Stosunki międzynarodowe studia I stopnia - Warszawa

Stosunki międzynarodowe studia I stopnia - Warszawa

Stosunki międzynarodowe studia I stopnia - Warszawa

Studia I stopnia w Warszawie

stosunki międzynarodowe

Odkryj stosunki międzynarodowe w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Stosunki międzynarodowe studia I stopnia (licencjackie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Stosunki międzynarodowe w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Stosunki międzynarodowe studia I stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek stosunki międzynarodowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Stosunki międzynarodowe stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek stosunki międzynarodowe w Warszawie?

O tym, jak bardzo popularne są studia na kierunku stosunki międzynarodowe, świadczy mnogość ofert kształcenia przygotowanych przez warszawskie ośrodki akademickie. Rekrutacja na każdą z uczelni może przebiegać różnie w zależności od jej typu.

Uczelnie państwowe wymagają przedstawienia wyników z przedmiotów takich jak na przykład: WOS, historia, geografia, język obcy nowożytny, czy język polski. Uczelnie prywatne z kolei dopuszczają rozpoczęcie kształcenia tym osobom, które dysponują zdaną maturą.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Stosunki międzynarodowe w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE?

Dziś musimy mieć świadomość, że nasze funkcjonowanie w świecie znacznie przekracza poza granice jednej państwowości. W praktyce oznacza to, że nasze wszelkie działania zaczynają mieć charakter internacjonalny. Nie trzeba szukać abstrakcyjnych przykładów. Jeździmy na wymiany studenckie, podróżujemy, korzystamy z usług międzynarodowych firm. Dlatego też coraz częściej potrzebni są nam specjaliści, którzy wiedzą, jak najlepiej zadbać o stosunki międzynarodowe.

Stosunki międzynarodowe uznawane są za jedną z pochodnych nauk politycznych i socjologicznych, więc mają charakter interdyscyplinarny. Ich powiązania są niezwykle rozległe i dotyczą wielu dziedzin historii, polityki i kultury. Studia na kierunku stosunki międzynarodowe powinny być zatem wybierane przez osoby o otwartych umysłach, które wykazują się dużą wrażliwością na aktualne wydarzenia nie tylko na arenie rodzimej, lecz także międzynarodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • studia online

 

Studia na kierunku stosunki międzynarowe w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Współcześnie dla studentów liczy się także dobra organizacja zajęć. Dlatego też bydgoscy studenci, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką na kierunku stosunki międzynarodowe, mogą rozpocząć kształcenie w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Tryb stacjonarny ma formę regularnych spotkań w trakcie trwania tygodnia. Z kolei nauka zaoczna odbywa się podczas weekendowych zjazdów i to wtedy realizowana jest podstawa programowa. Studenci zaoczni dzięki temu mogą równolegle rozwijać swoją karierę zawodową, trzeba pamiętać jednak, że większość materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie oraz że muszą uiszczać opłaty za czesne.

Kierunki studiów takie jak stosunki międzynarodowe mają dość interdyscyplinarny program dydaktyczny, ponieważ studenci muszą otrzymać gruntowne wykształcenie ekonomiczne, socjologiczne, czy prawnicze. Znaczenie będą mieć także kompetencje związane ze sprawną umiejętnością zarządzania i administrowania. W siatce programowej można odnaleźć zatem przedmioty z różnorodnych zakresów. Można zaliczyć do nich chociażby:

 • współczesne systemy polityczne
 • pozaeuropejskie procesy integracyjne
 • czy międzynarodowe stosunki kulturalne 
 • negocjacje międzynarodowe
 • geografię ekonomiczną
 • politykę gospodarczą

 

Warto także byś zapoznał się ze specjalizacjami, które będziesz mieć do wyboru – mogą się one zmieniać w zależności od uczelni. Pamiętaj jednak, że to właśnie dzięki specjalizacjom wejdziesz w posiadanie unikalnych kompetencji, które znacznie wzmocnią twoją pozycję na aktualnym rynku zatrudnienia.

Ile trwają studia I stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie?

Studia na kierunku Stosunki międzynarodowe w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie w Warszawie przygotowały bardzo bogatą ofertę kształcenia na kierunku stosunki międzynarodowe. O tym, który ośrodek akademicki wybrać, dowiesz się z poniższych linków. Pamiętaj, by dobrze przeanalizować każdą z ofert. Studia I stopnia stanowić będą początek twojej przygody akademickiej. Trwają one trzy lata, czyli sześć semestrów i zagwarantują ci tytuł zawodowy licencjata, dzięki któremu otworzą się przed tobą różnorodne drzwi zawodowego rozwoju.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE?

Obecnie oczywiste jest, że nasz rodzimy rynek w pełni otwarty jest na inne rynki zagraniczne. Dlatego też studenci, którzy wybierają kierunki takie jak stosunki międzynarodowe, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem dobrego i stabilnego zatrudnienia. Pamiętaj jednak, że twoje interdyscyplinarne wykształcenie będzie wymagało od ciebie odpowiedniego określenia priorytetów zawodowych.

Studia I stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe przygotują cię do aktywnej pracy w instytucjach rządowych, ale i organizacjach pożytku publicznego. Osoby, które ukończyły ten kierunek, mogą starać się również o zatrudnienie w:

 • urzędach
 • ambasadach
 • agencjach marketingowych

 

Absolwenci stosunków międzynarodowych mogą występować także w roli ekspertów, współpracujących z mediami. Pamiętaj, że ten profil kształcenia – jak żaden inny – przygotuje Cię najlepiej do pracy na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek stosunki międzynarodowe w Warszawie

 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Warszawski

 

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Komentarze (0)