Studia dziennikarskie

Studia dziennikarskie

Studia dziennikarskie

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków dziennikarskich i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie

Chyba nikt nie wątpi w to, że studia dziennikarskie to ważny obszar kształcenia, gdyż uczy tych, którzy już niedługo będą przekazywać nam najświeższe wiadomości. Chyba nikt nie wątpi również w to, że gdyby tych osób zabrakło moglibyśmy pogubić się we współczesnym świecie. Najważniejsze, że kandydaci na studia dziennikarskie nie wątpią w ich przydatność i wybierają je na profil swojej wyższej edukacji. 

 

Jak wyglądają studia dziennikarskie

Studia dziennikarskie to zarazem wąska, jak i szeroka dziedzina, gdyż ich zadaniem jest przekazanie wiedzy teoretycznej, jak i rozwinięcie praktycznych umiejętności. Ich istotą jest dostarczenie wiedzy o organizacji i funkcjonowaniu mediów masowych w Polsce i na świecie, o dziennikarstwie oraz kreowaniu wizerunku, oraz nauczenie tworzenia tekstów różnego rodzaju. Warto zaznaczyć, że kształcenie dziennikarskie prowadzi do zdobycia konkretnych zawodów, na dodatek takich, które wydają się być wieczne, gdyż chyba nikt nie wyobraża sobie świata bez mediów, a nawet istnieją opinie, które określają media „czwartą władzą”. Wraz z rozwojem technologii, źródeł i form przekazu informacji, uczelnie oferujące omawiany obszar kształcenia wprowadzają do programów nauczania specjalności. Znajdziemy: Dziennikarstwo i krytykę medialną,  Reklamę, design i komunikację wizualną, czy Research medialny.

Przyglądając się planom zajęć możemy wywnioskować, iż studia dziennikarskie składają się z pewnej mieszanki różnych dyscyplin, gdyż znajdziemy na nich elementy socjologii, politologii, prawa, czy filozofii. Proces kształcenia to także pewna droga, rozpoczynająca się zazwyczaj od nauki o komunikowaniu, współczesnych systemów politycznych, kultury języka. Następnie studenci wprowadzani są szczegółowo w gatunki dziennikarskie, systemy medialne, dziennikarskie źródła informacji oraz zajęcia mające na celu rozwijać warsztat; prasowy, radiowy, telewizyjny. Co ważne, w programach nauczania znajdują się także takie zajęcia jak dykcja i emisja głosu, co stanowi świetne ćwiczenie i wprowadzenie do pracy praktycznej i wystąpień publicznych. Mówiąc o formie tych studiów możemy nadmienić, że w ofertach dydaktycznych szkół wyższych występuje zazwyczaj kierunek o nazwie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna i realizowana poprzez podział na studia licencjackie i magisterskie. 

 

Ile trwają studia dziennikarskie

Studia dziennikarskie prowadzone są na zasadach systemu, czy też procesu bolońskiego, czyli przebiegają według podziału 3+2, zatem dzielą się na pierwszy i drugi stopień. Łącznie nauka trwa pięć lat. Można spotkać także kierunki bazujące na dziennikarstwie, na przykład Dziennikarstwo międzynarodowe, ale zazwyczaj realizowane są one tylko na jednym stopniu, zazwyczaj licencjackim. Pięć lat studiowania rzeczywiście kończy naukę w tym obszarze, a wszelakie praktyki zawodowe odbywane są jeszcze w toku kształcenia, zazwyczaj pod jego koniec. Zatem, osoby wybierające się na te właśnie studia nie muszą się martwić o konkursy aplikacyjne, egzaminy dodatkowe, czy kursy przygotowujące do zawodu.

Zazwyczaj podjęcie pracy w redakcji stanowi właśnie takowy kurs – nie oszukujmy się, nikt od razu nie zostaje ogłoszony redaktorem naczelnym. Jeśli pięć lat studiowania kończy rzeczywistą naukę na studiach, tak należy pamiętać o tym, że nie kończy tej nauki w ogóle. Dziennikarstwo to taka sfera, w której dokształcanie się, samokształcenie, poszerzanie horyzontów, bądź mówiąc inaczej, bycie na bieżąco, jest czymś obowiązkowym, niezbędnym do tego, by pełnić jakąś rolę w świecie mediów bądź branży z nią związanej. Dlatego nie warto osiadać na laurach po otrzymaniu dyplomu. Świat się zmienia, a wraz z nim dziennikarstwo i jego odbiorcy. 

 

Jakie wymagania / przedmioty na maturze

Omawiając przedmioty, które stanowią podstawę rekrutacji na studia dziennikarskie należy zaznaczyć, podkreślić i zakreślić czerwonym flamastrem – język polski. To zdecydowanie najważniejszy przedmiot, bez którego przede wszystkim niełatwo będzie otrzymać indeks, a potem wytrwać na zajęciach bez większych męczarni. Mnogość informacji oraz fakt, iż coraz szybciej należy je przekazywać sprawia, że nierzadko łapiemy się za głowę czytając wiadomości. Każdy kandydat na studia powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jego zadaniem będzie nie tylko przedstawiać prawdę, ale czynić to także poprawnie, ładnie, zgodnie z zasadami ojczystego języka. Naturalnie, można się tego nauczyć, można to wyćwiczyć. Warto poznawać nowe wyrazy, synonimy, dużo czytać, oglądać, słuchać.

Samemu badać w jaki sposób można o czymś opowiedzieć. Jak zbudować historię, aby była ona interesująca. Jak zwrócić uwagę na jakąś sytuację. Wytrenowanie pewnych umiejętności nie potrzebuje żadnych pomocy naukowych, podręczników i encyklopedii – wystarczy ruszyć głową. Skoro język polskie jest przedmiotem dominującym w procesie rekrutacji, to jakie inne przedmioty brane są pod uwagę? Tutaj istnieje już pewna dowolność. Zazwyczaj, szkoły wyższe oferujące studia dziennikarskie zwracają uwagę na język obcy, wiedzę o społeczeństwie, historię, czy geografię, ale zawsze warto dokładnie sprawdzić kwalifikacyjne zasady, gdyż mogą się one różnić w zależności od konkretnej uczelni.  

 

Jaka praca po studiach dziennikarskich

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, kształcenie na studiach dziennikarskich ma na celu poprowadzenie do konkretnej sfery zawodowej. Znaczna większość studentów, po ukończeniu nauki, widzi siebie w mediach. Oczywiście, ktoś znajdzie zatrudnienie w redakcji radiowej, telewizyjnej, redakcji prasowej, redakcji portalu internetowego, ktoś zostanie tzw. wolnym strzelcem, a ktoś rzecznikiem prasowym. Ale to oczywiście nie wszystkie propozycje pracy, które czekają na absolwentów.

Public affairs, public relations, reklama, promocja,  instytucje prowadzące edukację medialną. Wiedza i umiejętności pozyskane na studiach dziennikarskich dają możliwość wykonywania kilku zawodów na raz i takie przypadki nie są odosobnione. Rano można prowadzić audycję w telewizji, podesłać felieton do redakcji prasowej, a wieczorem poprowadzić audycję w rozgłośni radiowej. Wielu dziennikarzy i osobistości mediów trudni się także szkoleniami z zakresu wystąpień publicznych i autoprezentacji, a także realizuje się w roli konferansjerów, czy scenarzystów wydarzeń scenicznych. Tak naprawdę, tylko od nas zależy ile obowiązków będziemy w stanie przyjąć i realizować. Warto pamiętać o tym, że zdobyte wykształcenie otwiera przed nami różne drzwi kariery zawodowej. 

 

Czy warto iść na studia dziennikarskie

Dyskusje na temat studiowania prawdopodobnie będą ciągnąć się do końca świata. Niemal od zawsze budują się obozy „za i przeciw”, które przekrzykują się argumentami. Ale na studia iść warto. Jeśli mamy na siebie pomysł i dobrze wiemy co chcemy dzięki wybranym studiom osiągnąć, to nawet byłoby szkoda zmarnować drzemiącą w nas energię na coś innego. A jak to się ma do studiów dziennikarskich? Studia dziennikarskie mogą dać ciekawe wykształcenie – to banał, chociaż istotny. Ale studia dziennikarskie mogą być także świetną zabawą. Tworzenie własnych audycji, programów, pisanie artykułów, przeprowadzanie wywiadów, sond, spotkania z różnymi ludźmi. Słowem, ciągle coś się dzieje i tylko od nas zależy czy poczujemy nudę. Należy zdać sobie sprawę z tego, że dziennikarstwo się zmienia, a zmiany te wynikają, między innymi, z postępu technicznego, jak również zmian zachodzących w społeczeństwie.

Kto wie czy za kilkanaście lat jedną z form dziennikarskich nie będzie przedstawianie plików graficznych w mediach społecznościowych. Już teraz podobne platformy służą przekazom informacji i nie jest wykluczone, że ich ranga w przekazach medialnych znacznie wzrośnie. Studia dziennikarskie to inwestycja. Można się nawet założyć, że ludzie zawsze będą szukali informacji. Być może nie będą rozumieć, ale będą czytać i słuchać. Gdy będą zasiadali przed telewizorem, aby obejrzeć wydarzenie sportowe, będą czekać na komentatora, który ułatwi im odbiór – a to tylko jeden, najprostszy przykład. Kiedyś, studia dziennikarskie odbierane były jako misja. Warto wrócić do takiego stanu rzeczy i uprawiać szlachetny zawód, który ma wpływ na opinię publiczną.  

 

Co dadzą ci studia dziennikarskie

Każdy, kto choć troszkę obcuje z mediami dobrze wie, że występuje ono w różnych sferach. W polityce, sporcie, kulturze, rolnictwie…po prostu wszędzie. Na tej podstawie możemy powiedzieć, że studia dziennikarskie mogą poszerzyć nasze horyzonty w różnych dziedzinach. Jeśli planujemy związać naszą przyszłość z dziennikarstwem sportowy, na pewno zapoznamy się z zasadami gry w hokeja na lodzie, jak również z historią igrzysk olimpijskich. Jeśli będziemy chcieli zająć się dziennikarstwem w sferze kultury, na pewno zaznajomimy się z twórczością Krzysztofa Kieślowskiego i dyskografią zespołu Pink Floyd. Wszystkie zainteresowania rozbudowują nasze wiadomości i poszerzają światopogląd – i to wydaje się najcenniejsze w aspekcie studiów dziennikarskich. Czy coś jeszcze?

Kształcenie w tym obszarze nauczy nas oddzielać informacje istotne od nieważnych, rzeczy pierwszoplanowe od drugoplanowych, potrzebne od zupełnie zbędnych. Co równie istotne, studia dziennikarskie nauczą nas patrzeć nieco sceptycznie na niektóre sytuacje, słowa i otaczające działania. Nauczą nas zadawać pytania i wyciągać wnioski. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Nauka na studiach wyćwiczy w nas umiejętność przykuwania uwagi, czyli opowiadania o czymś w taki sposób, aby zainteresować i zmusić do myślenia. Ważną umiejętnością, którą również możemy nabyć podczas nauki to praca pod presją czasu – a ta cecha właśnie bardzo często pojawia się w ogłoszeniach o pracę. 

 

Czego nie dadzą ci studia dziennikarskie

Studia dziennikarskie mogą nie dać przerwy od nauki. Chociaż brzmi to dość mgliście, to chodzi o to, że każdego dnia stykamy się z informacjami, obrazami, dźwiękami, transparentami, sygnałami – i kształcąc się właśnie w tym obszarze będziemy zwracali na nie baczniejszą uwagę i analizowali ich treści. Wszelakie minusy studiów dziennikarskich mogą brać się z tego, iż wybraliśmy ten obszar kształcenia przez przypadek, z nudów, albo innych nie do końca trafionych powodów. Niektóre osoby mogą poczuć się nieco rozczarowane nauką, jak i przyszłym zawodem, gdy zdadzą sobie sprawę z tego, że opisują wydarzenia, zamiast w nich aktywnie uczestniczyć. 

 

Co warto sprawdzić idąc na studia dziennikarskie

Nie będzie zaskakującym stwierdzenie, że warto wiedzieć jak najwięcej o studiach, na które chcemy się wybrać. Dobrze jest poczytać jaką wiedzę oferują, jakie proponują umiejętności, i jak wygląda profil absolwenta. Można przejrzeć programy nauczania, plany zajęć oraz efekty kształcenia, aby jak najlepiej wyobrazić sobie proces nauki. Mówiąc wciąż o studiach ogólnie, warto sprawdzić zasady rekrutacji i zapoznać się z tym, jakie przedmioty brane są pod uwagę, aby móc jeszcze przed przystąpieniem do procesu kwalifikacyjnego popracować nad swoją wiedzą. Skupiając się na studiach dziennikarskich warto zadać sobie kilka pytań, aby wiedzieć jaka forma dziennikarstwa najbardziej nam się podoba i potem, w toku nauki, właśnie w niej rozwijać umiejętności. Prawdą jest, że niemała grupa młodych ludzi wybiera kierunek studiów bez głębszego namysłu.

Startuje na studia, bo musi, bo wypada, bo co powiedzą rodzice… I osoby z takim podejściem do kształcenia również spotkamy na studiach dziennikarskich. Oczywiście, brak pasji i zainteresowanie tematem nie sprawia, że nie da się ukończyć takich studiów i otrzymać dyplomu. Oczywiście, że się da, ale zabiera to pewną radość, frajdę i satysfakcję z uczestnictwa w procesie edukacyjnym. Dlatego warto też zastanowić się nad tym, co nas interesuje i w jakim kierunku chcemy zmierzać, zarówno w sferze dydaktycznej, jak i później, zawodowej.  

 

Studia dziennikarskie – zaoczne 

Gdybyśmy sferę kształcenia wyższego chcieli porównać do zawodów sportowych, to powinniśmy wyobrazić sobie mecz, w którym naprzeciw stoją dwie drużyny: studia dzienne i studia zaoczne. Nie od dzisiaj studenci polemizują ze sobą, wymieniając się argumentami, która forma studiowania jest lepsza, wygodniejsza i bardziej wydajna. Co najciekawsze, wszyscy mogą mieć rację. Jak wiemy, studia dzienne to system, w którym zajęcia prowadzone są „w tygodniu”, czyli od poniedziałku do piątku.

Studia zaoczne zaś realizowane są w ramach tzw. zjazdów, które odbywają się w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie. Niemożliwym jest przyznanie wyższości konkretnemu trybowi studiów, bo tak naprawdę istotne jest to, która z nich najbardziej odpowiada studentom. Jeśli chcemy podjąć naukę na studiach dziennikarskich i prowadzić ją w trybie zaocznym, to nie musimy się niczym martwić, gdyż kierunki z tego obszaru kształcenia prowadzone są w tej formie. Natomiast, musimy dokładnie sprawdzić, czy na wybranej przez nas uczelni istnieje taka możliwość i to na dwóch stopniach kształcenia.

Dlaczego? Nierzadko zdarza się, że studia dziennikarskie prowadzone są w trybie zaocznym, ale tylko na jednym stopniu, na przykład licencjackim. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć kształcenie w takiej formie. Różnice wynikają tylko z czasu, który spędza się na uczelni oraz rozłożenia konkretnego tematu w siatce godzin. Wiadomo, że studenci dzienni spędzają więcej czasu z wykładowcom i mają więcej okazji do zadawania pytań, a studenci zaoczni muszą mocniej przyłożyć się do samokształcenia i samodzielnego zdobywania wiadomości. 

 

Studia dziennikarskie – opinie 

Opinie o studiach wydają nie tylko studenci i wykładowcy. Czynią to także ci, którzy nigdy nie przekroczyli progu uczelni. Dlatego rozmowy o studiach potrafią wzbudzić emocje i czasami zejść na zaskakujące tory. Mówiąc o studiach dziennikarskich można wspomnieć, że słyszy się o nich różne, czasami bardzo skrajne opinie. Niektórzy mówią, że studia dziennikarskie wybierają osoby, które nie mają konkretnego pomysłu na siebie, a inni, że to niezwykle szlachetny zawód i kształcenie w tym obszarze to powód do dumy. A jak jest naprawdę? Jak wyglądają studia dziennikarskie w oczach tych, którzy kształcą się w ich zakresie?

Patrycja, studentka II roku Dziennikarstwa z Poznania mówi:

Lubię te studia i uważam, że można się nimi pochwalić. Każdy zna osoby z ekranów telewizorów, czy audycji radiowych, więc są to bardzo potrzebne studia, a także dające ciekawe perspektywy. To studia ludzi ambitnych, którzy wiedzą czego chcą od życia.”

Karol, student III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej z Łodzi dodaje:

„Świat mediów to bardzo wciągająca sprawa. Ale dostać się do niego mogą tylko ci najbardziej ambitni i pracowici. Żeby zostać prawdziwym dziennikarzem trzeba dużo wiedzieć, najlepiej o wszystkim. Nigdy nie wiadomo o czym będziemy musieli opowiedzieć, albo gdzie rzuci nas wiatr profesji. Studia dziennikarskie to studia dla ludzi o szerokich horyzontach i wielu zainteresowaniach. Jeśli kompletnie nic cię nie interesuje, to wybierz jakiś inny kierunek. Na dziennikarskie nie wytrzymasz.” 

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI DZIENNIKARSKIE?

 

 

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE

Miasto
A
architektura informacji
D
dziennikarstwo
dziennikarstwo i medioznawstwo
dziennikarstwo i nowe media
dziennikarstwo międzynarodowe
E
english in public communication
F
filmoznawstwo
filmoznawstwo i kultura mediów
G
global communication
I
informacja w e-społeczeństwie
informatologia stosowana
intermedia
J
journalism and information studies
K
kryminologia
kryminologia stosowana
kultury mediów
L
M
marketing i komunikacja rynkowa
media i cywilizacja
medioznawstwo
N
nowe media
P
publikowanie cyfrowe i sieciowe
S
społeczeństwo informacyjne
sztuka pisania
Z
zarządzanie informacją
zarządzanie kulturą i mediami
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA DZIENNIKARSKIE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
B
D
dziennikarstwo - studia podyplomowe
F
I
K
L
M
media relations - studia podyplomowe
N
P
public relations - studia podyplomowe
T
W
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Miasto

Architektura przestrzeni informacyjnych studia - kierunek studiów

Spróbujmy wyobrazić sobie sytuację, w której z map znika znaczna część…

Architektura przestrzeni informacyjnych studia - kierunek studiów

Spróbujmy wyobrazić sobie sytuację, w której z map znika znaczna część dróg, którymi do tej pory przemieszczaliśmy się swobodnie w dowolnym kierunku. Nadmiar aut w połączeniu z pośpiechem, do którego przywykliśmy i koniecznością dotarcia do celu spowodowałby paraliż komunikacyjny, a kierowców przyprawił co najmniej o nerwicę.

Czytaj więcej: Architektura przestrzeni informacyjnych studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo studia - kierunek studiów

Czego możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Przede wszystkim należy wspomnieć,…

Dziennikarstwo studia - kierunek studiów

Czego możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Przede wszystkim należy wspomnieć, że na początku decydujesz się na jeden z modułów tzn. do wyboru masz blok z językiem i kulturą angielską i hiszpańską lub niemiecką i rosyjską. Dzięki takiej formie zdobędziesz umiejętność posługiwania się dwoma językami obcymi oraz poznasz „od podszewki” kulturę danych krajów. Następnym atutem kierunku Dziennikarstwo jest ich praktyczny charakter. Zajęcia odbywają się w redakcjach lub studiach telewizyjnych, co za tym idzie od samego początku nauki, będziesz miał kontakt z przyszłym miejscem pracy, co stanie się niewątpliwie ogromną zaletą w oczach przyszłych pracodawców. Co jeszcze? W ramach programu zostanie poruszona problematyka komunikacji zarówno międzynarodowej, jak i międzykulturowej.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Jak wykorzystać nowe media przy współczesnej komunikacji? Jak zbudować wizerunek…

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Jak wykorzystać nowe media przy współczesnej komunikacji? Jak zbudować wizerunek firmy w Internecie? Jak sporządzić raport finansowy i przygotować skuteczną kampanię reklamową? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując dziennikarstwo i komunikację społeczną! Jeżeli zatem masz głowę pełną pomysłów, Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne, a na dodatek jesteś osobą wygadaną to prawdopodobnie będzie to świetny kierunek dla Ciebie! Aby dobrze odnaleźć się na studiach dziennikarskich powinieneś odznaczać się odpornością na stres oraz umiejętnością koncentracji i skupienia uwagi. Niezbędna będzie również umiejętności władania nienaganną polszczyzną w mowie i piśmie. Jeżeli zatem masz tysiąc pomysłów na minutę i „lekkie pióro” to nie wahaj się – na pewno odnajdziesz się na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna!

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online studia - kierunek studiów

Studia nauczą cię argumentowania swojej opinii przy jednoczesnym poszanowaniu zdania oponenta.…

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online studia - kierunek studiów

Studia nauczą cię argumentowania swojej opinii przy jednoczesnym poszanowaniu zdania oponenta. Zdobędziesz wprawę w występach publicznych, przez co już nigdy nie będą powodem do paraliżującego stresu. Poznasz techniki efektywnej autoprezentacji. Nauczysz się tworzyć rzetelne artykuły i eseje. Dowiesz się, jak wygląda praca dziennikarza fotograficznego i radiowego. Uzupełnisz edukację z dziedziny reklamy we wszystkich jej wymiarach i specjalizacjach.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Nie jest Ci obca komunikacja międzyludzka, a w każdej rozmowie czujesz się jak ryba w wodzie?…

Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Nie jest Ci obca komunikacja międzyludzka, a w każdej rozmowie czujesz się jak ryba w wodzie? Posługujesz się nienaganną polszczyzną i wszyscy mówią, że posiadać „lekkie pióro”. Jeżeli wpisujesz się w powyższy opis to oznacza to, że na pewno odnajdziesz się na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwoJaką wiedzę, umiejętności oraz kompetencje zdobędziesz podczas studiów dziennikarskich? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu public relations, środków masowego przekazu i komunikacji społecznej. Nacisk będzie kładziony na zmiany jakie zaszły w tej dziedzinie na przestrzeni XX i XXI wieku. Poznasz również tajniki reklamy i promocji, które w przyszłości pozwolą Ci na przygotowanie skutecznej kampanii reklamowej.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i nowe media studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media to szansa dla wszystkich, którzy…

Dziennikarstwo i nowe media studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media to szansa dla wszystkich, którzy czują potrzebę zaangażowania i wzięcia odpowiedzialności za jakość informacji, które otrzymuje społeczeństwo. Marzysz o tym, aby rzetelnie i skutecznie jak Monika Olejnik demaskować polityczne rozgrywki? Chciałbyś stać się twórcą nowej, niezależnej platformy dziennikarskiej i zrewolucjonizować polskie media? Masz dość lakonicznych pasków wiadomości i uważasz, że nie samą Ellen DeGeneres media stoją? Wybierz studia, które pozwolą Ci zaistnieć w nowoczesnej branży dziennikarskiej. 

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i nowe media studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Jakie możliwości edukacyjne oferuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz…

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Jakie możliwości edukacyjne oferuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu zagadnień etycznych obowiązujących w mediach, prawa autorskiego czy procesów promocyjnych z wykorzystaniem instrumentów mass media. Oprócz tego w ramach programu zapoznasz się z problematyką komunikacji w różnych dziedzinach życia oraz budowania opinii publicznej. Dodatkowym atutem studiowania na kierunku Dziennikarstwo i zarządzanie mediami jest możliwość wyboru specjalności, która pod względem poruszanej problematyki jest najbliższa Twoim zainteresowaniom. Zatem możesz zdecydować się na specjalizację Menedżer w mediach, Dziennikarstwo regionalne i transgraniczne lub Teoria i praktyka dziennikarska. 

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Zawsze jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się na Twojej ulicy, w Twoim mieście, kraju…

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Zawsze jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się na Twojej ulicy, w Twoim mieście, kraju i na świecie? Masz lekkie pióro lub zdolność do swobodnego formułowania ważnych i ciekawych opinii na każdy temat? Obcy ludzie chętnie powierzają Ci swoje historie? Pewnie zatem nie raz słyszałeś, że sprawdziłbyś się jako pracownik mediów.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Dziennikarz jest obecnie bardzo popularnym zawodem, tym bardziej przy stale rosnącej liczbie…

Dziennikarstwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Dziennikarz jest obecnie bardzo popularnym zawodem, tym bardziej przy stale rosnącej liczbie informacji i faktów. Jego praca polega na ich zbieraniu, przetwarzaniu a następnie upublicznianiu za pomocą środków masowej komunikacji. W dzisiejszych czasach dostęp do mediów ma każdy z nas, a pole naszych zainteresowań nie ogranicza się tylko do informacji lokalnych ale międzynarodowych.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Global communication studia - kierunek studiów

Świat się skurczył – słyszeliśmy często, kiedy nowe technologie rewolucjonizowały…

Global communication studia - kierunek studiów

Świat się skurczył – słyszeliśmy często, kiedy nowe technologie rewolucjonizowały nasz świat, umożliwiając ludziom znajdującym się po dwóch stronach globu natychmiastowy kontakt na masową skalę. Dziś, kiedy proces gwałtownych zmian technologicznych nieco zwalnia i jesteśmy w stanie go oswoić, otwieramy kolejny rozdział w rozumieniu mechanizmów porozumiewania się z przedstawicielami innych kultur i narodów.

Czytaj więcej: Global communication studia - kierunek studiów

Komentarze (0)