Studia psychologiczne i społeczne

Studia psychologiczne i społeczne

studia społeczne

Studia Psychologiczne i społeczne

Interesuje cię społeczeństwo, jego historia i procesy, jakie w nim zachodzą? Tymi zagadnieniami zajmują się studia społeczne badające strukturę i dzieje społeczeństwa, jego kulturę, prawa i prawidłowości jego rozwoju. Do studiów społecznych zaliczamy m.in. socjologię, pracę społeczną, psychologię czy politologię.

Studiując socjologię poznasz zasady funkcjonowania społeczeństwa oraz zmiany, jakie możemy w nim zaobserwować. Jako absolwent tego kierunku pracy możesz szukać w ośrodkach badań rynkowych i badań opinii publicznej, w administracji rządowej i samorządowej, w instytucjach opieki społecznej, ale także w agencjach reklamowych, PRowych i marketingowych czy w instytucjach kulturalnych. Podczas rekrutacji na socjologię pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, wiedzy o społeczeństwie i historii.

Praca społeczna to kierunek, który przygotuje cię do niesienia pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, borykającymi się z problemmi takimi jak bezrobocie, bezdomność, sieroctwo, alkoholizm, narkomania, niepełnosprawność. Będąc absolwentem tego kierunku, pracy możesz szukać w ośrodkach domach  pomocy społecznej, urzędach pracy,  zakładach karnych, poradniach uzależnień.  Podczas rekrutacji na ten kierunek od uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, biologii.

Psychologia to nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Kończąc jednolite, pięcioletnie studia na tym kierunku uzyskasz tytuł magistra psychologii i uprawnienia do wykonywania zawodu psychologa. Jako absolwent zatrudnienia szukać możesz w służbie zdrowia, szkolnictwie, wymiarze sprawiedliwości, ale również marketingu i reklamie. Podczas rekrutacji na ten kierunek od uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, języka polskiego, biologii, matematyki. 

Politologia zajmuje się zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą polityką – bada, w jaki sposób polityka oddziałuje na społeczeństwo i jaką rolę w nim odgrywa. Absolwent tego kierunku pracę znaleźć może w administracji rządowej i samorządowej, w organizacjach międzynarodowych, w mediach.  Podczas rekrutacji na ten kierunek od uwagę brane są wyniki z matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, wiedzy o społeczeństwie, geografii, historii.


reklama psychologia uw

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE?

 
 

 

 

Psychologiczne i społeczne kierunki studiów

 Aktywność w procesie starzenia studia - kierunek studiów

Promocja zdrowia wśród osób starszych to niezwykle istotny aspekt społeczeństwa…

Aktywność w procesie starzenia studia - kierunek studiów

Promocja zdrowia wśród osób starszych to niezwykle istotny aspekt społeczeństwa starzejącego się, które przeważa w większości krajów Europy. Dlatego też istotne jest wykształcenie specjalistów wykształconych w tym zakresie. Studia skierowane są do osób chcących pomagać ludziom starszym i mają ku temu właściwe kompetencje społeczne. Jeżeli zatem szukasz ciekawych studiów magisterskich to Aktywność w procesie starzenia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Aktywność w procesie starzenia? Jest wiele argumentów przemawiających za zwiększeniem aktywności wśród osób starszych.

Czytaj więcej: Aktywność w procesie starzenia studia - kierunek studiów

Amerykanistyka studia - kierunek studiów

Amerykanistyka sytuuje się w obrębie studiów filologicznych i społecznych.…

Amerykanistyka studia - kierunek studiów

Amerykanistyka sytuuje się w obrębie studiów filologicznych i społecznych. Program studiów oparty został na doświadczeniach uczelni amerykańskich i dostarcza studentom okazji do zapoznania się z aktualnymi tendencjami rozwojowymi Stanów Zjednoczonych i Kanady. Pozwala również na skonfrontowanie ich z trendami globalnymi. Kandydat na kierunek Amerykanistyka powinien mieć szerokie zainteresowania humanistyczno-społeczne, bowiem filarami tych studiów będzie wiedza o mediach, współczesna historia, stosunki międzynarodowe i polityka oraz kulturoznawstwo. Historia stanowi punkt wyjścia do badań i rozważań nad tym, co się dzieje we współczesnym świecie, a stosunki międzynarodowe i polityka pozwalają wyjaśnić relacje władzy, sojusze, konflikty.

Czytaj więcej: Amerykanistyka studia - kierunek studiów

Analityka i kreatywność społeczna studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku, który łączy Twoje zainteresowania związane z psychologią,…

Analityka i kreatywność społeczna studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku, który łączy Twoje zainteresowania związane z psychologią, socjologią i zarządzaniem oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców? Jeżeli świetnie odnajdujesz się w relacjach międzyludzkich, a w przyszłości chciałbyś zająć się doradztwem zawodowym, zostać liderem lub managerem to jest to kierunek dla Ciebie. Czego nauczysz się podczas tych studiów? Przede wszystkim nacisk kładziony jest na rozwój umiejętności interpersonalnych. Oznacza to dużą liczbę godzin ćwiczeń, podczas których poznasz struktury społeczne, nauczysz się dostrzegać oraz rozwiązywań problemy społeczne. 

Czytaj więcej: Analityka i kreatywność społeczna studia - kierunek studiów

Analityka społeczna studia - kierunek studiów

Interesują Cię zmiany zachodzące w społeczeństwie a w życiu codziennym jesteś ekspertem…

Analityka społeczna studia - kierunek studiów

Interesują Cię zmiany zachodzące w społeczeństwie a w życiu codziennym jesteś ekspertem w sprawach i relacjach międzyludzkich? Analityka społeczna to w takim razie świetny wybór, dzięki któremu połączysz zainteresowania z innowatorskimi studiami z zakresu nauk społecznych. Dla kogo przeznaczone jest ten kierunek? Przede wszystkim dla osób, których mocną stroną są nauki humanistyczne. Na pewno powinieneś być osobą dobrze zorientowaną w obecnej sytuacji politycznej i ogólnospołecznej, bowiem w przyszłości zajmiesz się analizą i tempem zmian różnych zjawisk społecznych we współczesnym świecie. Jako analityk społeczny będziesz dostarczać wiedzę, która będzie mieć na celu lepsze zrozumienie relacji zachodzących między jednostkami oraz grupami. Dzięki zdobytej wiedzy naukowej odpowiesz na pojawiające się potrzeby i konflikty społeczne.

Czytaj więcej: Analityka społeczna studia - kierunek studiów

Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Obecnie cyfrowy świat to dla każdego już chleb powszedni. Dla wielu z nas Internet to nieodłączne…

Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Obecnie cyfrowy świat to dla każdego już chleb powszedni. Dla wielu z nas Internet to nieodłączne narzędzie pracy, bez którego wręcz nie można się obejść. Analiza społeczna w dobie wirtualizacji zabiera zatem większego znaczenia. Każdy wie, że wiadomości "w sieci" są często jedynie krzywym odzwierciedleniem rzeczywistości, dlatego też tak istotna wydaję się być pogłębiona analiza społeczna tego zjawiska. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętą nauką o Internecie, a przy okazji dobrze odnajdujesz się w relacjach międzyludzkich to jest to kierunek dla Ciebie! Internet stał się niewątpliwie stymulatorem działań rządzących społeczeństwem, a co za tym idzie gospodarką. Jego potencjał jest nieoceniony, a w przyszłości jego ekspansja będzie jeszcze większa. Właśnie dlatego takie osoby jak Ty będą poszukiwane na rynku nie tylko krajowym, ale również międzynarodowym.

Czytaj więcej: Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Andragogika studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach chęć ciągłego dokształcania się jest bardzo silna. Szkolenia…

Andragogika studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach chęć ciągłego dokształcania się jest bardzo silna. Szkolenia dla dorosłych czy uniwersytety trzeciego wieku? Jak najbardziej tak! Każdy wiek jest dobry, aby zdobyć kolejne umiejętności. Nie zapomnijmy, że człowiek uczy się całe życie. Obecnie potrzeba nieustannego rozwoju człowieka jest jeszcze silniejsza, co sprawia, że andragogika jest nauką przecierającą coraz to nowe ścieżki. Chciałbyś zająć się edukacją dorosłych w przyszłości? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie! Zacznijmy od wyjaśnienie terminu andragogika. W najprostszych słowach jest to nauczanie dorosłych, w tym osób starszych. Chodzi o to, aby stworzyć jak najlepsze warunku edukacji oraz przygotować ich do rozwiązywania problemów zawodowych, społecznych czy osobistych.

Czytaj więcej: Andragogika studia - kierunek studiów

Animacja kultury studia - kierunek studiów

Masz głowę pełną pomysłów i pragniesz je przekazać innym? Chcesz kultywować…

Animacja kultury studia - kierunek studiów

Masz głowę pełną pomysłów i pragniesz je przekazać innym? Chcesz kultywować naszą kulturę, promować różne ciekawe inicjatywy lub sam je organizować a do tego rozpiera Cię energia i chęć do działania? Uwielbiasz pracę z ludźmi i wiążesz z tym swoją karierę zawodową? Jeśli tak to animacja kultury jest kierunkiem dla Ciebie! Wokół jakich nauk skupiać się będą Twoje studia? Przede wszystkim będą to nauki o wychowaniu i kulturze współczesnej. Co więcej skupisz się na rozwoju umiejętności miękkich, takich jak: kreatywność, umiejętność motywowania, inspirowania czy pobudzania do działań. Koniec końców to właśnie Ty staniesz się inspiracja innych ludzi, osobą, dzięki której mogą zmienić swoje podejście do życia. Niewątpliwie to może być jeden z najbardziej satysfakcjonujących zawodów! Firm, które potrzebują takich osób jak Ty jest naprawdę dużo.

Czytaj więcej: Animacja kultury studia - kierunek studiów

Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną studia - kierunek studiów

Ośrodki kulturowe potrzebują osób, które posiadają wiedzę, umiejętności…

Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną studia - kierunek studiów

Ośrodki kulturowe potrzebują osób, które posiadają wiedzę, umiejętności oraz kwalifikacje do przekazywania dziedzictwa kulturowego młodszym pokoleniom. Studia na kierunku Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną skierowane są do osób, które mają głowę pełną pomysłów i chętnie współpracują oraz pomagają ludziom. Jeżeli zatem posiadasz właściwe kompetencje społeczne to Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną? W programie studiów znajdziesz zajęcia metodyczne, teoretyczne oraz praktyczne, co przygotuje Cię do wykonywanego zawodu.

Czytaj więcej: Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną studia - kierunek studiów

Artes liberales studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego programu studiów z dziedzin nauk humanistycznych? Chcesz…

Artes liberales studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego programu studiów z dziedzin nauk humanistycznych? Chcesz wiedzieć jaki wpływ mają starożytne malowidła na kino 3D? Pomysłodawcy kierunku zapewniają, że poznasz odpowiedź na to i wiele innych pytań. To na pewno gratka, dla osób interesujących się kulturą, filozofią czy historią sztuki. Jeśli zaliczasz się do tego grona i chciałbyś zgłębić swoją wiedzę z tych dziedzin to niewątpliwie jest to kierunek dla Ciebie! Ale czym właściwie są artes liberales? Były to nauki stanowiące podstawę wykształcenia w starożytności i średniowieczu, a współcześnie tym pojęciem są określane nauki społeczne, humanistyczne, przyrodnicze i ścisłe czerpiące inspirację z przedmiotów nauczanych w poprzednich wiekach.

Czytaj więcej: Artes liberales studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Każdy dzień zaczynasz od porannych wiadomości? Interesujesz się aktualna sytuacją na…

Bezpieczeństwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Każdy dzień zaczynasz od porannych wiadomości? Interesujesz się aktualna sytuacją na świecie, polityką zagraniczną, a sprawy obywateli na całym świecie nie są Ci obojętne? Myślisz o rozwoju tych zainteresowania w ramach studiów? Jeśli tak, to świetnie, bo w dobie narastających konfliktów międzynarodowych ekspercie do spraw bezpieczeństwa są jak najbardziej pożądani. Być może, jako absolwent, znakomicie odnajdziesz się w najróżniejszych instytucjach podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji lub Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Nie musisz jednak ograniczać się jedynie do placówek na terenie naszego kraju! Znajomość języka obcego oraz praw międzynarodowych pozwoli Ci znaleźć i podjąć pracę w wielu krajach Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo narodowe studia - kierunek studiów

Nieustannie zmieniającą się sytuacja na arenie międzynarodowej niewątpliwie wpływa na…

Bezpieczeństwo narodowe studia - kierunek studiów

Nieustannie zmieniającą się sytuacja na arenie międzynarodowej niewątpliwie wpływa na bezpieczeństwo narodowe Polski. Jeśli od zawsze myślałeś o pracy w służbach specjalnych, inspekcjach i strażach to ten kierunek jest świetną okazją do uczynienia pierwszego kroku ku realizacji Twoich aspiracji zawodowych! Student będzie mieć okazję do rozwoju swojej wiedzy w zakresie nauk społecznych, procesów bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w skali globalnej. Jednak studia na tym kierunku kształcą nie tylko z zakresie teoretycznych, ale również praktycznym. Zdobędziesz wiele umiejętności, które mogą być Ci potrzebne na każdym kroku. Niezwykle ważna okaże się umiejętność pracy zespołowej oraz wykorzystywania zdobytej w praktyce. Decyzyjność, samoobrona, znajomość topografii to jedynie kilka z nich!

 

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo narodowe studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo narodowe i mędzynarodowe studia - kierunek studiów

Obecnie na arenie międzynarodowej dochodzi do wielu konfliktów, nad którymi…

Bezpieczeństwo narodowe i mędzynarodowe studia - kierunek studiów

Obecnie na arenie międzynarodowej dochodzi do wielu konfliktów, nad którymi pochylają się najwięksi specjaliści do spraw bezpieczeństwa. Analizują, zapobiegają, przewidują skutki oraz identyfikują istniejące i potencjalne zagrożenia. Jeśli w przyszłości chciałbyś być jednym z nich – bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe jest dobrym wyborem! Na tym kierunku nauczysz się trafnie identyfikować zagrożenia wewnętrzne oraz zewnętrzne a następnie dowiesz się jak nim przeciwdziałać i niwelować. Zdobędziesz wiedzę z zakresu dziedzin bezpieczeństwa państwa, takich jak: ekonomia, nauki społeczne, polityka i kultura. Dowiesz się również o wielu aspektach konfliktów międzynarodowych. 

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo narodowe i mędzynarodowe studia - kierunek studiów

Bioetyka studia - kierunek studiów

Bioetyka to nauka powstała poprzez ciągły rozwój medycyny, której coraz to…

Bioetyka studia - kierunek studiów

Bioetyka to nauka powstała poprzez ciągły rozwój medycyny, której coraz to nowe możliwości budzą także pytania natury moralnej. Niewątpliwie nowoczesne technologie wpływają na zachowania człowieka, co jest tematem wielu aktualnych debat. Na pewno dużo słyszałeś o problematyce moralnej związanej z genetyką, przeszczepami czy eutanazją – nad tymi właśnie powszechnie znanymi tematami rozważają bioetycy. Czy jesteś świadomy problemów etycznych w dobie rozwijąjącycyh się nauk biomedycznych i chciałbyś podzielić się swoimi pomysłami i rozwijać zainteresowania w tym kierunku? Nie są Ci obojętne aktualne problemy medyczne, a przede wszystkim ich aspekt etyczny. Jeśli tak to bioetyka będzie stanowić dla Ciebie świetne połączenie teorii i nowych inspiracji.

Czytaj więcej: Bioetyka studia - kierunek studiów

Cultural communication studia - kierunek studiów

Dlaczego Japończyk nigdy nie zaprzeczy Twoim słowom? Dlaczego dla Amerykanów tak…

Cultural communication studia - kierunek studiów

Dlaczego Japończyk nigdy nie zaprzeczy Twoim słowom? Dlaczego dla Amerykanów tak ważna jest zasada 3x20? Wiedziałeś jak duże znaczenie ma uścisk dłoni? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się w ramach kierunku cultural communication! Jeżeli zatem od zawsze byłeś zainteresowany komunikacją interkulturową i szukasz ciekawych studiów w języku angielskim to na pewno jest to kierunek dla Ciebie. Czego nauczysz się w ramach kierunku cultural communication? Przede wszystkim będzie to wiedza teoretyczna z zakresu form i sposobów komunikacji, systemu wartości oraz zachowań charakterystycznych dla kultur europejskich, północnoamerykańskich i azjatyckich.

Czytaj więcej: Cultural communication studia - kierunek studiów

Dialog i doradztwo społeczne studia - kierunek studiów

Program studiów przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pogłębić…

Dialog i doradztwo społeczne studia - kierunek studiów

Program studiów przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pogłębić swoją formację intelektualną, ale również duchową i moralną. Na pewno odnajdą się na nim osoby, które zainteresowane są aktywizacją kapitału ludzkiego oraz szeroko pojętą pomocą innym. Kierunek Dialog i doradztwo społeczne powstał z myślą o kompleksowym przygotowaniu studentów do pracy trenera indywidualnego lub grupowego. Jeżeli zatem od zawsze byłeś zaangażowany w pracę społeczną to być może te studia będę świetną kontynuacją Twoich zainteresowań! Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim poznasz wiele technik interpersonalnych, dzięki którym nauczysz się skutecznie i sprawnie niwelować konflikty społeczne.

Czytaj więcej: Dialog i doradztwo społeczne studia - kierunek studiów

Doradztwo filozoficzne i coaching studia - kierunek studiów

Już od kilku lat możemy zaobserwować prężny rozwój coachingu w Polsce. Szybko…

Doradztwo filozoficzne i coaching studia - kierunek studiów

Już od kilku lat możemy zaobserwować prężny rozwój coachingu w Polsce. Szybko rozwijająca się branża sprawia, że nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jako absolwent tych studiów możesz stać się jedynym z nich! Do kogo skierowane są te studia i czym będziesz się zajmować w ich trakcie? Przede wszystkim skupisz się na aspektach filozofii praktycznej z uwzględnieniem wszelkich aspektów pracy coacha. Zapoznasz się również z wiedzą w dziedzinie psychologii z naciskiem na pogłębienie samoświadomości oraz na działania rozwojowo-pomocowe. Nie będą to jednak studia o charakterze jedynie teoretycznym.

Czytaj więcej: Doradztwo filozoficzne i coaching studia - kierunek studiów

Doradztwo publiczne i polityczne studia - kierunek studiów

Uwielbiasz inicjować rozmowy, masz głowę pełną pomysłów, a dodatkowo odczuwasz…

Doradztwo publiczne i polityczne studia - kierunek studiów

Uwielbiasz inicjować rozmowy, masz głowę pełną pomysłów, a dodatkowo odczuwasz przyjemność z pomocy innym? Jeżeli tak to być może warto przełożyć swoje zainteresowania na pracę zawodową. Myśląc o takim rozwiązaniu, na pewno warto wziąć pod uwagę takie kierunek jak Doradztwo publiczne i polityczneCzego nauczysz się w ramach studiów społecznych i na co kładziony będzie największy nacisk? Przede wszystkim będzie to wiedza teoretyczna z zakresu nauk politycznych, filozoficznych oraz dziennikarskich. Zgłębisz tajniki aspektów wpływających na kształtowanie się społeczeństwa, będą to takie tematy jak: prądy i idee umysłowe czy współczesne funkcjonowanie państw.

Czytaj więcej: Doradztwo publiczne i polityczne studia - kierunek studiów

Europeistyka i stosunki transgeniczne studia - kierunek studiów

Europeistyka i stosunki transgeniczne to studia z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej,…

Europeistyka i stosunki transgeniczne studia - kierunek studiów

Europeistyka i stosunki transgeniczne to studia z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej, jej instytucji oraz wpływu na aspekty życia społecznego państw członkowskich. Jeżeli zatem interesujesz się studiami społecznymi i chciałbyś rozszerzyć tę wiedzę o zakres europejski to ten kierunek może okazać się idealnym połączeniem zainteresowań ze ścieżką kariery zawodowej! Czego nauczysz się w ramach studiów Europeistyka i stosunki transgeniczne? Przede wszystkim skupisz się na historii, sztuce oraz kulturze starego kontynentu. Zapoznasz się z dziedzictwem kulturowym różnych obszarów europejskich – od architektury aż po relacje międzykulturowe.

Czytaj więcej: Europeistyka i stosunki transgeniczne studia - kierunek studiów

Europeistyka w zakresie europejskich procesów integracyjnych studia - kierunek studiów

Chcesz zdobyć ugruntowaną wiedzę z zakresu integracji europejskiej oraz funkcjonowania…

Europeistyka w zakresie europejskich procesów integracyjnych studia - kierunek studiów

Chcesz zdobyć ugruntowaną wiedzę z zakresu integracji europejskiej oraz funkcjonowania Unii Europejskiej? Jeżeli tak to Europeistyka w zakresie europejskich procesów integracyjnych powinna okazać się odpowiednim kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach tych studiów? Przede wszystkim nacisk będzie kładziony na wiedzę z zakresu studiów społecznych w obrębie Unii Europejskiej i jej instytucji. Nauczysz się interpretować zjawiska społeczne zachodzące we Europie i Unii Europejskiej oraz analizy powiązań między obszarami kulturowymi, politycznymi, ekonomicznymi oraz prawnymi w wymiarze wewnętrznym i zewnętrznym.

Czytaj więcej: Europeistyka w zakresie europejskich procesów integracyjnych studia - kierunek studiów

Europeistyka w zakresie realizacji polityk Unii Europejskiej studia - kierunek studiów

Obecnie europejska polityka zagraniczna opiera się na działaniach Unii Europejskiej oraz…

Europeistyka w zakresie realizacji polityk Unii Europejskiej studia - kierunek studiów

Obecnie europejska polityka zagraniczna opiera się na działaniach Unii Europejskiej oraz jej instytucjach, dlatego tak ważne jest wykształcenie specjalistów w obrębie znajomości prawa oraz struktur administracyjnych Unii Europejskiej. Jeżeli zatem dobrze orientujesz się we współczesnej polityce i chciałbyś zająć się tym zawodowo to prawdopodobnie będzie to odpowiedni kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Europeistyka w zakresie realizacji polityk Unii EuropejskiejPrzede wszystkim skupisz się na normatywnych oraz funkcjonalno-strukturalnych uwarunkowaniach organów władzy Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Europeistyka w zakresie realizacji polityk Unii Europejskiej studia - kierunek studiów

Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku i nie chcesz się ograniczać do jednej, zawężonej…

Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku i nie chcesz się ograniczać do jednej, zawężonej dziedziny? Jeżeli tak to Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych mogą okazać się świetnym początkiem Twojej kariery zawodowej! Studia mają charakter indywidualny, co oznacza, że każdy student znajduje się pod opieką opiekuna (tutora) z którym wybiera odpowiedni program zajęć i wyznacza cele, co zdecydowanie podnosi efektywność kształcenia. A czego nauczysz się w ramach tego kierunku? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętych nauk matematyczno-przyrodniczych z naciskiem na rozumowanie matematyczne oraz posługiwanie się narzędziami informatycznymi.

Czytaj więcej: Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych studia - kierunek studiów

Kognitywistyka studia - kierunek studiów

Kognitywistyka to nauka zajmująca się obserwacją i analizą działania zmysłów,…

Kognitywistyka studia - kierunek studiów

Kognitywistyka to nauka zajmująca się obserwacją i analizą działania zmysłów, mózgu i umysłu, w szczególności ich modelowaniem. Jest nauką interdyscyplinarną, czerpiącą wiedzę z wielu dyscyplin, takich jak: psychologia, neurobiologia czy sztuczna inteligencja. Jako nauka jest to stosunkowa nowa dziedzina, ukształtowana w połowie XX wieku, najszybciej rozwijająca się w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na coraz szersze zainteresowanie tą nauką Kognitywistyka może być świetnym kierunkiem dla osób, których ciekawi percepcja, rozumowanie oraz pamięć człowieka oraz wpływ tych aspektów na społeczeństwo. Obecnie coraz więcej dyscyplin posiada swoją kognitywistyczną odmianę, co stwarza duże możliwości dla absolwentów tego kierunku. 

Czytaj więcej: Kognitywistyka studia - kierunek studiów

Kognitywistyka i komunikacja studia - kierunek studiów

Kogniwistyka to dziedzina, która zajmuje się poznaniem mechanizmów funkcjonowania…

Kognitywistyka i komunikacja studia - kierunek studiów

Kogniwistyka to dziedzina, która zajmuje się poznaniem mechanizmów funkcjonowania umysłu ludzkiego oraz zgłębieniem problematyki podejmowania decyzji, komunikacji oraz sztucznej inteligencji. Jeśli interesuje Cię ta tematyka to studia na kierunku Kognitywistyka i komunikacja są właśnie dla Ciebie. Poszerzysz nie tylko wiedzę z tego obszaru, ale również zyskasz kompetencje, które będziesz mógł wykorzystać na wielu stanowiskach pracy!

Czytaj więcej: Kognitywistyka i komunikacja studia - kierunek studiów

Komunikacja medialna i wizerunkowa studia - kierunek studiów

Po ukończeniu studiów na kierunku Komunikacja medialna i wizerunkowa będziesz…

Komunikacja medialna i wizerunkowa studia - kierunek studiów

Po ukończeniu studiów na kierunku Komunikacja medialna i wizerunkowa będziesz mógł podjąć zatrudnienie w szeroko rozumianych środkach masowego przekazu. Oprócz tego swoja drogę zawodową możesz rozpocząć w instytucjach administracji publicznej oraz samorządowej. Inną alternatywą jest praca w korporacji lub firmach doradczych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś spróbował swoich sił w agencjach PR lub w organizacjach pozarządowych. Jeśli zaciekawiły Cię perspektywy zawodowe i uważasz, że odnajdziesz się w tym obszarze kształcenia to zdecyduj się na studia na kierunku Komunikacja medialna i wizerunkowa!

Czytaj więcej: Komunikacja medialna i wizerunkowa studia - kierunek studiów

Kreatywność społeczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kreatywność społeczna to szansa na zdobycie kompetencji, które…

Kreatywność społeczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kreatywność społeczna to szansa na zdobycie kompetencji, które będziesz mógł wykorzystać w wielu obszarach zawodowych. To możliwość rozwinięcia umiejętności logicznego myślenia, podejmowania twórczych działań oraz podnoszenia ich skuteczności. Jeśli chcesz stać się atrakcyjnym absolwentem na rynku pracy, zapoznaj się z poniższym opisem, który przybliży Ci szczegóły przedstawianej propozycji kształcenia!

Czytaj więcej: Kreatywność społeczna studia - kierunek studiów

Kryminologia studia - kierunek studiów

Chcesz zostać ekspertem w zakresie walki z przestępczością i mieć wpływ na poprawę…

Kryminologia studia - kierunek studiów

Chcesz zostać ekspertem w zakresie walki z przestępczością i mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa naszego społeczeństwa? Masz analityczny umysł oraz głowę do łamigłówek? Jeżeli zatem szukasz ciekawego kierunku o charakterze interdyscyplinarnym, który przygotuje Cię do podjęcia ciekawego zawodu to Kryminologia może być kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów Kryminologia? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu patologii społecznych, przestępczości jako zjawiska społecznego, sprawców przestępstwa oraz instytucji kontroli państwowej. Jednym zdaniem staniesz się specjalistą w zakresie kryminologii.

Czytaj więcej: Kryminologia studia - kierunek studiów

Kryminologia stosowana studia - kierunek studiów

Kierunek Kryminologia stosowana to fantastyczna propozycja kształcenia dla osób,…

Kryminologia stosowana studia - kierunek studiów

Kierunek Kryminologia stosowana to fantastyczna propozycja kształcenia dla osób, które są otwarte na nowe doświadczenia, nie boją się podejmowań wyzwań i chcą zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie. Jeśli należysz do tego grona, właśnie znalazłeś idealne studia dla siebie! Wybierając ten kierunek dajesz sobie szansę na ciekawe perspektywy zawodowe oraz zdobycie unikatowych umiejętności. Jeśli chcesz poznać bliższe szczegóły studiów na kierunku Kryminologia stosowana, koniecznie przeczytaj poniższy opis!

Czytaj więcej: Kryminologia stosowana studia - kierunek studiów

Logopedia studia - kierunek studiów

Logopeda to osoba zajmująca się zaburzeniami mowy oraz jej profilaktyką, a także stymulacją…

Logopedia studia - kierunek studiów

Logopeda to osoba zajmująca się zaburzeniami mowy oraz jej profilaktyką, a także stymulacją jej odpowiedniego rozwoju. Pierwsze nieprawidłowości pojawiają się już w wieku przedszkolnym, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Dzięki studiom na kierunku Logopedia będziesz mógł dołączyć do grona osób odpowiedzialnych za wspomaganie rozwoju kompetencji językowych! Jeżeli zatem posiadasz dobrą wymowę i chciałbyś zająć się tym aspektem zawodowo to Logopedia może być kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logopedia? Logopedia to studia łączące wiedzę z dziedzin: językoznawstwa, foniatrii, neurologii, audiologii, ortodoncji, anatomii, fizjologii, psychologii i pedagogiki.

Czytaj więcej: Logopedia studia - kierunek studiów

Logopedia ogólna i kliniczna studia - kierunek studiów

Interesujesz się wadami wymowy wśród społeczeństwa i chciałbyś mieć wpływ na…

Logopedia ogólna i kliniczna studia - kierunek studiów

Interesujesz się wadami wymowy wśród społeczeństwa i chciałbyś mieć wpływ na poprawę zaburzeń mowy lub zająć się jej profilaktyką? W ramach studiów będziesz mieć do wyboru wiele specjalności, dlatego jeżeli chciałbyś zająć się tym medycznym aspektem w przyszłości to Logopedia ogólna oraz kliniczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logopedia ogólna i kliniczna? Studia łączą szeroką wiedzę teoretyczną z ciekawymi praktyczkami oraz ćwiczeniami. Pozwoli Ci to na prowadzenie terapii takich zaburzeń mowy jak: zaburzenia na tle autyzmu, zespołu Downa, mózgowego porażenia dziecięcego oraz korekty wymowy, emisji głosu, dykcji i artykulacji.

Czytaj więcej: Logopedia ogólna i kliniczna studia - kierunek studiów

Logopedia z fonoaudiologią studia - kierunek studiów

Obecna logopedia to interdyscyplinarna dziedzina, która nieustannie się…

Logopedia z fonoaudiologią studia - kierunek studiów

Obecna logopedia to interdyscyplinarna dziedzina, która nieustannie się rozwija, a ponadto postęp badań naukowych nad zaburzeniami mowy związany z rozwojem wiedzy nad komunikacją społeczną, rozwojem neurobiologii i dyscyplin medycznych jest ogromny. Jeżeli zatem interesujesz się tą tematyką to Logopedia z fonoaudiologią może być początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logopedia z fonoaudiologią? Będzie to wiedza z zakresu biologicznych, społecznych i psychicznych uwarunkowań mowy, ontogenezy języka, mechanizmów i rodzajów zaburzeń zachowań językowych u dzieci, młodzieży i dorosłych, metodyki przełamywania zaburzeń mowy.

Czytaj więcej: Logopedia z fonoaudiologią studia - kierunek studiów

Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne studia - kierunek studiów

Jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach i uzdolnieniach interdyscyplinarnych w dziedzinach…

Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne studia - kierunek studiów

Jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach i uzdolnieniach interdyscyplinarnych w dziedzinach humanistycznych i społecznych? Szukasz ciekawych studiów, które pozwolą Ci na przełożenie Twoich pasji na przyszłą karierę zawodową? Jeżeli tak, a dodatkowo masz "lekkie pióro" i głowę pełną pomysłów to Międzyobszarowe indywidulane studia humanistyczne i społeczne mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne? Studia kształcą w zakresie ogólnym z takich dyscyplin o powiązaniach kulturowych, a także w zakresie szczegółowym. Ten obszar uzależniony jest od indywidualnego podejścia studenta, który wraz z opiekunem naukowym wybiera zajęcia, które najbardziej odpowiadają jego zainteresowaniom.

Czytaj więcej: Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne studia - kierunek studiów

Politologia studia - kierunek studiów

Chcesz piąć się po szczeblach kariery politycznej? Interesujesz się sytaucją w kraju…

Politologia studia - kierunek studiów

Chcesz piąć się po szczeblach kariery politycznej? Interesujesz się sytaucją w kraju oraz na świeciem, a dodatkowo chciałbys mieć wpływ na życie społeczeństwa? Dzięki studiom na kierunku politologia kariera polityczna stoi przed Toba otworem? Jeżeli zatem chciałbyś przenieść swoje zainteresowania na przyszłą karierę zawodową w tej dziedzinie to politoligia jest kierunkiem, dzięki któremu będziesz mógł dołączyć do grona środowiska politycznego! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku politologia? Najpierw wyjaśnijmy, czym jest politologia. Jest to nauka zajmująca się analizą zjawisk i procesów politycznych, skupiająca się na prawidłowościach oraz zasadach życia politycznego. Głównym celem Twoich studiów będzie zrozumienie procesów politycznych, które zachodzącą nie tylko w skali lokalnej lub krajowej, ale także globalnej.

Czytaj więcej: Politologia studia - kierunek studiów

Polityka publiczna studia - kierunek studiów

Polityka to niewątpliwie dziedzina, która ma swój wydźwięk w prawie wszystkich…

Polityka publiczna studia - kierunek studiów

Polityka to niewątpliwie dziedzina, która ma swój wydźwięk w prawie wszystkich aspektach życia. Dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie podejście do relacji międzyludzkich, a także biznesowymi między różnymi instytucjami oraz firmami. Takie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wytworzyło potrzebę utworzenia w Polsce kierunku polityka publiczna, który na Zachodzie cieszy się ogromną popularnością. Jeżeli zatem nie są dla Ciebie problemem kontakty międzyludzkie, a dodatkowo śledzisz wydarzenia polityczne to polityka publiczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka społeczna? Studia kształcą w zakresie wiedzy dotyczącej społeczeństwa obywatelskiego, które boryka się z różnego rodzaju wyzwaniami etycznymi i problemami politycznymi.

Czytaj więcej: Polityka publiczna studia - kierunek studiów

Polityka społeczna studia - kierunek studiów

Polityka społeczna to studia interdyscyplinarne łączące takie nauki jak: politologia,…

Polityka społeczna studia - kierunek studiów

Polityka społeczna to studia interdyscyplinarne łączące takie nauki jak: politologia, prawo, medioznawstwo czy socjologia. To na pewno studia dla ludzi, którzy chcą rozwiązywać praktyczne problemy społeczeństwa, a dodatkowo mają głowę pełną pomysłów oraz mnóstwo energii. Wpisujesz się w powyższy opis? Jeżeli zatem interesujesz się współczesną sytuacją kraju to polityka społeczna będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka społeczna? Studia kształcą w zakresie społecznego aspektu politologii. Oznacza to, że nauczysz jak zapobiegać oraz zwalczać problemy wynikające z konfliktów społecznych. Co więcej, będziesz wiedzieć jak funkcjonują instytucje społeczne oraz jak zarządzana jest polityka społeczna pod względem finansowym czy prawnym.

Czytaj więcej: Polityka społeczna studia - kierunek studiów

Polityka spraw publicznych studia - kierunek studiów

Polityka spraw publicznych to studia dla osób zainteresowanych współpracą…

Polityka spraw publicznych studia - kierunek studiów

Polityka spraw publicznych to studia dla osób zainteresowanych współpracą z ludźmi oraz posiadających umiejętności interpersonalne. Niezwykle istotnym aspektem studiów jest zrozumienie pojęcia społeczeństwa obywatelskiego, którego podstawą jest świadomość potrzeby wspólnoty oraz zainteresowanie sprawami społeczeństwa. Dlatego też studentami studiów na kierunku polityka spraw publicznych powinny być osoby zainteresowaną sprawami społecznymi to polityka spraw publicznych może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka spraw publicznych? Studia kształcą w zakresie wiedzy pozwalającej na pełnienie obowiązków kadr urzędniczych. 

Czytaj więcej: Polityka spraw publicznych studia - kierunek studiów

Praca socjalna studia - kierunek studiów

Problemy społeczne są trudnym aspektem życia społeczeństwa. Jest wiele jednostek oraz…

Praca socjalna studia - kierunek studiów

Problemy społeczne są trudnym aspektem życia społeczeństwa. Jest wiele jednostek oraz rodzin, które na co dzień borykają się z trudnościami codzienności. Dlatego też nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, którzy są ludźmi nie tylko wykształconymi w tym zakresie, ale także chętnymi do pomocy oraz działania na rzecz poprawy sytuacji innych. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to praca socjalna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku praca socjalna? Studia kształcą w zakresie bloku podstawowego, gdzie zdobędziesz wiedzę z takich dziedzin jak: pedagogika, psychologia, socjologia, filozofia.

Czytaj więcej: Praca socjalna studia - kierunek studiów

Profilaktyka społeczna i resocjalizacja studia - kierunek studiów

Współczesne społeczeństwo jest niezwykle zróżnicowane, a profilaktyka społeczna…

Profilaktyka społeczna i resocjalizacja studia - kierunek studiów

Współczesne społeczeństwo jest niezwykle zróżnicowane, a profilaktyka społeczna i resocjalizacja wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom w zakresie przeciwdziałania patologii społecznej oraz wszelkimi jej przejawami w społeczeństwie. Kierunek ma charakter specjalistyczny, a wiedza którą zdobędzie podczas studiów jest interdyscyplinarna, co sprawi, że będziesz wszechstronnie wykształcony w dziedzinie profilaktyki społecznej. Jeżeli zatem myślisz o pracy z ludźmi to profilaktyka społeczna i resocjalizacja jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja?

Czytaj więcej: Profilaktyka społeczna i resocjalizacja studia - kierunek studiów

Psychokryminalistyka studia - kierunek studiów

Polska to kraj, w którym co roku dokonywane jest setki tysięcy przestępstw. Dlatego…

Psychokryminalistyka studia - kierunek studiów

Polska to kraj, w którym co roku dokonywane jest setki tysięcy przestępstw. Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie psychologicznego funkcjonowania osób, które dopuściły się przestępstwa, przebywają w grupach ryzyka czy są dotknięte przemocą. Nie jest to praca łatwa, która dodatkowo wymaga odpowiednich kompetencji społecznych, ale na pewno dająca dużą satysfakcję. Jeżeli zatem świetnie odgadujesz ludzie emocje i chciałbyś przełożyć swoje zdolność na przyszłą karierę zawodową to psychokryminalistyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku psychokryminalistyka? Studia mają charakater interdyscyplinarny i są jedną z ciekawszych propozycji z zakresu studiów humanistycznych.

Czytaj więcej: Psychokryminalistyka studia - kierunek studiów

Psychologia studia - kierunek studiów

Psychologia to nazwa pochodząca od greckiego słowa oznaczającego „naukę o duszy”.…

Psychologia studia - kierunek studiów

Psychologia to nazwa pochodząca od greckiego słowa oznaczającego „naukę o duszy”. To dziedzina, której nauki możemy napotkać w każdym aspekcie naszego życia. Opiera się głównie na socjologii, antropologii, fizjologii oraz biologii, a obecna psychologia podzielona jest na wiele gałęzi oraz działów, co daje niezwykle wiele możliwości dla absolwentów tego kierunku mający charakter jednolitych studiów magisterskich. Jeżeli zatem nie jest Ci obojętne życie innych ludzi i cechujesz się umiejętnością zrozumienia ich problemów to psychologia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Psychologia studia - kierunek studiów

Psychologia stosowana studia - kierunek studiów

Obecnie psychologia to obok prawa oraz ekonomii jeden z najchętniej wybieranych kierunków…

Psychologia stosowana studia - kierunek studiów

Obecnie psychologia to obok prawa oraz ekonomii jeden z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Jaka jest różnica między psychologią a psychologią stosowana? Na co jest kładziony nacisk podczas studiów na kierunku psychologia stosowana? Zachęcamy do przeczytania naszego opisu kierunku, który być może ułatwi Ci wybór kierunku. Jeżeli myślisz o pracy z ludźmi i masz ku temu odpowiednie kompetencje społeczne to psychologia stosowana może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Pewnie większość z Was zastanawia się jaka jest różnica między psychologią a psychologią stosowaną i którą z nich wybrać. Nie jest to pytanie nieuzasadnione i zależy od Twoich preferencji.

Czytaj więcej: Psychologia stosowana studia - kierunek studiów

Psychologia w biznesie studia - kierunek studiów

Dlaczego jedne reklamy zapadają nam na długo w pamięć, a inne pozostają zapomniane od…

Psychologia w biznesie studia - kierunek studiów

Dlaczego jedne reklamy zapadają nam na długo w pamięć, a inne pozostają zapomniane od razu po ich obejrzeniu? Jak ich producenci wykorzystują aspekt emocjonalny, aby pozytywnie lub negatywnie wpływać na naszą percepcję. Studia skierowane są do osób, które sprawnie poruszają się w niełatwym świecie biznesu. Jeżeli zatem interesujesz się badaniami rynku pod kątem psychologicznym to psychologia w biznesie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku psychologia w biznesie? Studia kształcą w zakresie zarządzania kadrami ludzi w szeroko pojętym biznesie. 

Czytaj więcej: Psychologia w biznesie studia - kierunek studiów

Relacje międzykulturowe studia - kierunek studiów

Współcześnie jesteśmy świadkami bardzo ciekawego i dynamicznego procesu globalizacji.…

Relacje międzykulturowe studia - kierunek studiów

Współcześnie jesteśmy świadkami bardzo ciekawego i dynamicznego procesu globalizacji. Coraz częściej słyszymy wyrażenie “globalna wioska” czy “obywatele świata”. Wynika to z postępu technologicznego. Telefony komórkowe, komputery pozwalają nam na natychmiastowy kontakt międzyludzki - nawet jeśli dwie osoby dzielą setki bądź tysiące kilometrów. Sprawia to również coraz bardziej zacieśniająca się siatka połączeń lotniczych, dzięki którym coraz częściej za mniejsze pieniądze możemy podróżować na drugi koniec świata i poznawać obce kultury, ludzi, ich historię i tradycje.

Czytaj więcej: Relacje międzykulturowe studia - kierunek studiów

Socjologia studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia.…

Socjologia studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia. Badane są chociażby społeczne reguły, procesy i kultury, które łączą lub dzielą ludzi. Badane są jednostki w kontakcie z innymi grupami społecznymi, ale również całe grupy społeczne jak rodzina, stowarzyszenia czy inne zrzeszenia. Za ojców tej nauki uważa się trzech mężczyzn: Platona, Giambattistę Vico oraz - uznawanego za tego jedynego i największego - Auguste Comte. Wielu teoretyków natomiast uważa, że po wielkich przemianach industrialnych, głównym przedmiotem badań socjologii jest nowoczesność i społeczeństwo przemysłowe.

Czytaj więcej: Socjologia studia - kierunek studiów

Socjologia ekonomiczna studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia.…

Socjologia ekonomiczna studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia. Badane są chociażby społeczne reguły, procesy i kultury, które łączą lub dzielą ludzi. Badane są jednostki w kontakcie z innymi grupami społecznymi, ale również całe grupy społeczne jak rodzina, stowarzyszenia czy inne zrzeszenia. Za ojców tej nauki uważa się trzech mężczyzn: Platona, Giambattistę Vico oraz - uznawanego za tego jedynego i największego - Auguste Comte. Wielu teoretyków natomiast uważa, że po wielkich przemianach industrialnych, głównym przedmiotem badań socjologii jest nowoczesność i społeczeństwo przemysłowe.

Czytaj więcej: Socjologia ekonomiczna studia - kierunek studiów

Socjologia grup dyspozycyjnych studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia.…

Socjologia grup dyspozycyjnych studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia. Badane są chociażby społeczne reguły, procesy i kultury, które łączą lub dzielą ludzi. Badane są jednostki w kontakcie z innymi grupami społecznymi, ale również całe grupy społeczne jak rodzina, stowarzyszenia czy inne zrzeszenia. Za ojców tej nauki uważa się trzech mężczyzn: Platona, Giambattistę Vico oraz - uznawanego za tego jedynego i największego - Auguste Comte. Wielu teoretyków natomiast uważa, że po wielkich przemianach industrialnych, głównym przedmiotem badań socjologii jest nowoczesność i społeczeństwo przemysłowe.

Czytaj więcej: Socjologia grup dyspozycyjnych studia - kierunek studiów

Socjologia stosowana i antropologia społeczna studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia.…

Socjologia stosowana i antropologia społeczna studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia. Badane są chociażby społeczne reguły, procesy i kultury, które łączą lub dzielą ludzi. Badane są jednostki w kontakcie z innymi grupami społecznymi, ale również całe grupy społeczne jak rodzina, stowarzyszenia czy inne zrzeszenia. Za ojców tej nauki uważa się trzech mężczyzn: Platona, Giambattistę Vico oraz - uznawanego za tego jedynego i największego - Auguste Comte. Wielu teoretyków natomiast uważa, że po wielkich przemianach industrialnych, głównym przedmiotem badań socjologii jest nowoczesność i społeczeństwo przemysłowe.

Czytaj więcej: Socjologia stosowana i antropologia społeczna studia - kierunek studiów

Stosowane nauki społeczne studia - kierunek studiów

Pojęcie nauk społecznych jest bardzo szerokie, ponieważ zawiera w sobie wszystkie dziedziny…

Stosowane nauki społeczne studia - kierunek studiów

Pojęcie nauk społecznych jest bardzo szerokie, ponieważ zawiera w sobie wszystkie dziedziny i nauki, których istotą jest badanie społeczeństwa, w którym żyjemy, jego struktury, dzieje, kulturę oraz prawa. Możemy zaliczyć do nich antropologię, ekonomię, etnografię, goegrafię, historię, pedagogikę, politologię, prawo, religioznawstwo, socjologię, stosunki międzynarodowe, cybernetykę społeczną, studia nad obronnością i jeszcze parę innych. Natomiast definicja nauk stosowanych odnosi się do zgromadzonej wiedzy, dzięki której jest możliwe rozwiązywanie określonych problemów - zgodnie z ich nazwą, znajduję swoje zastosowanie w praktyce.

Czytaj więcej: Stosowane nauki społeczne studia - kierunek studiów

Studia historyczno-społeczne studia - kierunek studiów

Historia i społeczeństwo jaki dziedziny nauki mają ze sobą niewątpliwie wiele wspólnego.…

Studia historyczno-społeczne studia - kierunek studiów

Historia i społeczeństwo jaki dziedziny nauki mają ze sobą niewątpliwie wiele wspólnego. Na zajęciach z historii w szkole uczymy się nie tylko o tym, kto podbijał jakie kraje, kto opatentował jakie wynalazki, ale przede wszystkim uczymy się jak funkcjonowali ludzie kiedyś, jak wyglądały ich struktury społeczne, warunki do życia i organizacja życia społecznego poczynając od wsi, a kończąc na wielkich imperiach jak Osmańskie czy Rzymskie. Jeżeli polem Twoich zainteresowań były właśnie te aspekty życia ludzkiego - historia i życie w społeczeństwie - powinieneś zainteresować się zgłębieniem tej wiedzy, podejmując unikatowe wykształcenie w skali kraju na kierunku studia historyczno-społeczne.

Czytaj więcej: Studia historyczno-społeczne studia - kierunek studiów

Terapia zajęciowa studia - kierunek studiów

Terapia zajęciowa to nic innego jak wykonywanie odpowiednich czynności przez pacjenta mających…

Terapia zajęciowa studia - kierunek studiów

Terapia zajęciowa to nic innego jak wykonywanie odpowiednich czynności przez pacjenta mających na celu usprawnienie psychicznego oraz fizycznego stanu człowieka. Jest to wieloaspektowa terapia pozwalająca na uczestniczenie w życiu społecznym. Terapia zajęciowa umiejscowiana jest w zakresie nauk medycznych, kulturze fizycznej oraz nauk społecznych. Konieczne są także odpowiednie cechy personalne do pełnienia tego zawodu. Jeżeli zatem jesteś osobą otwartą oraz posiadającą wysokie kompetencje społeczne to Terapia zajęciowa może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Terapia zajęciowa studia - kierunek studiów

Undergraduate programme in international relations studia - kierunek studiów

Co kryje się pod tą angielską nazwą? Jest to trzyletni kierunek studiów, którego…

Undergraduate programme in international relations studia - kierunek studiów

Co kryje się pod tą angielską nazwą? Jest to trzyletni kierunek studiów, którego ukończenie zapewni Ci tytuł licencjata stosunków międzynarodowych w perspektywie europejskiej. Jak można domyśleć się po jego nazwie - jego program jest realizowany w całości w języku angielskim. O miejsce wśród braci studenckiej mogą aplikować zatem i uczniowie polskojęzyczni, jak i anglojęzyczni. Niezależnie od tego, gdzie chciałbyś pracować w przyszłości - czy będzie to międzynarodowa organizacja, rząd, zagraniczna dyplomacja czy w organizacjach pozarządowych - studia na kierunku undergraduate programme in international relations zapewnią Ci wiedzę, jakiej będziesz potrzebować, aby pracować w jednej z tych płaszczyzn.

Czytaj więcej: Undergraduate programme in international relations studia - kierunek studiów

Zarządzanie projektami społecznymi studia - kierunek studiów

Jakich zagadnień możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? W ramach programu zrealizujesz…

Zarządzanie projektami społecznymi studia - kierunek studiów

Jakich zagadnień możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? W ramach programu zrealizujesz treści związane z psychologią społeczną oraz komunikacją, prawem, polityką gospodarczą oraz społeczną. Oprócz tego nauczysz się technik mediacji i negocjacji oraz sposobów skutecznego rozwiązywania konfliktów. Co jeszcze posiada w swojej ofercie ten kierunek studiów? Na zajęciach, które głównie mają charakter praktyczny, zdobędziesz wiedzę z obszaru aktywności społecznej, kierowania projektami oraz poznasz metody przeprowadzania badań, których wyniki są niezwykle ważne przy procesie planowania przedsięwzięć, ponieważ dostarczają informacji na temat potrzeb społeczeństwa. Dużym atutem tego kierunku jest tzw. „semestr mobilności”, który możesz zrealizować na zagranicznej uczelni lub w innym mieście w Polsce.

Czytaj więcej: Zarządzanie projektami społecznymi studia - kierunek studiów

Komentarze (0)