Studia teologiczne

Studia teologiczne

Studia teologiczne

Największy wybór studiów

teologicznych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków teologicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia teologiczne

Fascynuje cię różnorodność wierzeń różnych narodów i grup etnicznych? Pragniesz poznać filozoficzne aspekty religii? Chciałbyś zgłębić tajniki prawa kanonicznego? Możliwe, że zainteresować może cię jeden z trzech, naprawdę niszowych kierunków: teologia, religioznawstwo, prawo kanoniczne. 

Teologia to dyscyplina wiedzy, która, za pomocą metod filozoficznych stara wyjaśnić się relację między światem a Bogiem. Będąc absolwentem tego kierunku studiów, pracy szukać możesz w kościelnych i świeckich instytucjach zajmujących się działalnością edukacyjno-kulturową oraz profilaktyką społeczną. Po ukończeniu specjalności nauczycielskiej będziesz przygotowany do nauczania religii. Podczas rekrutacji na tym kierunku pod uwagę brane są wyniki z matury z języka polskiego, języka obcego, wiedzy o społeczeństwie, języka łacińskiego, filozofii. Kandydat musi również przejść rozmowę kwalifikacyjną.

Studia religioznawcze pozwalają zrozumieć, w jaki sposób religie kształtują inne kultury i cywilizacje. Absolwenci tego kierunku przygotowani są do pracy w instytucjach kultury, organach administracji państwowej, organizacjach rządowych i pozarządowych zajmujących się sprawami uchodźców czy mniejszości religijnych i narodowych. Podczas rekrutacji na studia teologiczne pod uwagę brane są wyniki z matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, wiedzy o społeczeństwie, historii.

Studiując prawo kanoniczne, poznasz system norm prawnych, który określa funkcjonowanie Kościoła. Absolwent prawa kanonicznego jest przygotowany do podjęcia pracy w administracji kościelnej i sądownictwie kościelnym (nie mylić z sądownictwem świeckim!)  w zawodach takich jak: radca prawno-kanoniczny, sędzia, rzecznik sprawiedliwości, obrońca węzła, notariusz, pełnomocnik, adwokat. Podczas rekrutacji na prawo kanoniczne pod uwagę brane są wyniki z matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, wiedzy o społeczeństwie, historii, geografii, matematyki.
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI TEOLOGICZNE?

 

 

KIERUNKI TEOLOGICZNE

Miasto
D
dialog i doradztwo społeczne
E
etyka
I
M
muzykologia
N
nauki o rodzinie
P
praca socjalna
prawo kanoniczne
R
religioznawstwo
T
teologia
teologia kapłańska
teologia katolicka
teologii
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA TEOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA TEOLOGICZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
D
E
etyka - studia podyplomowe
F
K
katecheza przedszkolna
M
mariologia - studia podyplomowe
R
S
T
teologia - studia podyplomowe
W
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA TEOLOGICZNE

Miasto

Dialog i doradztwo społeczne studia - kierunek studiów

Program studiów przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pogłębić…

Dialog i doradztwo społeczne studia - kierunek studiów

Program studiów przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pogłębić swoją formację intelektualną, ale również duchową i moralną. Na pewno odnajdą się na nim osoby, które zainteresowane są aktywizacją kapitału ludzkiego oraz szeroko pojętą pomocą innym. Kierunek Dialog i doradztwo społeczne powstał z myślą o kompleksowym przygotowaniu studentów do pracy trenera indywidualnego lub grupowego. Jeżeli zatem od zawsze byłeś zaangażowany w pracę społeczną to być może te studia będę świetną kontynuacją Twoich zainteresowań! Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim poznasz wiele technik interpersonalnych, dzięki którym nauczysz się skutecznie i sprawnie niwelować konflikty społeczne.

Czytaj więcej: Dialog i doradztwo społeczne studia - kierunek studiów

Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem studia - kierunek studiów

Język włoski jest jednym z najczęściej używanych języków europejskich, będący…

Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem studia - kierunek studiów

Język włoski jest jednym z najczęściej używanych języków europejskich, będący jednocześnie językiem urzędowym w takich krajach jak Włochy, San Marino, Watykan, Szwajcaria czy na Istrii. Tak duża popularność języka włoskiego wytworzyła zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki Italianistyce z elementami studiów nad chrześcijaństwem wyjdziesz naprzeciw zapotrzebowaniom rynku w tej dziedzinie! Studia na kierunku Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem umożliwią Ci płynne posługiwanie się językiem włoskim oraz pozwolą na zdobycie wiedzy w dziedzinie historii, geografii i religii Włoch, a także elementów ogólnej wiedzy o chrześcijaństwie. 

Czytaj więcej: Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem studia - kierunek studiów

Nauki o rodzinie studia - kierunek studiów

Czym jest rodzina? Chyba każdy z nas zna odpowiedź na to pytanie. Rodzina jest najważniejszą…

Nauki o rodzinie studia - kierunek studiów

Czym jest rodzina? Chyba każdy z nas zna odpowiedź na to pytanie. Rodzina jest najważniejszą i podstawową komórką społeczną, na której opiera się całe społeczeństwo - oto jak socjologowie ją definiują w najprostszy sposób. Jeśli jesteś osobą, której z łatwością przychodzi pomoc innymi, wyrozumiałą, komunikatywną, emaptyczną, a w dodatku ze zdolnościami pedagogicznymi i lubisz dzieci - powinieneś zastanowić się nad studiami na kierunku nauki o rodzinieNie powinno ujść Twojej uwadze współczesne pojmowanie rodziny przez rozmaite środowiska światopoglądowe, religijne, polityczne. Wybierając zatem uczelnię, na której chciałbyś podjąć naukę, powinieneś pamiętać o tym, że przekazywana wiedza może się różnić w zależności od tego, czy uniwersytet jest świecki, czy kościelny.

Czytaj więcej: Nauki o rodzinie studia - kierunek studiów

Nauki teologiczne studia - kierunek studiów

Kierunek ten adresowany jest zarówno do osób zakonnych chcących pogłębić…

Nauki teologiczne studia - kierunek studiów

Kierunek ten adresowany jest zarówno do osób zakonnych chcących pogłębić znaną już wcześniej wiedzę, a także do młodych świeckich ludzi chcących w przyszłości łączyć życie zawodowe z naukami Kościoła i Biblii.

Czytaj więcej: Nauki teologiczne studia - kierunek studiów

Okcydentalistyka studia - kierunek studiów

Sceptycy raz na jakiś czas głoszą jej rychły upadek, entuzjaści podkreślają, że to…

Okcydentalistyka studia - kierunek studiów

Sceptycy raz na jakiś czas głoszą jej rychły upadek, entuzjaści podkreślają, że to właśnie ona stanowi fundament naszego sposobu myślenia o świecie, ale każdy, bez względu na intencje, w opisywaniu cywilizacji Zachodu posługuje się hasłami, w pewnym odcięciu od próby zrozumienia jej istoty. Spojrzenie na Zachód jak na kulturowo-cywilizacyjny monolit wymaga wyjścia poza łatwe skojarzenia i zastanowienia się nad przeszłością tej części Europy, do której chcemy przykładać zestaw definiujących cech. Czym jest więc Zachód i gdzie przebiegają jego granice?

Czytaj więcej: Okcydentalistyka studia - kierunek studiów

Prawo kanoniczne studia - kierunek studiów

Prawo kanoniczne, którego nazwa wywodzi się od kanonu jest jedną z najstarszych nauk…

Prawo kanoniczne studia - kierunek studiów

Prawo kanoniczne, którego nazwa wywodzi się od kanonu jest jedną z najstarszych nauk prawa I obejmuje normy funkcjonujące w poszczególnych kościołach. Studia w tym zakresie trwają pięć lat, co oznacza, że zakończone są pracą magisterską oraz przyznaniem tytułu magistra prawa kanonicznego. Jeżeli zatem religia nie jest dla Ciebie sprawą obojętną I chciałbyś przełożyć Twoje zainteresowania na pracę zawodową to prawo kanoniczne może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo kanoniczne?

Czytaj więcej: Prawo kanoniczne studia - kierunek studiów

Regionalistyka europejska studia - kierunek studiów

Najbliższa naszym doświadczeniom społecznym i kulturowym, ale często poznawana raczej…

Regionalistyka europejska studia - kierunek studiów

Najbliższa naszym doświadczeniom społecznym i kulturowym, ale często poznawana raczej powierzchownie. Na tyle zróżnicowana, że trudno zamknąć ją w jednym definicyjnym uproszczeniu. Dzielona na wschód i zachód, próbująca utrzymać wspólnotę pomimo niełatwych doświadczeń współczesności. Nazywana Starym Kontynentem i poddawana różnorodnym prognozom politycznym, geograficzna szuflada z bogatą tradycją, która fascynuje przyjezdnych z całego świata i uczestniczka wyścigu w nowoczesność – Europa, bo o niej mowa, dostarcza wielu fascynujących tematów pod dyskusje, łączące w sobie różnorodne dziedziny wiedzy i może się stać przedmiotem naukowej fascynacji zarówno dla humanistów, jak i dla osób, które zajmują się ekonomicznymi aspektami rozwoju tej części świata i chciałyby wiedzieć o niej więcej.

Czytaj więcej: Regionalistyka europejska studia - kierunek studiów

Religioznawstwo studia - kierunek studiów

Czym dla współczesnego człowieka jest religia? Jedne z najnowszych badań i analiz…

Religioznawstwo studia - kierunek studiów

Czym dla współczesnego człowieka jest religia? Jedne z najnowszych badań i analiz ujawniają, że na świecie jest coraz więcej ludzi, którzy za swoją religię uznają… brak religii - nie wierzą w nic. Dla nas Europejczyków pierwszą myślą, jaka pojawia nam się w głowie, gdy słyszymy słowo religia najczęściej jest chrześcijaństwo, coraz częściej islam, czasem może buddyzm. Dzieje się tak nie bez przyczyny, ponieważ są to trzy największe systemy wierzeń na świecie, a na gruncie chrześcijańskim powstawał cały dorobek kulturalny Europy. Za religie uważa się jednak nie tylko takie jak te systemy wierzeń, ale i różne praktyki, kulty, rytuały, doktryny, różne kościoły czy nawet mistykę

Czytaj więcej: Religioznawstwo studia - kierunek studiów

Teologia kapłańska studia - kierunek studiów

Każdy z nas zetknął się kiedyś z sentencją, brzmiącą: „człowiek musi w coś…

Teologia kapłańska studia - kierunek studiów

Każdy z nas zetknął się kiedyś z sentencją, brzmiącą: „człowiek musi w coś wierzyć”, która w dość kategoryczny sposób diagnozuje wewnętrzną ludzką konstrukcję i sugeruje, że bez czynnika wiary nie byłaby ona kompletna. W praktyce sprawa nie jest oczywiście tak jednoznaczna: proces dochodzenia do wiary bywa dla niektórych złożony i piętrowy, pełen zwątpień i nieustannego podważania dogmatów, inni szukają swoich bogów poza kościołem i odnajdują szczęście w obcowaniu z nimi, jeszcze inni twierdzą, że rodzą się z łaską bezgranicznej wiary, której nic nie jest w stanie podważyć i złamać. 

Czytaj więcej: Teologia kapłańska studia - kierunek studiów

Turystyka religijna studia - kierunek studiów

Gałęzią turystyki, która odnosi sie do wycieczek w miejsca kultu religijnego czy…

Turystyka religijna studia - kierunek studiów

Gałęzią turystyki, która odnosi sie do wycieczek w miejsca kultu religijnego czy do obiektów sakralnych to właśnie turystyka religijna. Zwykle dzielona jest na turystyke pilegrzymkową oraz religijno-poznawczą, dzieki której możesz lepiej poznać historię oraz kulturę regionu. Człowiek jako istota świadoma i myśląca zawsze był ciekawy świata, i tego co jest “za miedzą”. Wędrówki ludów, zmiany siedzib, podboje nowych kontynentów - wszystko to podyktowane przez ciekawość i chęć zobaczenia tego, co nowe, co wiąże się również z religią i miejscami, które odgrywają w niej ważna rolę.

Czytaj więcej: Turystyka religijna studia - kierunek studiów

Komentarze (0)