gdzie studiować


 


Studia


Studia to kwalifikacje, a kwalifikacje oznaczają możliwość znalezienia pracy w konkretnej branży. Dlatego warto uważnie wybierać nie tylko uczelnie, ale też określone typy studiów. Poniżej pokrótce przyjrzymy się temu, jakie możliwości na rynku pracy dają nam konkretne studia.
 
Zazwyczaj dzieli się studia na humanistyczne oraz ścisłe, i jest w tym sporo racji. Czasami jednak trudno przyporządkować kierunek pod jedną z tych dwóch kategorii, ponieważ wiele wykładanych na uczelniach przedmiotów łączy w sobie cechy obu tych działów. Przykłady? Graficy komputerowi muszą być tak samo uzdolnieni informatycznie, jak artystycznie. Architekci łączą technikę budowlaną z wyobraźnią i kreatywnością. A studia morskie mogą równie dobrze oznaczać ratowanie zagrożonych gatunków, jak budowę statków. Jak więc wybrać studia, które przyniosą nam i satysfakcję i pracę?
 
Wybierając studia należy zwracać uwagę na to, co nas interesuje, na zapotrzebowanie i prognozy rynku pracy oraz na ofertę wybranej przez nas uczelni. Te trzy elementy, połączone w odpowiedni sposób, zapewnią nam zawodowy sukces w przyszłości.
 

 

Gdzie na studia

Studia Białystok