Studia dziennikarskie

Studia dziennikarskie

Studia dziennikarskie

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków dziennikarskich i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie

Jesteś spostrzegawczym obserwatorem? Dostrzegasz to, co często umyka innym? Masz wiele do powiedzenia i chciałbyś podzielić się tym ze światem? Nie boisz się wyzwań, cechuje cię dociekliwość? Uważasz się za osobę, otwartą, ciekawą świata i kreatywną? Masz „lekkie pióro”? Jeżeli tak, całkiem możliwe, że po maturze powinieneś wybrać dziennikarstwo lub któryś z pokrewnych kierunków! 
Na studiach dziennikarskich poznasz najważniejsze gatunki publicystyczne i informacyjne, zgłębisz tajniki warsztatu dziennikarskiego. Poprzez praktyczne ćwiczenia nauczysz się tworzenia form prasowych, radiowych i telewizyjnych, takich jak reportaż, felieton, wywiad, recenzja, sylwetka, komentarz, życiorys czy relacja. Studia odkryją przed tobą również techniczne i prawne aspekty działania środków masowego przekazu. Poznasz historię mediów i podstawy etyki dziennikarskiej. W programie studiów znajdują się też przedmioty zawierające elementy filozofii, socjologii, psychologii społecznej, prawa autorskiego, marketingu, ekonomii czy reklamy.
Na uczelniach wyższych powstają kierunki łączące dziennikarstwo z nowymi technologiami, które w coraz większym stopniu oddziałują na dzisiejsze media. Nieszablonową propozycją są również specjalizacje, na których rozwijać można zdolności pisarskie (sztuka pisania, kreatywne pisanie). Jeżeli bardziej od tworzenia tekstu interesuje cię jego techniczna edycja i przygotowanie do publikacji,  do gustu mogą przypaść Ci takie kierunki, jak publikowanie cyfrowe i sieciowe, e-edytorstwo i techniki informacyjne.
Podczas rekrutacji na studia dziennikarskie pod uwagę brane są wyniki z matury z języka polskiego, języków obcych, historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze, ale także matematyki czy fizyki.
Absolwent studiów dziennikarskich pracę znaleźć może w szeroko pojętych mediach: w radiu, telewizji, gazetach i czasopismach, wydawnictwach, portalach internetowych. Ponadto zatrudnienia szukać może w agencjach reklamowych, w działach PR czy w agencjach copyrighterskich. Praca w tych branżach nierzadko sprowadza się do działania w roli „wolnego strzelca”. Ma zarówno wady jak i zalety – z jednej strony pozostawia dużo swobody, z drugiej - wymaga dużej samodyscypliny i bardzo dobrej organizacji. 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI DZIENNIKARSKIE?

 

 

 

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE

Miasto

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA DZIENNIKARSKIE - PODYPLOMOWE

Miasto

ODKRYJ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Miasto

Dziennikarstwo studia - kierunek studiów

Czego możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Przede wszystkim należy wspomnieć,…

Dziennikarstwo studia - kierunek studiów

Czego możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Przede wszystkim należy wspomnieć, że na początku decydujesz się na jeden z modułów tzn. do wyboru masz blok z językiem i kulturą angielską i hiszpańską lub niemiecką i rosyjską. Dzięki takiej formie zdobędziesz umiejętność posługiwania się dwoma językami obcymi oraz poznasz „od podszewki” kulturę danych krajów. Następnym atutem kierunku Dziennikarstwo jest ich praktyczny charakter. Zajęcia odbywają się w redakcjach lub studiach telewizyjnych, co za tym idzie od samego początku nauki, będziesz miał kontakt z przyszłym miejscem pracy, co stanie się niewątpliwie ogromną zaletą w oczach przyszłych pracodawców. Co jeszcze? W ramach programu zostanie poruszona problematyka komunikacji zarówno międzynarodowej, jak i międzykulturowej.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Jak wykorzystać nowe media przy współczesnej komunikacji? Jak zbudować wizerunek…

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Jak wykorzystać nowe media przy współczesnej komunikacji? Jak zbudować wizerunek firmy w Internecie? Jak sporządzić raport finansowy i przygotować skuteczną kampanię reklamową? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując dziennikarstwo i komunikację społeczną! Jeżeli zatem masz głowę pełną pomysłów, Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne, a na dodatek jesteś osobą wygadaną to prawdopodobnie będzie to świetny kierunek dla Ciebie! Aby dobrze odnaleźć się na studiach dziennikarskich powinieneś odznaczać się odpornością na stres oraz umiejętnością koncentracji i skupienia uwagi. Niezbędna będzie również umiejętności władania nienaganną polszczyzną w mowie i piśmie. Jeżeli zatem masz tysiąc pomysłów na minutę i „lekkie pióro” to nie wahaj się – na pewno odnajdziesz się na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna!

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Nie jest Ci obca komunikacja międzyludzka, a w każdej rozmowie czujesz się jak ryba w wodzie?…

Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Nie jest Ci obca komunikacja międzyludzka, a w każdej rozmowie czujesz się jak ryba w wodzie? Posługujesz się nienaganną polszczyzną i wszyscy mówią, że posiadać „lekkie pióro”. Jeżeli wpisujesz się w powyższy opis to oznacza to, że na pewno odnajdziesz się na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwoJaką wiedzę, umiejętności oraz kompetencje zdobędziesz podczas studiów dziennikarskich? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu public relations, środków masowego przekazu i komunikacji społecznej. Nacisk będzie kładziony na zmiany jakie zaszły w tej dziedzinie na przestrzeni XX i XXI wieku. Poznasz również tajniki reklamy i promocji, które w przyszłości pozwolą Ci na przygotowanie skutecznej kampanii reklamowej.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Jakie możliwości edukacyjne oferuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz…

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Jakie możliwości edukacyjne oferuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu zagadnień etycznych obowiązujących w mediach, prawa autorskiego czy procesów promocyjnych z wykorzystaniem instrumentów mass media. Oprócz tego w ramach programu zapoznasz się z problematyką komunikacji w różnych dziedzinach życia oraz budowania opinii publicznej. Dodatkowym atutem studiowania na kierunku Dziennikarstwo i zarządzanie mediami jest możliwość wyboru specjalności, która pod względem poruszanej problematyki jest najbliższa Twoim zainteresowaniom. Zatem możesz zdecydować się na specjalizację Menedżer w mediach, Dziennikarstwo regionalne i transgraniczne lub Teoria i praktyka dziennikarska. 

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Dziennikarz jest obecnie bardzo popularnym zawodem, tym bardziej przy stale rosnącej liczbie…

Dziennikarstwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Dziennikarz jest obecnie bardzo popularnym zawodem, tym bardziej przy stale rosnącej liczbie informacji i faktów. Jego praca polega na ich zbieraniu, przetwarzaniu a następnie upublicznianiu za pomocą środków masowej komunikacji. W dzisiejszych czasach dostęp do mediów ma każdy z nas, a pole naszych zainteresowań nie ogranicza się tylko do informacji lokalnych ale międzynarodowych.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia - kierunek studiów

Chcesz uzyskać przygotowanie zawodowe do pracy w nowoczesnej bibliotece – ośrodku…

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia - kierunek studiów

Chcesz uzyskać przygotowanie zawodowe do pracy w nowoczesnej bibliotece – ośrodku informacji naukowej? Jeżeli tak to świetnym kierunkiem dla Ciebie będzie Informacja naukowa i bibliotekoznawstwoCzego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo? Przede wszystkim nauczysz się weryfikować i szukać odpowiednich informacji. Będziesz posługiwać się zarówno klasycznym bibliotekoznawstwem jak i nowoczesnym przekazem informacji w oparciu o systemy informacyjno-wyszukiwawcze.

Czytaj więcej: Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia - kierunek studiów

Informacja w e-społeczeństwie studia - kierunek studiów

Społeczeństwo informacyjne postawiło przed rynkiem pracy nowe wyzwania. Obecnie poszukiwani…

Informacja w e-społeczeństwie studia - kierunek studiów

Społeczeństwo informacyjne postawiło przed rynkiem pracy nowe wyzwania. Obecnie poszukiwani są specjaliści w zakresie wyszukiwania i umiejętnego opracowania informacji nie tylko w formie tradycyjnej, ale również cyfrowej. Infobroker określany jest jako „zawód przyszłości”, a biorąc pod uwagę rozwój nowoczesnych technologii jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe. Jeżeli zatem świetnie odnajdujesz się w gąszczu informacji, a dodatkowo czujesz się jak ryba w wodzie w przestrzeni internetowej to może to być odpowiedni kierunek dla Ciebie! Studia wprowadzą Cię w świat informatologii, czyli nauki zajmującej się wiedzą informacji. Zapoznasz się też z prawnym i administracyjnym aspektami komunikacji dotyczących ochrony własności intelektualnej i przemysłowe.

Czytaj więcej: Informacja w e-społeczeństwie studia - kierunek studiów

Informacja w instytucjach e-społeczeństwa studia - kierunek studiów

Obecnie Internet staje się głównym narzędziem gromadzenia i uzyskiwania informacji.…

Informacja w instytucjach e-społeczeństwa studia - kierunek studiów

Obecnie Internet staje się głównym narzędziem gromadzenia i uzyskiwania informacji. Dlatego też narodziła się potrzeba wykształcenia specjalistów w dziedzinie informacji cyforwej. Jeżeli zatem jesteś osobą, która świetnie odnajduję się w przestrzeni internetowej, a dodatkowo sprawnie klasyfikujesz i selekcjonujesz znalezione wiadomości to powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki edukacyjnej. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informacja w instytucjach e-społeczeństwa? Przede wszystkim skupisz się na nauce zajmującej się wiedzą informacji - informatologii. Zapoznasz się też z prawnym i administracyjnym aspektami komunikacji dotyczących ochrony własności intelektualnej i przemysłowe

Czytaj więcej: Informacja w instytucjach e-społeczeństwa studia - kierunek studiów

Informacja w przestrzeni publicznej studia - kierunek studiów

Zbyt duża ilość informacji zamieszczonych w Internecie prowadzi coraz częściej do wielu…

Informacja w przestrzeni publicznej studia - kierunek studiów

Zbyt duża ilość informacji zamieszczonych w Internecie prowadzi coraz częściej do wielu konfliktów i nieporozumień. Dlatego tak potrzebni są obecnie specjaliści, którzy świadomie funkcjonują w przestrzeni społeczeństwa informacyjnego. Szybkie analizowanie i przetwarzanie informacji są podstawowymi czynnikami konkurencyjności na obecnym rynku. Jeżeli zatem świetnie odnajdujesz się w gąszczu informacji to kierunek Informacja w przestrzeni publicznej może okazać się początkiem ciekawej kariery zawodowej w dziedzinie studiów humanistycznychObecnie proces przepływu informacji wspomagany jest nowoczesnymi technologiami. Komunikacja werbalna oraz niewerbalna wzbogacona jest współcześnie o możliwości związane z siecią komputerową.

Czytaj więcej: Informacja w przestrzeni publicznej studia - kierunek studiów

Informatologia stosowana studia - kierunek studiów

Informatologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki zajmująca się badaniem zasobów…

Informatologia stosowana studia - kierunek studiów

Informatologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki zajmująca się badaniem zasobów informacji oraz procesów informacyjnych. Powstała na potrzeby społeczeństwa informacyjnego, które w dobie natłoku wiadmości nie może obyć się bez specjalistó w tej dziedzinie. Dzięki Informatologii stosowanej możesz dołączyć do tego grona! Czego nauczysz się w ramach kierunku Informatologia stosowana? Przede wszystkim skupisz się na ogólnej wiedzy z zakresu informatologii oraz procesów informacyjnych. Nacisk będzie kładziony na gromadzenie, dokumentowanie, selekcję, przetwarzanie, archiwizowanie informacji i dystrybucję informacjii w formie tradycyjnej i cyfrowej.

Czytaj więcej: Informatologia stosowana studia - kierunek studiów

Komentarze (0)