Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa - kierunki studiów

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa - kierunki studiów

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa - kierunki studiów

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu jest jedyną medyczną uczelnią na Opolszczyźnie, a utworzona została w 2003 roku. Uczelnia kształci swoich studentów na kierunkach takich jak pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia czy kosmetologia, ale w najbliższym czasie planuje utworzyć nowe kierunki kształcenia.

Praktykę zawodową można zdobyć na najlepszych oddziałach opolskich szpitali pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry. Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa daje możliwość studiowania zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym, a dla przyjezdnych oferuje 200 miejsc w Domu Studenta.

Uczelnia ściśle współpracuje z Akademią Medyczną we Wrocławiu oraz Uniwersytetem Opolskim i nieustannie się rozwija. W ostatnim czasie została wybudowana nowoczesna sala audytoryjna wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Kolejną inwestycją ma być siedmiopiętrowy budynek, w którym oprócz administracji, znajdą się nowe sale wykładowe, a także powiększona zostanie biblioteka z salą internetową.

Wydział Fizjoterapii

Wydział Kosmetologii

Wydział Pielęgniarstwa

Wydział Położnictwa

 

Komentarze (0)