Studia humanistyczne Warszawa

Studia humanistyczne Warszawa

Studia humanistyczne Warszawa

Największy wybór studiów

humanistycznych w Warszawie

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia humanistyczne Warszawa | woj. mazowieckie

Studia humanistyczne w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym) lub onlineSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie są Studia humanistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
H
I
K
L
M
O
P
Ś
S
T
U
W
Z
Rozwiń

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W WARSZAWIE

bioetyka
slawistyka
sociology
Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Warszawie

Rekrutacja na studia humanistyczne w Warszawie wygląda tak samo różnorodnie, jak oferta kierunków skierowana ku maturzystom – najczęściej jednak wygrywa konkurs świadectw, bez którego nie można by było przejść procesu rekrutacyjnego.

Niektóre uczelnie dodają do tego dodatkowo rozmowę kwalifikacyjną, która ma na celu zbadanie możliwości kandydatów.

Dlatego zanim wyślecie gdziekolwiek, jakiekolwiek dokumenty, przeczytajcie dokładnie rozporządzenia rekrutacyjne i przygotujcie się odpowiednio do podjęcia starań o przyjęcie na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zobacz, co wybierają inni

POKAŻ WSZYSTKIE

Studia humanistyczne niestacjonarne w Warszawie

Warszawa, jak na stolicę kraju przystało, stanowi olbrzymi ośrodek akademicki, w którym każdy zainteresowany zdobyciem wysokiej jakości wykształcenia znajdzie swoją dyscyplinę. Mówiąc o studiach humanistycznych warto zaznaczyć, że jest ich całkiem sporo i kandydaci mogą wybierać zarówno w kierunkach, jak i w formie nauki.

Pozyskiwanie wiedzy oferują uczelnie publiczne i niepubliczne i to właśnie do tych drugich należy pewna przewaga, w postaci większego dostępu do kształcenia niestacjonarnego.

Wybierając już konkretny kierunek i zastanawiając się nad tym, czy lepiej uczyć się stacjonarnie czy niestacjonarnie warto przemyśleć fakt, że pod względem merytorycznym obie formy niczym się od siebie nie różnią. Jak to możliwe? Otóż, studia niezależnie od trybu realizacji, prowadzą do tego samego, czyli uzyskanie jasno określonej wiedzy, umiejętności i kompetencji. Różnice widać w sposobie prowadzenia zajęć i całym ich harmonogramie.

Mogłoby się wydawać, że studenci studiów niestacjonarnych mają więcej czasu na naukę. Nic podobnego. Z racji tego, że odbywają zajęcia w ramach tzw. zjazdów, pojawiają się na uczelni w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie. Taki charakter kształcenia sprawia, że nie wszystkie elementy obowiązującego materiału można skrupulatnie zgłębić podczas wykładów.

Część wiadomości należy przyswoić samodzielnie, we własnym zakresie, bez podpowiedzi wykładowcy. Nieposiadanie czasu może wynikać także z faktu, iż znaczna część studentów niestacjonarnych pracuje, kolekcjonując tym samym doświadczenia, które być może wykorzystają w późniejszej, bardziej związanej z nauką, pracy zawodowej.

czytaj dalej studia humanistyczne niestacjonarne (zaoczne) w Warszawie

STUDIA HUMANISTYCZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

B
D
F
I
L
M
O
P
S
T
W
Rozwiń

Jak wyglądają studia humanistyczne w Warszawie

Prawdziwy humanista to człowiek wszechstronnie wykształcony, który umiejętnie obserwuje i analizuje świat, w jakim funkcjonuje. To człowiek przepełniony szacunkiem do świata, do ludzi, do całego życia na Ziemi, który stara się przede wszystkim zrozumieć mechanizmy rządzące życiem.

Rozumienie jest celem samym w sobie, aby pogłębiać tajniki i poznawać tajemnice, humaniści wdają się w licznego rodzaju dyskusje, pozwalające docierać do sedna, ów docieranie, dążenie to humanistyka w czystej postaci. Humanistą może być dziennikarz, analityk społeczny, kulturoznawca. Humanistą jest się nie przez kierunek studiów, jaki się ukończy, ale przez postawę życiową, przez ciekawość, otwartość i chęć poznania właśnie. Dlatego dość trudno jest opisać studia humanistyczne.

Nauka dzieli się na trzy dziedziny – naukę ścisłą, społeczną i humanistyczna, choć humanistyka zawiera w sobie wszystkie te dziedziny, włącznie z matematyką – bo przecież matematyka jest królową i rozlicza wszelkie procesy, fizyka i procesy zero jedynkowe to podstawa działania wszelkiej elektryczności, która wpływa na funkcjonowanie człowieka.

Bez rozumienia podstawowych procesów działania rzeczywistości, humanista do niezbyt wielu sensów dotrze. Dlatego studia humanistyczne są tak szerokie i dają tak wielki wachlarz możliwości. Leonardo da Vinci – oto przykład humanisty, człowieka o tak szerokiej wiedzy i tak wielu umiejętnościach, które pozwalają nam nazwać go dziś Geniuszem.

Studia humanistyczne w Warszawie to jedynie początek drogi dla humanisty. Co tak właściwie mogą Wam dać takie kierunki studiów? Przede wszystkim kontekst teoretyczny, będący podstawą dalszych rozważań oraz szereg umiejętności społecznych, komunikacyjnych, niezbędnych do Heideggerowskiego bycia-w-świecie, funkcjonowania, działania i zarabiania! Studia humanistyczne w Warszawie to idealna okazja do tego, by się wdrożyć, by rozpocząć swoją trudną ciekawską ścieżkę. Przejdźmy do praktycznego rozumienia studiów humanistycznych i kierunków, jakie takie studia oferują!

 

Typ studiów

Studia humanistyczne w Warszawie możemy podzielić w zależności od typu na:

 • studia I stopnia (licencjackie)
 • studia II stopnia (magisterskie).

Ten dwustopniowy podział dotyczy niemal wszystkich kierunków w Polsce. Swoją przygodę ze studiami humanistycznymi rozpoczniesz od kształcenia I stopnia. Trwać ono będzie 3 lata, więc sześć semestrów. To czas, kiedy zdobędziesz najważniejsze kompetencje i kwalifikacje, które pozwolą ci na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Studia I stopnia skończą się dla ciebie obroną pracy dyplomowej, dzięki której uzyskasz tytuł licencjata.

Warto, abyś swoją naukę kontynuował na studiach II stopnia. Uzupełnisz nie tylko wiedzę i umiejętności, lecz zadbasz również o pełnię wykształcenia. Czekać na ciebie będzie szereg wykładów oraz ćwiczeń. Podczas kształcenia II stopnia przygotowywać się będziesz również do obrony pracy magisterskiej. Uzyskanie tego tytułu otworzy przed tobą wiele drzwi zawodowego rozwoju. Studia filologiczne na II stopniu trwają 2 lata.

 

 

Tryb studiów

Jeśli chcesz rozpocząć studia, musisz wybrać również tryb nauki. Masz do wyboru:

 • studia stacjonarne (dzienne);
 • studia niestacjonarne (zaoczne);
 • studia online.

Zastanów się, który z trybów będzie dla ciebie wygodniejszy. Studia stacjonarne wciąż cieszą się w Polsce dużą popularnością – zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, wiedza zdobywana jest w sposób systematyczny. Dodatkowo studia stacjonarne na państwowej uczelni są bezpłatne! Plusów tego trybu kształcenia jest bardzo dużo, ale czasami warto zdecydować się na naukę w trybie niestacjonarnym!

Studia zaoczne mają charakter weekendowych zjazdów naukowych. Pamiętaj jednak, że znaczną część materiału teoretycznego będziesz opanowywać we własnym zakresie, co później zostanie zweryfikowane podczas egzaminów. Tryb niestacjonarny jest jednak dużo bardziej elastyczny i pozwala na łącznie ze sobą wielu aktywności – na przykład studiów i pracy. Należy wziąć jedynie pod uwagę, że studia niestacjonarne wiążą się zawsze z uiszczaniem opłat za czesne.

Wśród kierunków humanistycznych znalazł się także jeden kierunek, który możesz studiować online. To bardzo wygodna forma kształcenia, dzięki której możesz zadbać o większą oszczędność czasu! W przypadku kształcenia zdalnego kształcisz się na platformach e-laerningowych i czeka cię tylko kilka zjazdów naukowych.

czytaj dalej studia w Warszawie

 

 

Kierunki studiów humanistycznych w Warszawie:

Jeżeli wybierasz studia humanistyczne, czeka cię wiele możliwości! Warszawskie ośrodki akademickie przygotowały bardzo bogatą ofertę kierunkową, więc możesz mieć pewność, że uda ci się wybrać taką propozycję, która odzwierciedlać będzie twoje wszystkie intelektualne oczekiwania.

Czym są właściwie studia humanistyczne? Wymagają one przede wszystkim dużej otwartości umysłu, spostrzegawczości i refleksyjnej natury, która pozwala na zrozumienie wielu różnorodnych aspektów. Studia humanistyczne charakteryzuje bowiem bardzo duża interdyscyplinarność. Wśród kierunków znalazły się takie klasyczne propozycje jak: archeologia, europeistyka czy wszelkie filologie.

Studia humanistyczne w Warszawie oferują również bardziej innowacyjne kierunki. Można zaliczyć do nich chociażby muzeologię, nauki o rodzinie, obronność państwa itd.

Przekrój studiów humanistycznych w Warszawie jest bardzo szeroki! To pokazuje, że należy rozstać się z mitem humanisty, który nie potrafi odnaleźć się na arenie zawodowej. Nic bardziej mylnego – dziś studia humanistyczne zapewniają bowiem bardzo atrakcyjny start i dają perspektywy dynamicznego rozwoju!

 

Najpopularniejsze kierunki studiów humanistycznych w Warszawie:

 • archeologia;
 • kulturoznawstwo;
 • informacja naukowa i bibliotekozawstwo;
 • socjologia;
 • socjologia cyfrowa;
 • stosunki międzynarodowe;
 • sztuki społeczne;
 • politologia;
 • studia euroazjatyckie.

czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie

 

 

Gdzie studiować studia humanistyczne w Warszawie?

Wybierasz studia humanistyczne? Czeka na ciebie bardzo bogata oferta przygotowana przez stołeczne ośrodki akademickie. Zorientuj się zatem odpowiednio wcześnie, który z nich spełni twoje oczekiwania intelektualne.

Do wyboru będziesz mieć zarówno potężne szkoły z sektora publicznego takie jak Uniwersytet Warszawski. Czekać na ciebie będą również kierunki, które znalazły się wśród propozycji niepublicznych ośrodków akademickich. Pamiętaj, że obecnie każda uczelnia dąży do tego, by wykształcić najlepszych specjalistów z danego obszaru – dotyczy to zarówno szkół państwowych, jak i prywatnych. Jeśli wybierasz studia w Warszawie, możesz mieć niemal pewność, że to dobra inwestycja na przyszłość!

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki humanistyczne w Warszawie:

 • Uniwersytet Warszawski;
 • Wojskowa Akademia Techniczna;
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula;
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
 • Collegium Civitas;
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych;
 • Społeczna Akademia Nauk;
 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna;
 • Uczelnia Korczaka;
 • Uniwersytet Humanistycznospołeczny;
 • Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki.

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

 

Jak wybrać studia humanistyczne w Warszawie, aby mieć dobrą pracę?

Każdy maturzysta, który wybiera studia, zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądać jego przyszła kariera zawodowa. Młodzi ludzie chcą mieć bowiem pewność, że ich wykształcenie przyniesie im nie tylko intelektualną satysfakcję, lecz także odpowiednie zatrudnienie.

Warto podkreślić, że właściwie każdy kierunek studiów otwiera wiele dróg zawodowego rozwoju. Należy jednak wiedzieć, jak wydobyć potencjał z danej dyscypliny. Dotyczy to w szczególności studiów humanistycznych! Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zastanów się nad kilkoma kwestiami.

 • Co mają Ci zagwarantować studia humanistyczne?
 • Czym chciałbyś zajmować się w przyszłości?

Jeśli potrafisz konstruktywnie odpowiedzieć na te pytania, być może uda ci wybrać kierunek, który przyniesie ci zadowolenie. Określ również odpowiednio wcześnie swoje predyspozycje. Nie każdy bowiem odnajdzie się na studiach humanistycznych! Istnieje jednak szansa, że wśród wielu różnorodnych kierunków uda ci się znaleźć ten, który będzie dla ciebie najlepszy! Pamiętaj również o tym, by zastanowić się również nad tym, jaki obszar humanistyki przyniesie ci najwięcej satysfakcji.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

 • nauczyciel;
 • pracownik instytucji kultury i sztuki;
 • politolog;
 • archeolog;
 • kulturoznawca;
 • socjolog;
 • filolog;
 • lingwista;
 • logopeda;
 • muzykolog itd.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Warszawie?

Jeśli wybierasz uczelnię wyższą w Warszawie, przestrzegaj kilku niezbędnych zasad. Nie usypiaj czujności – jeśli dobrze poznasz uczelnię (nawet na niej nie studiując!), to istnieje szansa, że podejmiesz najkorzystniejszą dla siebie decyzję!

Na samym początku zorientuj się, czy szkoła, na której chcesz podjąć studia, posiada w ofercie dany kierunek! Jeśli tak – połowa sukcesu za tobą! Teraz czas sprawdzić inne ważne kwestie!

 • poznaj program kształcenia kierunku: dzięki temu będziesz wiedział, jakich zajęć się spodziewać, sprawdzisz również jaki jest stosunek wykładów do zajęć praktycznych! Pamiętaj – dziś to przede wszystkim umiejętności oparte na stabilnych podstawach teoretycznych są najważniejsze;
 • odwiedzaj stronę internetową uczelni: dzięki temu będziesz śledzić wszystkie wiadomości na bieżąco, zobaczysz również jak wygląda taka zdalna forma komunikacji ze studentami;
 • zadawaj pytania: czytaj opinie w Internecie, sprawdź, co inni studenci sądzą o wybranej przez ciebie uczelni. Im więcej różnorodnych informacji zbierzesz, tym większa jest szansa, że będziesz w przyszłości zadowolony z podjętego wyboru.
 • idź na dni otwarte uczelni: to idealna okazja, by przyjrzeć się danemu ośrodki akademickiego z zewnątrz, porozmawiać z wykładowcami, studentami i zebrać różnorodne informacje nie tylko w odniesieniu do kształcenia. Podczas dni otwartych zobaczysz również, jak dana uczelnia po prostu funkcjonuje!

Gdy wybierasz uczelnię wyższą w Warszawie, pamiętaj również o tym, by nie kierować się emocjami. Przeanalizuj wszystkie plusy i minusy i postaraj się trzeźwo spojrzeć na propozycje przygotowane przez warszawskie ośrodki akademickie!

 

 

Czy warto iść na studia humanistyczne w Warszawie?

Na początku można zastanowić się przede wszystkim, czy warto iść na studia! Wybór wcale nie jest taki prosty, ponieważ dziś wielokrotnie kształcimy zbyt wielu specjalistów z jednego obszaru, którzy później mają problem ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy. Studia z drugiej strony to doskonały czas, kiedy można zadbać o rozwój intelektualny, poszerzyć horyzonty myślowe, zawiązać nowe przyjaźnie oraz pokierować swoją przyszłą karierą! Pamiętaj o tym, by decyzję o tym, czy studiować, podjąć w oparciu o własne przemyślenia.

Dodatkowo studia humanistyczne dają bardzo wiele możliwości pracy po ich zakończeniu. To zatem cenny argument za tym, by je wybrać. Ten profil kształcenia w żaden sposób nie ogranicza. O tym, czym będziesz zajmować się w przyszłości, decyduje nie tylko kierunek, specjalizacja, lecz także twoje predyspozycje i zdolności.

Studia humanistyczne w Warszawie tym bardziej warto uwzględnić wśród swoich planów. Stolica to miasto z mnóstwem atrakcyjnych ośrodków akademickich. Współcześnie uczelnie wiedzą, jak ważne jest wykształcenie humanistów o praktycznych umiejętnościach, dlatego też w programach kształcenia można znaleźć szereg atrakcyjnych ćwiczeń. Uczelnie w Warszawie zapewniają swoim studentom również dostęp do praktyk i staży, które później z powodzeniem można dołączyć do swojego CV. A co po zakończeniu kształcenia? Absolwenci warszawskich szkół wyższych mają bardzo duże szanse na szybkie znalezienie satysfakcjonującej i atrakcyjnej pracy!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach humanistycznych

No i to jest chyba najciekawszy wątek rozważań o studiach humanistycznych. Bowiem po co nam te dążenia do sensu, celu, po co nam rozważania i teoretyczna wiedza o życiu? Gdzie ją można wykorzystać? Jak na niej zarobić? Humaniści nabywają wiedzę z wielu dziedzin, władają językami, rozumieją procesy dziejące się w społeczeństwie, inne kultury, dzięki czemu lepiej się komunikują i łatwiej nawiązują kontakty. Takie umiejętności możecie wykorzystać w nowoczesnych usługach dla biznesu – relacyjność, umiejętność współpracy, komunikacja to podstawa sukcesu w przedsiębiorczym działaniu.

Humaniści mają do tego kompetencje analityczne i umiejętność szybkiego sortowania potrzebnych danych. Skojarzenia, wyobraźnia, twórcze podejście do życia wyróżnia humanistów na tle absolwentów kierunków ścisłych czy przyrodniczych.

Branże, w jakich z dyplomem studiów humanistycznych znajdziecie dla siebie miejsce to HR, sprzedaż, marketing i PR, obsługa klienta, administracja, doradztwo/konsulting.

Praca w tych sektorach jest bardzo dobrze opłacalna i nie trudno o jej zdobycie. Portale z ofertami pracy wciąż poszukują osób na stanowiska związane z wyżej wymienionymi dziedzinami. Najważniejszy jest pomysł – w którą stronę mam się ukierunkować, dokąd iść i po co. Jeśli znajdziecie odpowiedź na to pytanie, odnajdziecie też swoje miejsce i jako światli, otwarci humaniści podbijecie współczesny rynek pracy. 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA HUMANISTYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA HUMANISTYCZNE

Najbardziej interdyscyplinarnym i otwartym kierunkiem studiów humanistycznych w Warszawie jest tak zwany MISH, czyli Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne, łączące wszystkie dziedziny nauki społecznej i humanistycznej, dające możliwość obrania indywidualnego toku kształcenia i opracowania własnego programu nauki. Takie studia realizowane są w ramach I i II stopnia studiów stacjonarnych. Uniwersytet Warszawski to jedna z nielicznych uczelni państwowych w Polsce, jakie promują interdyscyplinarne kształcenie, otwierają się tu co chwile nowe kierunki łączące różnego rodzaju dziedziny, uzupełniając się, jaki pobudzając do dalszych poszukiwań. Studia interdyscyplinarne są wręcz wizytówką Uniwersytetu Warszawskiego. Na liście programów międzyobszarowych i makrokierunków w zakresie studiów humanistycznych prowadzonych przez UW znajdują się:

 • indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych,
 • język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem,
 • samorząd terytorialny i polityka regionalna,
 • studia filologiczno-kulturoznawcze,
 • zarządzanie środowiskiem,
 • artes liberales – studia nawiązujące do core curriculum amerykańskich colleges of liberal arts and sciences (kolegiów sztuk wyzwolonych) jak i do dawnych tradycji europejskich: do tradycji Akademii Platońskiej i do tradycji Collège de France, w którym od 1620 roku nie wykłada się „gotowych” przedmiotów, lecz „uprasza się profesorów o wykładanie nauki w trakcie narodzin”.

dowiedz się więcej

 

Oczywiście, jeśli nie interesują Was kierunki łączące wiedzę, możecie wybrać się n Uniwersytecie Warszawskim, na kierunki takie jak:

 • Archeologia – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Dziennikarstwo i medioznawstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Etnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Etnologia i antropologia kulturowa - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Europeistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Europeistyka - studia europejskie - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Europeistyka w zakresie europejskich procesów integracyjnych - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Europeistyka w zakresie realizacji polityk Unii Europejskiej - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Europeistyka-integracja europejska - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Filozofia - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Historia - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Historia i kultura Żydów - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Historia sztuki - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Humanitarian Action - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Kognitywistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Kulturoznawstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Kulturoznawstwo - cywilizacja śródziemnomorska - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Kulturoznawstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne - wiedza o kulturze
 • Kulturoznawstwo Azji i Afryki - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Kulturoznawstwo Europy Środkowo - Wschodniej - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Studia amerykanistyczne - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Studia euroazjatyckie - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Studia filologiczno - kulturoznawcze - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne

dowiedz się więcej

 


UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO STUDIA HUMANISTYCZNE

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego również oferuje przyszłym humanistom możliwość rozpoczęcia drogi ku poznaniu na kierunkach:

 • Religioznawstwo (Wydział Teologiczny) – studia I stopnia stacjonarne
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, spec. Dziennikarstwo ogólne (Wydział Teologiczny) studia I stopnia, stacjonarne
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – spec. Komunikacja medialno-kulturowa (Wydział Teologiczny) – studia I i II stopnia, stacjonarne
 • Kulturoznawstwo (Wydział Nauk Humanistycznych) – studia I i II stopnia, stacjonarne
 • Muzeologia (Wydział Nauk Humanistycznych) – studia I stopnia, stacjonarne
 • Archeologia (Wydział Nauk Historycznych i Społecznych) – studia I i II stopnia
 • Europeistyka (Wydział Nauk Historycznych i Społecznych) – studia I i II stopnia
 • Filozofia (Wydział Filozofii Chrześcijańskiej) – studia I i II stopnia, stacjonarne
 • Philosophy and culture of East-Central Europe – studia II stopnia, stacjonarne

dowiedz się więcej

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W WARSZAWIE STUDIA HUMANISTYCZNE

 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Specjalności: Dziennikarstwo telewizyjne, Dziennikarstwo radiowe, Dziennikarstwo prasowe, Dziennikarstwo fotograficzne, Marketing medialny i PR, Fotografia reklamowa i wydawnicza;
 • Film i sztuki audiowizualne. Specjalności: Aktorstwo, Produkcja filmowa, telewizyjna i teatralna, Reżyseria i sztuka operatorska;
 • Filologia angielska. Specjalności: Komunikacja międzykulturowa w biznesie i reklamie, Nauczycielska, Tłumaczeniowa, Kulturoznawczo- literaturoznawcza, Komunikacja w środowisku europejskim;
 • Lingwistyka stosowana;
 • Pedagogika. Specjalności: Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, Pedagogika resocjalizacyjna, Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna;
 • Psychologia. Specjalności: Psychologia zdrowia i kliniczna, Psychologia doradztwa zawodowego, Psychologia biznesu, Psychogeriatria, Psychologia sportu;
 • Prawo.

dowiedz się więcej 


UCZELNIE NIEPUBLICZNE STUDIA HUMANISTYCZNE

Oprócz uczelni publicznych w Warszawie funkcjonuje naprawdę wiele szkół prywatnych, które oferują studia humanistyczne na wysokim poziomie, są to na przykład:

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
 • Collegium Civitas
 • Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa
 • Społeczna Akademia Nauk
 • Uczelnia Łazarskiego
 • Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Szkół jest naprawdę wiele, warto zapoznać się z ich ofertami, gdyż część z nich tworzy nowe kierunki, nastawione na ćwiczenie konkretnych umiejętność z zakresu humanistyki, jakie będziecie mogli wykorzystać w swojej przyszłej pracy. To super rozwiązanie dla tych osób, które niekoniecznie mają dryg do przedsiębiorczości, a które chcą połączyć swoje pasje z przyszłą ścieżką zawodową.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)