Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - studia II stopnia

Studia II stopnia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata lub 1, 5 roku i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - studia II stopnia 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu: znaleziono 18

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka gospodarcza

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Business management

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Ekonomia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Ekonomia biznesu i finanse

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Finance

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Finanse i rachunkowość

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Informatyka w biznesie

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

International business

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Komunikacja społeczna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Konsulting prawny i gospodarczy

II stopnia

niestacjonarne

Logistyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Międzynarodowe stosunki gospodarcze

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Nieruchomości i gospodarka przestrzenna

I stopnia, II stopnia

niestacjonarne, stacjonarne

Prawo gospodarcze

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Rachunkowość i podatki

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zarządzanie

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zarządzanie i inżynieria produkcji

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Studia drugiego stopnia to poziom kształcenia, na który nie można wejść od razu po maturze, bowiem zarezerwowany jest dla tych, którzy przeszli już jakiś etap wyższej edukacji. Mówiąc inaczej, studia drugiego stopnia mogą podjąć absolwenci studiów stopnia pierwszego albo studiów jednolitych.

Zanim zaczniemy szczegółowo omawiać zagadnienie drugiego poziomu wyższego kształcenia warto zwrócić uwagę na to, że cieszy się on rosnącym zainteresowaniem. Coraz rzadziej chodzi wyłącznie o uzyskanie dyplomu, na którym widnieje „magister” bądź „magister inżynier”, ale faktycznie o pogłębioną wiedzę i udoskonalone umiejętności, które znacznie szerzej otwierają perspektywy zawodowe. Studia drugiego stopnia możemy zatem określić mianem studiów dla chętnych, głodnych wiedzy, którzy podejmując kształcenie wiedzą, że z poszerzonego wykształcenia zrobią konkretny użytek.

Studia drugiego stopnia to studia magisterskie, w ramach których prowadzone są rozmaite kierunki, różniące się od siebie profilem kształcenia oraz co za tym idzie długością nauki. Kształcenie na drugim stopniu może oznaczać kontynuację, jak również wejście w nowy obszar zagadnień. Co mamy na myśli mówiąc o kontynuacji? Jeśli ukończyliśmy studia pierwszego stopnia na kierunku „X”, to kierunek „X” studiujemy także na drugim stopniu. Wejście w nowy obszar zagadnień to z kolei sytuacja, kiedy ukończyliśmy studia pierwszego stopnia na kierunku „X”, ale na drugim stopniu studiujemy kierunek „Y”. Oczywiście, nie zawsze jest taka możliwość. Wszystko zależy od tego, czy regulamin uczelni na to zezwala.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Jak już zaznaczyliśmy, studia drugiego stopnia nie są przeznaczone dla osób kończących naukę w szkole ponadpodstawowej, a zatem w procesie rekrutacji nie ma mowy o istotności przedmiotów maturalnych. O przyjęcia na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów przynajmniej pierwszego stopnia.

Przypomnijmy sobie zagadnienie kontynuacji. W postępowaniu kwalifikacyjnym na studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu jest to istotne, ponieważ osoby, które pragną podjąć kształcenie na kierunku innym niż ten, który ukończyły na stopniu pierwszym muszą wziąć udział w teście lub rozmowie kwalifikacyjnej. O czym jeszcze warto wiedzieć? Kandydatów na studia prowadzone w języku angielskim, którzy nie kontynuują nauki na tym samym kierunku lub nie spełnili warunku średniej  ocen ze studiów, obowiązuje test przedmiotowy w języku angielskim. Kandydatów zmieniających język wykładowy z polskiego na angielski obowiązuje dodatkowo test znajomości języka angielskiego (za wyjątkiem osób, które mogą poświadczyć znajomość języka angielskiego właściwym dokumentem).

Sam proces naboru jest bardzo prosty. Osoby zainteresowane kształceniem muszą rejestrować się w specjalnym systemie internetowym, wypełnić stosowne formularze, załączyć fotografie, wnieść opłatę rekrutacyjną oraz złożyć wymagane dokumenty.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu?

Studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to zestaw kierunków, którym powinny zainteresować się osoby pragnące poszerzyć horyzonty oraz rozwinąć umiejętności w zakresie szeroko pojętego biznesu, ekonomii czy finansów. W katalogu edukacyjnym odnajdziemy propozycje polskojęzyczne oraz anglojęzyczne, które odnoszą się między innymi do: analityki gospodarczej, międzynarodowych stosunków gospodarczych, podatków, rachunkowości, logistyki czy zarządzania.

Kierunki realizowane na drugim poziomie kształcenia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu dostarczają wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych, które po zakończeniu nauki można wykorzystać na rozmaitych stanowiskach. Posiadając wykształcenie można pracować między innymi jako: menedżer projektu, menedżer produktu, specjalista do spraw transferu technologii, specjalista do spraw infrastruktury informatycznej, koordynator łańcucha dostaw, analityk gospodarczy, audytor wewnętrzny i zewnętrzny, analityk finansowy, doradca inwestycyjny, specjalista do spraw zarządzania ryzykiem, doradca podatkowy, specjalista do spraw komunikacji z mediami czy specjalista do spraw procesów biznesowych.

 

Ile trwają studia II stopnia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu?

Kształcenie na kierunkach należących do obszaru studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu może trwać od 1, 5 roku do 2 lat.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Kierunki tworzące przestrzeń studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu mogą być realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej. Forma stacjonarna, nazywana również studiami dziennymi polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia rozpoczynające się zazwyczaj w godzinach porannych. Forma niestacjonarna to tryb zaoczny, który bywa określany mianem studiów weekendowych, bowiem zajęcia odbywają się właśnie w weekendy i organizowane są w ramach zjazdów, zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia