 


AGH W KRAKOWIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Natomiast Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zaprasza na studia podyplomowe na równie ciekawych i praktycznych kierunkach:

 • bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii
 • budownictwo i bezpieczeństwo tunelowe - studia podyplomowe na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii
 • drilling engineering - studia podyplomowe na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu
 • audyt energetyczny, ocena energetyczna budynków oraz efektywne użytkowanie energii - studia podyplomowe na Wydziale Energetyki i Paliw
 • aerologia górnicza - studia podyplomowe na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii
 • audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz certyfikacji energetycznej budynków - studia podyplomowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

W zakresie studiów inżynierskich i magisterskich Akademia Górniczo-Hutnicza prowadzi studia na kierunkach:

 • ceramika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • edukacja techniczno-informatyczna - studia stacjonarne I i II stopnia na Wydziale Inżynierii Metali i Techniki Przemysłowej
 • automatyka i robotyka - studia stacjonarne i niestacjonarne, I i II stopnia, prowadzone na dwóch Wydziałach - Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej

zobacz pełną ofertę kierunków >

 


UNIWERSYTET ROLNICZY W KRAKOWIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia inżynierskie w Krakowie prowadzi również Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa na kierunku: biotechnologia. Tu również możecie zrealizować ciekawe studia podyplomowe na kierunku: Audyting i Certyfikacja Energetyczna Budynków.

zobacz pełną ofertę kierunków >

 


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Kolejną uczelnią państwową, prowadzącą studia inżynierskie jest Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, tu na Wydziale Sztuki możecie podjąć studia na kierunku Digital Design, a na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym realizowany jest kierunek edukacja techniczno-informatyczna.

zobacz pełną ofertę kierunków >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)