Studia informatyczne Poznań

Studia informatyczne Poznań

studia informatyka poznań

Studia informatyczne Poznań

Studia informatyczne to - można śmiało powiedzieć - czysta inwestycja w przyszłość. Bardzo dobrzy informatycy, kreatywni, bystrzy, umiejący wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce są dziś rozchwytywani i suto doceniani. Spora część absolwentów informatyki wyjeżdża z Polski do największych firm informatycznych, w których współtworzą najnowocześniejsze systemy informatyczne, budują nowoczesne aparatury, jak i wpływają na kształt współczesnej mapy wpływów informatycznych. Informatycy w pewien sposób rządzą światem poprzez tworzenie aplikacji i programów, zmieniających sposób myślenia o świecie. Studia informatyczne w Poznaniu to dobry wybór pod względem możliwości kierunkowego i specjalistycznego kształcenia. To tu informatykę studiuje się w bardzo współczesnym wydaniu - na przykład jako gry i technologie komputerowe czy inżynieria oprogramowania. Poznańscy uczeni zadbali również o ważne kierunki pokrewne, w których informatyka wiedzie prym, jednak nie jest głównym przedmiotem kształcenia, mowa tu o studiach: informatyka w gospodarce i administracji, na których oprócz tajników z zakresu sieci informatycznych, studenci zdobywają szeroką wiedzę z zakresu administracji i gospodarki. To przyszli wysoce wykwalifikowani urzędnicy państwowi, sprawujący na przykład nadzór nad systemami informatycznymi pomagającymi w funkcjonowaniu samorządu. Studia informatyczne w Poznaniu są cenione w Polsce, jak i na świecie. Studenci tych różnorodnych kierunków o wspólnym rdzeniu informatycznym, biorą udział w licznych konkursach międzynarodowych, projektach, wyjeżdżają na wymiany studenckie do współpracujących uczelni z obcych krajów. Studia informatyczne w Poznaniu to prawdziwe wyzwanie dla tęgich umysłów wizjonerów - tak, dzisiejsza informatyka jako dziedzina wymaga od poznających jej tajniki wizjonerskiego podejścia i bardzo otwartego umysłu.

Uczelnie i kierunki informatyczne w Poznaniu

Studia informatyczne w Poznaniu możecie realizować na takich uczelniach jak Politechnika Poznańska, Uniwersytet Adama Mickiewicza czy Uniwersytet Ekonomiczny. 

 


POLITECHNIKA POZNAŃSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki PP:

  • Bioinformatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, bez specjalności
  • Informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, bez specjalności
  • Informatyka - studia I stopnia, stacjonarne, specjalności: internet przedmiotów, gry i technologie internetowe, inteligentne systemy wspomagania decyzji, mikrosystemy informatyczne, software engineering (inżynieria oprogramowania), systemy rozproszone, systemy informatyczne w zarządzaniu, technologie przetwarzania danych, technologie wytwarzania oprogramowania
  • Informatyka - studia I i II stopnia, niestacjonarne - bez specjalności oraz specjalności: aplikacje mobilne i wbudowane dla internetu przedmiotów, informatyka w procesach biznesowych, sieci komputerowe, technologie przetwarzania danych, technologie wytwarzania oprogramowania, zaawansowane technologie internetowe

 


UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Matematyki i informatyki UAM

  • Informatyka studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, bez specjalności

Wydział Fizyki UAM:

  • Technologie komputerowe - studia I stopnia inżynierskie
  • Aplikacje Internetu Rzeczy - Międzyuczelniany, multidyscyplinarny kierunek, studia II stopnia, magisterskie

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UE:

  • Informatyka w gospodarce i administracji - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • Elektroniczny biznes
  • Informatyka i ekonometria - studia I i II stopnia, specjalność: analityka gospodarcza

 

Studia informatyczne w Poznaniu prowadzone są również przez uczelnie prywatne, takie jak Wyższa Szkoła Bankowa, na której można realizować studia na kierunku Informatyka w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 

Rekrutacja na studia informatyczne w Poznaniu

Aby dostać się na studia informatyczne należy oczywiście bardzo dobrze zdać maturę z przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka czy fizyka. Rzadko która uczelnia wymaga zdanej matury z informatyki. Pamiętajcie o dobrym przygotowaniu się do egzaminu z języka angielskiego - to on w dziedzinie informatyki jest królową nauk! Warto zdać śpiewająco egzamin dojrzałości, by dostać się na jedne z najlepszych studiów w Polsce!

Praca po studiach informatycznych

Jako informatyk bez problemu znajdziesz zatrudnienie w firmach IT, jak i instytucjach badawczych, ośrodkach państwowych i prywatnych. Oczywiście decydującą rolę w Twoim przyszłościowym miejscu będzie miała specjalizacja, na jaką się zdecydujesz. Jeśli kusi Cię praca nad systemami informacyjnymi i organizacyjnymi w urzędach, to wybierz ofertę Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. A jeśli zamierzasz zostać twórcą/realizatorem gier komputerowych to pokuś się na ofertę Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Wciąż zwiększa się zapotrzebowanie na zdolnych i bystrych informatyków - w dobie coraz większego zaangażowania różnego rodzaju systemów komputerowych, praktycznie w każdej firmie zatrudniany jest absolwent studiów informatycznych. Starsze pokolenie zostało zmuszone do pracy z komputerami, jakie pojawiły się w ich życiu nagle, dlatego też osoby te nie radzą sobie tak sprawnie z nowymi technologiami jak nastolatkowie, którym już znacznie łatwiej przyjdzie pracować z nowoczesnym sprzętem i zaawansowanymi aplikacjami. Ale i tak świat komputerów rozwija się na tyle błyskawicznie, że tylko fascynaci internetu pozostaną na bieżąco. Nie wystarczy na co dzień korzystać z urządzeń, by je dobrze rozumieć. Świat komputerów coraz bardziej się komplikuje. Dlatego zawód informatyka ma przed sobą świetlaną przyszłość. Spora część informatyków znajduje zatrudnienie w agencjach marketingowych, reklamowych, domach mediowych, jak i w telewizjach, czy prasie, gdzie odpowiedzialni są za techniczną sprawność kanałów informacyjnych. Także w branżach odzieżowej, przemysłowej, spożywczej i medycznej absolwenci studiów informatycznych mają ręce pełne pracy! Niekoniecznie trzeba się specjalizować i uczyć trudnych i skomplikowanych rzeczy, by funkcjonować jako informatyk i dobrze zarabiać. A to znaczy, że możecie się wyspecjalizować np. w pozycjonowaniu i budowaniu stron internetowych, na czym z pewnością spokojnie będziecie zarabiać, a co nie wymaga uczenia się ponad przeciętne możliwości. Dziś mało kto potrafi samodzielnie zbudować swoją wizytówkę w internecie, dlatego tak bardzo potrzebni są informatycy. Jeśli więc nie masz głowy do pobijania całego świata technologii i innowacyjnych rozwiązań, a po prostu znasz się na komputerach, wiesz, co i jak kliknąć, by zadziałało, to masz równie duże szanse, by odnieść sukces, co osoby budujące informatyczne systemy obsługi statków kosmicznych! Zawód informatyka wiąże się z jeszcze jedną możliwością kariery – a mianowicie z naprawą pogwarancyjną sprzętu, liczni absolwenci otwierają punkty ratownictwa dla sprzętu komputerowego i np. smartphonów. Nieudane aktualizacje, stłuczki, pęknięte ekrany – te wszystkie uszczerbki potrafią naprawić informatycy, którzy mogą także świadczyć usługi pomocy technicznej. Zawód informatyka polecamy z czystym sumieniem!

 

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)