studia podyplomowe

Studia Podyplomowe

Jak większość młodych ludzi podjąłeś naukę na uczelni wyższej. Każdy kolejny semestr nauki przybliżał Cię do upragnionego tytułu. Oto i on dyplom ukończenia uczelni wyższej. Daje Ci ogromne spektrum możliwości, a jedną z nich jest podjęcie nauki na studiach podyplomowych.

Jak to umówią: „Nauki nigdy za wiele” i studia podyplomowe są tego przykładem. Szereg kierunków oferowanych na uczelniach humanistycznych, ekonomicznych, technicznych czy też pedagogicznych, umożliwia zdobycie dodatkowego fakultetu w czasie krótszym niż standardowe studia pierwszego stopnia. Wiedza przekazywana podczas zajęć prowadzonych na studiach podyplomowych nie różni się od normalnego toku studiów. Wykłady, ćwiczenia, warsztaty, spotkania z praktykami i ekspertami to wszystko czeka na Ciebie podczas kolejnego etapu edukacji wyższej.

Studia podyplomowe to również szansa dla osób, które życie studenckie mają dawno za sobą i od dłuższego czasu zajmują się pracą zawodową. To właśnie one dają możliwość rozwoju, niemal tak szybkiego jak rozwój gospodarki w dzisiejszych czasach. To one stają się Naszym walorem podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Aby wybrać najbardziej Nam pasujące studia należy dokonać precyzyjnej analizy, czego tak naprawdę potrzebujemy. Czy mamy już wiedzę teoretyczną z danego tematu, ale potrzebujemy więcej informacji praktycznych, spotkań z praktykami, odpowiednich kontaktów? Czy jest to nasze pierwsze zetknięcie się z daną dziedziną i potrzeba gruntownego przestudiowania tematu od podstaw. A może chcemy tylko zainwestować w siebie i planujemy podjąć studia podyplomowe by pożytecznie spędzać weekendy, spotykając się ciekawymi ludźmi i dyskutując na interesujące tematy?

Rekrutacja na studia podyplomowe opiera się na dyplomie ukończenia studiów wyższych. Odpis takiego dyplomu lub jego kserokopię należy dostarczyć do odpowiedniego organu uczelni. 

GDZIE NA STUDIA PODYPLOMOWE?

 

 

Podyplomowe kierunki studiów

 
Administracja – studia podyplomowe studia Administracja – studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Administracja skierowane są do absolwentów studiów I i II stopnia ze szczególnym uwzględnieniem kierunków administracja, politologia, bezpieczeństwo oraz zarządzanie przedsiębiorstwem oraz do osób, które pragną zdobyć wiedzę w zakresie funkcjonowania administracji państwowej oraz samorządów terytorialnych . Oferta adresowana jest również do pracowników organów władzy i administracji publicznej, oraz samorządowej, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje w tym zakresie. Jeśli wpisujesz się w powyższy opis to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!


Czytaj więcej: Administracja – studia podyplomowe


Administrowanie bezpieczeństwem wewnętrznym – studia podyplomowe studia Administrowanie bezpieczeństwem wewnętrznym – studia podyplomowe

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym jak funkcjonują systemy zarządzania bezpieczeństwem w organach publicznych? Jeśli swoją przyszłość zawodową wiążesz z pracą w jednostkach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne to ten kierunek jest dla Ciebie!Studia podyplomowe Administrowanie bezpieczeństwem wewnętrznym są skierowane do osób posiadających dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich wszystkich kierunków. Oferta skierowana jest szczególnie do osób pełniących lub chcących rozpocząć pracę w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia realizowane są przez 2 semestry.


Czytaj więcej: Administrowanie bezpieczeństwem wewnętrznym – studia podyplomowe


Aerologia górnicza - studia podyplomowe studia Aerologia górnicza - studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Aerologia górnicza skierowane są do osób posiadających wykształcenie górnicze i chcieliby pogłębić swoją wiedzę w obszarze wentylacji kopalń węgla kamiennego oraz rud metali kolorowych. Studia trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem świadectwa studiów podyplomowych. Jeżeli zatem chciałbyś podnieść swoje kompetencje w tym zakresie to Aerologia górnicza może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Aerologia górnicza? Aerologia górnicza skupia się na przekazaniu specjalistycznej wiedzy o wentylacji wyrobisk górnicznych.


Czytaj więcej: Aerologia górnicza - studia podyplomowe


Akademia trenera biznesu - studia podyplomowe studia Akademia trenera biznesu - studia podyplomowe

Obecny rynek wyraża duże zapotrzebowanie na trenerów oraz coachów przygotowujących do pracy w szeroko pojętym biznesie. Studia PODYPLOMOWE na kierunku Akademia trenera biznesu dadzą Ci możliwość zdobycia kompleksowej edukacji w tym zakresie i są skierowane do osób, które chciałyby w sposób profesjnalny wykonywać zawód trenera. Jeżeli zatem masz właściwe kompetencje społeczne to Akademia trenera biznesu może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów podyplomowych na kierunku Akademia trenera biznesu? Te studia podyplomowe oferują prefesjonalny rozwój umiejętności przygotowujących do pracy trenera lub coacha.


Czytaj więcej: Akademia trenera biznesu - studia podyplomowe


Analiza danych i Data mining – studia podyplomowe studia Analiza danych i Data mining – studia podyplomowe

Marzy Ci się praca jako infobroker? A może jako konsultant w obszarze analizy i eksploracji danych? Chciałbyś wykonywać zawód analityka informacji? Jeśli tak to koniecznie przeczytaj co oferują studia podyplomowe na kierunku Analiza danych i data mining. Studia są przeznaczone dla osób posiadających tytuł licencjata lub magistra oraz pragnących poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe kompetencje w zakresie przetwarzania informacji. Studia podyplomowe na kierunku Analiza danych i data mining trwają 2 semestry.


Czytaj więcej: Analiza danych i Data mining – studia podyplomowe


Andragogika – studia podyplomowe studia Andragogika – studia podyplomowe

Spotkałeś się już z pojęciem andragogika? Wiesz czym zajmuje się ta nauka? Jeśli nie i obcy jest Ci ten termin, andragogika zajmuje się procesami kształcenia dorosłych i starszych osób. Pozwala na zdobywanie przez nich nowych kompetencji oraz uaktualnia ich wiedzę. Obecnie w wielu krajach społeczeństwo starzeje się co powoduje, że aktywność zawodowa stale się wydłuża . Dlatego w dzisiejszych czasach tak ważne staje się posiadanie wykwalifikowanych pracowników, którzy nadążają za dynamicznym rozwojem technologii i wzrastającymi wymaganiami pracodawców.


Czytaj więcej: Andragogika – studia podyplomowe


Architektura i budownictwo zrównoważone – studia podyplomowe studia Architektura i budownictwo zrównoważone – studia podyplomowe

Interesujesz się architekturą lub budownictwem? Pragniesz rozwijać swoje kompetencje? Chcesz poznać najnowsze metody projektowania? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z poniższą ofertą studiów podyplomowych na kierunku Architektura i budownictwo zrównoważone.Studia obejmują 2 semestry nauki. Oferta skierowana jest do osób posiadających co najmniej tytuł inżyniera na kierunku architektura, inżynieria środowiskowa, budownictwo oraz energetyka. Absolwent uzyskuje dyplom ukończenia studiów podyplomowych oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia przygotowującego do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej pozwalające na uzyskanie uprawnień do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków.


Czytaj więcej: Architektura i budownictwo zrównoważone – studia podyplomowe


Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją - studia podyplomowe studia Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją - studia podyplomowe

Szukasz ciekawych studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnych metod archiwizacji? Studia na kierunku Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją skierowane są do osób pracujących, które chciałby podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie lub tych, które chcą wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom na obecnym runku pracy. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją? Studia kładą nacisk na umiejętności praktyczne, a oprócz tego zdobędziesz wiedzę z zakresu obiegu informacji, współczesnej kancelarii oraz elektronicznej archiwizacji danych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.


Czytaj więcej: Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją - studia podyplomowe


Audyt energetyczny, ocena energetyczna budynków oraz efektywne użytkowanie energii  studia podyplomowe studia Audyt energetyczny, ocena energetyczna budynków oraz efektywne użytkowanie energii studia podyplomowe

Zastanawiasz się czym zajmuje się audytor energetyczny? Do jego zadań należy dokonywanie oceny eksploatacji energii i przygotowanie planu zmian tak by jej użytkowanie stało się bardziej ekonomiczne.Kto zatem będzie idealnym kandydatem? Studia podyplomowe są skierowane do osób, które posiadają tytuł inżyniera lub magistra na następujących kierunkach: architektura, inżynieria środowiskowa, budownictwo, energetyka, inżynieria materiałowa, mechanizacja rolnictwa. Absolwent kierunku Audyt energetyczny, ocena energetyczna budynków oraz efektywne użytkowanie energii uzyska dyplom ukończenia studiów.


Czytaj więcej: Audyt energetyczny, ocena energetyczna budynków oraz efektywne użytkowanie energii studia podyplomowe


Audyt wewnętrzny i kontrola finansowa – studia podyplomowe studia Audyt wewnętrzny i kontrola finansowa – studia podyplomowe

Jesteś pracownikiem jednostek administracyjnych lub instytucji sektora finansowego? Lubisz stale podnosić swoje kompetencje zawodowe? A może chciałbyś w przyszłości zająć się zawodowo przeprowadzaniem kontroli i audytów? Jeśli choć raz odpowiedziałeś twierdząco na pytanie to prawdopodobnie ten kierunek jest dla Ciebie!Studia podyplomowe na kierunku Audyt wewnętrzny i kontrola finansowa trwają 2 semestry. Skierowane są do osób zajmujących się zawodowo audytem oraz do pracowników sektorów finansowych i administracyjnych, które spotykają się z tą problematyką na co dzień i pragną poszerzyć swoje kompetencje. Absolwent studiów podyplomowych otrzyma dyplom ukończenia studiów.


Czytaj więcej: Audyt wewnętrzny i kontrola finansowa – studia podyplomowe


Audyt wewnętrzny w administracji i gospodarce – studia podyplomowe studia Audyt wewnętrzny w administracji i gospodarce – studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Audyt wewnętrzny w administracji i gospodarce obejmują 2 semestry nauki i przeznaczone są dla osób posiadających tytuł licencjata lub magistra. Absolwenci uzyskują dyplom ukończenia studiów. Dodatkowo otrzymują certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie „Audytor Wewnętrzny II Stopnia PIKW” wystawiany przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej (PIKW) oraz zostają wpisani na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych prowadzoną przez PIKW. Możliwości jakie oferuje Ci ten kierunek studiów sprawiają, że możesz stać się rozchwytywanym specjalistą na rynku pracy!Program studiów składa się zarówno z wykładów jak i ćwiczeń.


Czytaj więcej: Audyt wewnętrzny w administracji i gospodarce – studia podyplomowe


Audyt wewnętrzny, rachunkowość i kontrola zarządcza – studia podyplomowe studia Audyt wewnętrzny, rachunkowość i kontrola zarządcza – studia podyplomowe

Charakteryzujesz się skłonnością do nieustannego rozwoju swoich umiejętności i wiedzy? Nie straszna Ci praca w zespole? Posiadasz kompetencje organizatorskie? Posiadasz dyplom ukończenia studiów z tytułem licencjata lub magistra? Jeśli tak, to koniecznie się zapoznaj z ofertą studiów podyplomowych na kierunku Audyt wewnętrzny, rachunkowość i kontrola zarządcza bo oczekują właśnie takich kandydatów jak Ty!Oferta studiów skierowana jest do wszystkich absolwentów szkół wyższych ze szczególnym uwzględnieniem osób, które chciałyby rozpocząć pracę jako audytor wewnętrzny oraz pracowników sektora finansów publicznych odpowiedzialnych za kontrolę i proces przeprowadzania audytów.


Czytaj więcej: Audyt wewnętrzny, rachunkowość i kontrola zarządcza – studia podyplomowe


Audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz certyfikacji energetycznej budynków – studia podyplomowe studia Audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz certyfikacji energetycznej budynków – studia podyplomowe

esteś absolwentem technicznych kierunków? Swoją przyszłość zawodową łączysz z budownictwem? Matematyczne zawiłości i skomplikowane obliczenia nie są Ci obce? Lubisz się sprawdzać w nowych sytuacjach? W takim razie koniecznie przeczytaj jakie możliwości oferują Ci studia podyplomowe na kierunku Audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz certyfikacji energetycznej budynków.W ramach programu uwzględniono zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne. A czego dokładnie nauczysz się uczęszczając na te studia? Przede wszystkim możesz oczekiwać wiedzy z takich obszarów jak odnawialne źródła energii, alternatywne technologie energetyczne, oszczędności energii w budownictwie oraz ochrona środowiska w zrównoważonym budownictwie.


Czytaj więcej: Audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz certyfikacji energetycznej budynków – studia podyplomowe


Badanie przyczyn pożarów i okoliczności ich powstania – studia podyplomowe studia Badanie przyczyn pożarów i okoliczności ich powstania – studia podyplomowe

Jesteś pracownikiem organów ścigania? A może pracujesz w przedsiębiorstwie ubezpieczeniowym lub zajmujesz się likwidacją szkód? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o nowe, przydatne zagadnienia? Wobec tego zdecydowanie powinieneś się zapoznać z przygotowaną ofertą studiów podyplomowych!Studia podyplomowe na kierunku Badanie przyczyn pożarów i okoliczności ich powstania przeznaczone są dla absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich ze szczególnym uwzględnieniem osób, które na co dzień w swojej pracy dokonują likwidacji szkód wywołanych przez pożary.


Czytaj więcej: Badanie przyczyn pożarów i okoliczności ich powstania – studia podyplomowe


Bezpieczeństwo i higiena pracy – studia podyplomowe studia Bezpieczeństwo i higiena pracy – studia podyplomowe

Praca w odpowiednich warunkach, które nie zagrażają naszemu zdrowiu jest niezwykle ważna. W związku z tym duży nacisk kładzie się na przeprowadzanie szkoleń i uświadamianie ludzi jakie niebezpieczeństwa mogą pojawić się na ich stanowiskach pracy. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tym obszarze powstały studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy. Zatem jeśli chciałbyś zdobyć nową specjalność zawodową lub poszerzyć swoje kompetencje to koniecznie przeczytaj jakie możliwości oferuje Ci ten kierunek.


Czytaj więcej: Bezpieczeństwo i higiena pracy – studia podyplomowe


Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa – studia podyplomowe studia Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa – studia podyplomowe

Jesteś pracownikiem biblioteki szkolnej, uniwersyteckiej lub publicznej? Chciałbyś zdobyć nowe umiejętności przydatne w codziennej pracy? Posiadasz dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia? Jeśli tak to z pomocą przychodzą Ci studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa!Studia mają charakter interdyscyplinarny, ponieważ łączą w sobie wiedzę z bibliotekoznawstwa, informatologii i literaturoznawstwa. Zajęcia odbywają się przez 3 semestry, w trakcie których zrealizujesz takie zagadnienia jak gromadzenie, ochrona i przechowywanie zbiorów piśmienniczych


Czytaj więcej: Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa – studia podyplomowe


BIM – technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie – studia podyplomowe studia BIM – technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie – studia podyplomowe

Zastanawiasz się co kryje się pod skrótem BIM? Building Information Modeling to tworzenie projektu budynku w 3D, dzięki czemu planowanie zmian czy wychwytywanie błędów staje się dużo prostsze. Jest to narzędzie, które zdobywa coraz większą popularność w branży budowlanej, dlatego firmy poszukują wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają wiedzę z tego zakresu. Zatem jeśli chciałbyś zdobyć nowe, przydatne kompetencje zawodowe, dzięki którym staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem to zdecyduj się na studia podyplomowe na kierunku BIM – technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie!


Czytaj więcej: BIM – technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie – studia podyplomowe


Biologia molekularna – studia podyplomowe studia Biologia molekularna – studia podyplomowe

Ukończyłeś studia wyższe na kierunku przyrodniczym? Zależy Ci na poszerzeniu wiedzy z zakresu biologii, szczególnie na poziomie molekularnym? Chcesz zdobyć nowe kompetencje i być jeszcze lepszym specjalistą w swojej dziedzinie? Jeśli tak, to studia podyplomowe na kierunku Biologia molekularna są właśnie dla Ciebie!Czas nauki obejmuje 2 semestry zajęć, zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Po ich pozytywnym zaliczeniu otrzymasz dyplom ukończenia studiów podyplomowych. Zastanawiasz się czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? W ramach studiów zostaną poruszone zagadnienia z takich obszarów jak genetyka i diagnostyka molekularna, mikrobiologia, immunologia czy analiza DNA w kryminalistyce


Czytaj więcej: Biologia molekularna – studia podyplomowe


Biznes w biotechnologii – studia podyplomowe studia Biznes w biotechnologii – studia podyplomowe

Biotechnologia to dziedzina, która cały czas się rozwija, a co za tym idzie na rynku pracy utrzymuje się zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. Ale również coraz częściej poszukiwane są osoby, które wiedzą w jaki sposób komercjalizować osiągnięcia biotechnologiczne i sprzedawać je innym firmom. W związku z tym powstały interdyscyplinarne studia podyplomowe na kierunku Biznes w biotechnologii kształcące wykwalifikowanym menadżerów. Jeżeli zależy Ci na dalszym rozwoju swoich kompetencji, zawodowo jesteś związany z naukami ścisłymi oraz uważasz, że odnajdziesz się na stanowisku kierowniczym to zdecydowanie powinieneś się zapoznać z ofertą studiów podyplomowych na kierunku Biznes w biotechnologii!


Czytaj więcej: Biznes w biotechnologii – studia podyplomowe


Broker informacji – studia podyplomowe studia Broker informacji – studia podyplomowe

Jeśli wydaje Ci się, że zawód infobrokera to nowa profesja to nic bardziej mylnego. Zawód ten istenieje od wielu lat i zdobył już silną pozycję na rynku pracy, a usługi brokerskie są obecnie bardzo często wykorzystywane przez firmy. Czym dokładnie zajmuje się infobroker? Do jego zadań należy wyszukiwanie potrzebnych wiadomości z rzetelnych źródeł, opracowywanie tych danych oraz tworzenie skutecznych strategii wyszukiwania informacji. Jeśli uważasz, że cechujesz się kreatywnością, jesteś skrupulatny w swoich działaniach i potrafisz sprawnie realizowania powierzone Ci zadania to studia podyplomowe na kierunku Broker informacji są właśnie dla Ciebie!


Czytaj więcej: Broker informacji – studia podyplomowe


Budowa i eksploatacja pojazdów szynowych – studia podyplomowe studia Budowa i eksploatacja pojazdów szynowych – studia podyplomowe

Transport szynowy to gałąź gospodarki, która w obecnej chwili doświadcza intensywnych przemian. W związku z tym rośnie na rynku pracy zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą wstanie sprostać wyzwaniom, jakie w najbliższym czasie czekają tę branżę. Dlatego też utworzono studia podyplomowe na kierunku Budowa i eksploatacja pojazdów szynowych, które mają na celu kształcenie specjalistów w tej dziedzinie. Zatem, jeśli interesujesz się naukami ścisłymi i technicznymi oraz chciałbyś poszerzyć swoje kompetencje zawodowe to koniecznie zapoznaj się z możliwościami, jakie dają Ci te studia! Studia podyplomowe na kierunku Budowa i eksploatacja pojazdów szynowych są skierowane do absolwentów studiów wyższych, posiadających co najmniej tytuł inżyniera na kierunkach technicznych.


Czytaj więcej: Budowa i eksploatacja pojazdów szynowych – studia podyplomowe


Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe studia Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe

Obecnie ekologiczne budownictwo, wykorzystujące dostępne i znane źródła energii odnawialnej, zdobywa coraz większą popularność. Również zmieniające się przepisy budowlane wymuszają na przedsiębiorstwach wprowadzanie technologii oszczędzających energię. W związku z tym na rynku pracy wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, którzy potrafią dokonać oceny energetycznej budynków, a w razie takiej potrzeby, zaproponować odpowiednie zmiany. Zatem jeśli zależy Ci na zdobyciu nowych umiejętności zawodowych to koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie dają studia podyplomowe na kierunku Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków!

 


Czytaj więcej: Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe


Budownictwo i bezpieczeństwo tunelowe – studia podyplomowe studia Budownictwo i bezpieczeństwo tunelowe – studia podyplomowe

Jeśli jesteś absolwentem studiów wyższych na kierunkach technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa, inżynierii środowiskowej, górnictwa i geologii inżynierskiej i chciałbyś zdobyć nowe umiejętności, to koniecznie zapoznaj się z ofertą studiów podyplomowych na kierunku Budownictwo i bezpieczeństwo tunelowe. Zostały utworzone w odpowiedzi na ciągły rozwój budownictwa podziemnego w Polsce i brak wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Jeśli chcesz się stać pożądanym pracownikiem przez przyszłych pracodawców, to te studia są właśnie dla Ciebie!


Czytaj więcej: Budownictwo i bezpieczeństwo tunelowe – studia podyplomowe


Chemia z elementami ochrony środowiska – studia podyplomowe studia Chemia z elementami ochrony środowiska – studia podyplomowe

Czas trwania nauki obejmuje 3 semestry. Jakie zagadnienia obejmuje program studiów podyplomowych? W ramach zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu chemii ogólnej, organicznej oraz nieorganicznej, jak również nauczysz się przeprowadzać chemiczne obliczenia. Będziesz miał możliwość uczestniczenia w doświadczeniach w laboratoriach pod okiem kompetentnych wykładowców. Oprócz wiadomości z obszaru chemii i matematyki, na zajęciach zostanie poruszona problematyka nauczania w polskiej oświacie oraz zapoznasz się z współczesnymi trudnościami z jakimi boryka się system edukacji. Z takim przygotowaniem, wyzwania czekające na Ciebie w przyszłej pracy pedagoga nie będą stanowić problemu, a nabytą wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się dzielić z innymi!


Czytaj więcej: Chemia z elementami ochrony środowiska – studia podyplomowe


Coaching w edukacji – studia podyplomowe studia Coaching w edukacji – studia podyplomowe

Program studiów podyplomowych składa się z trzech głównych modułów nauczania tzn. podstawy teoretyczne procesu wychowywania, kompetencje nauczycielskie w procesie wychowywania i edukacji oraz podstawy coachingu w edukacji. W ramach tych bloków rozwiniesz swoje umiejętności w obszarze komunikacji na płaszczyźnie nauczyciel – dziecko oraz nauczyciel – rodzic. Oprócz tego zdobędziesz wiedzę i poznasz metody wspierania swoich podopiecznych w osobistym rozwoju, jak również dowiesz się w jaki sposób należy postępować z dziećmi, które wymagają większego zainteresowania i pomocy ze strony dorosłych.


Czytaj więcej: Coaching w edukacji – studia podyplomowe


Coaching w organizacji – studia podyplomowe studia Coaching w organizacji – studia podyplomowe

W ramach programu zostaną poruszone zagadnienia z obszaru psychologii ogólnej i społecznej, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zrozumieć relacje międzyludzkie, możliwe podłoże konfliktów interpersonalnych czy zjawiska typowe dla pracy w grupie. Duży nacisk został położony na problematykę coachingu w organizacji oraz na metody pracy w indywidualnym procesie. Dzięki zajęciom o charakterze warsztatowym, zdobędziesz przydatne umiejętności motywowania swoich współpracowników, wdrażania skutecznych zmian w strukturach organizacji oraz nauczysz się rozwiązywać konflikty w kreatywny i efektywny sposób.


Czytaj więcej: Coaching w organizacji – studia podyplomowe


Coaching w życiu i biznesie – studia podyplomowe studia Coaching w życiu i biznesie – studia podyplomowe

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? Program studiów podyplomowych kładzie duży nacisk na zdobycie praktycznego doświadczenia w temacie prowadzenia sesji coachingowych, zatem możesz się spodziewać ogromnej ilości warsztatów i zajęć praktycznych. Oprócz tego cały plan został podzielony na trzy główne moduły: Coaching zespołowy, Coaching prowokatywny oraz Coaching metodą Norman Benett. W ramach tych bloków tematycznych, poznasz przebieg procesu coachingu oraz wykorzystywane w nim techniki i narzędzia. Dodatkowo poznasz pułapki i zagrożenia mogące pojawić się w codziennej pracy, jak również nauczysz się definiować cele i dążyć do nich.


Czytaj więcej: Coaching w życiu i biznesie – studia podyplomowe


Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem – studia podyplomowe studia Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem – studia podyplomowe

Czas nauki obejmuje dwa semestry a zajęcia prowadzone są przez wykładowców posiadających praktyczne doświadczenie, co gwarantuje poznanie świata finansowego „od kuchni”. Jaka tematyka zostanie poruszona w ramach studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu strategii inwestowania, dokonywania analiz finansowych oraz projektów inwestycyjnych. Rozwiniesz umiejętności nawiązywania i podtrzymywania trwałych kontaktów z klientami, jak również dopasowywania odpowiednich narzędzi do konkretnego zadania. Co jeszcze? Program studiów podyplomowych posiada w swojej ofercie takie przedmioty jak Planowanie w controllingu, Budżetowanie operacyjne i analiza odchyleń, Controlling zasobów niematerialnych oraz wiele innych, dzięki którym podniesiesz poziom swoich wiadomości i staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!


Czytaj więcej: Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem – studia podyplomowe


Corporate wellness i holistyczne przywództwo – studia podyplomowe studia Corporate wellness i holistyczne przywództwo – studia podyplomowe

Corporate wellness można opisać jako działania prowadzące do zmaksymalizowania osiągnięć firmy przy jednoczesnym dbaniu o kondycję pracowników, zarówno tę fizyczną jak i psychiczną. Nie od dziś wiadomo, że stan naszego zdrowia emocjonalnego wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie, również na to zawodowe. Dlatego też firmy coraz częściej zatrudniają osoby, których zadaniem jest dbanie o dobre samopoczucie pracowników i motywowanie ich do osiągania coraz większych celów. Jeśli lubisz pracować z ludźmi, potrafisz nawiązywać z nimi dobry kontakt i zależy Ci na zapobieganiu takim zjawiskom jak wypalenie zawodowe to studia podyplomowe na kierunku Corporate wellness i holistyczne przywództwo są idealne dla Ciebie!


Czytaj więcej: Corporate wellness i holistyczne przywództwo – studia podyplomowe


Cywilne użytkowanie bezzałogowych statków powietrznych – studia podyplomowe studia Cywilne użytkowanie bezzałogowych statków powietrznych – studia podyplomowe

Studia podyplomowe trwają dwa semestry, a po ich ukończeniu otrzymujesz dyplom oraz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo w kursie teoretycznym oraz praktycznym, dzięki któremu możesz się starać o kwalifikacje pilota operatora UAVO. Posiadając takie uprawnienia możesz wykorzystywać bezzałogowe statki powietrzne do celów usługowych, takich jak fotografowanie, nagrywanie filmów czy dokonywanie pomiarów dla firm budowanych czy architektonicznych.


Czytaj więcej: Cywilne użytkowanie bezzałogowych statków powietrznych – studia podyplomowe


Diagnoza kliniczna dziecka i jego rodziny – studia podyplomowe studia Diagnoza kliniczna dziecka i jego rodziny – studia podyplomowe

Jakie zatem możliwości oferują te studia podyplomowe? Przede wszystkim należy wspomnieć, że czas nauki obejmuje trzy semestry, co pozwoli na zdobycie kompleksowej wiedzy z tego zakresu. Oprócz tego zostanie poruszona problematyka prowadzenia rozmowy klinicznej i obserwacji psychologicznej, czyli niezbędnych elementów w procesie stawiania prawidłowej diagnozy. Dodatkowo zapoznasz się z metodami rozpoznawania coraz częściej występujących zaburzeń wśród dzieci i młodzieży czyli zaburzeń lękowych, depresji, całościowych zaburzeń rozwojowych, nadpobudliwości psychoruchowej czy różnych trudności w procesie nauki. Duży nacisk został również położony na tematy związane z charakterystyką środowiska rodzinnego, które w procesie diagnozy dzieci odgrywa znaczącą rolę.


Czytaj więcej: Diagnoza kliniczna dziecka i jego rodziny – studia podyplomowe


Drilling engineering – studia podyplomowe studia Drilling engineering – studia podyplomowe

Zajęcia odbywają się przez okres 2 semestrów. W ramach studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu geofizyki, produkcji oleju, ekonomii czy zasad bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i środowiska. Uczęszczając na zajęcia poznasz szczegółową problematykę metod prowadzenia odwiertów, stosowanych narzędzi w tym celu czy przygotowywania planu pracy w formacie 3D w specjalistycznych programach komputerowych. Nauczysz się przeprowadzać analizę wydobytych surowców oraz oceniać ich parametry. Dodatkowo zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat zbiorników gazowych i naftowych i sposobów szacowania rezerw surowców. Dzięki zdobytym wiadomościom oraz umiejętnościom praktycznym, będziesz przygotowany do wyzwań jakie czekają na Ciebie w przyszłej pracy!


Czytaj więcej: Drilling engineering – studia podyplomowe


Dziennikarstwo – studia podyplomowe studia Dziennikarstwo – studia podyplomowe

Czas nauki obejmuje dwa semestry. Na zajęciach teoretycznych i praktycznych zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu historii i gatunków dziennikarstwa, jak również zapoznasz się z tematyką prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej. Dodatkowo uczęszczając na zajęcia zostaną Ci zaprezentowane metody wyszukiwania, opracowywania i analizowania informacji potrzebnych do pracy oraz nauczysz się prawidłowo redagować teksty. Czego jeszcze możesz oczekiwać? W ramach studiów podyplomowych poznasz najważniejsze zagadnienia z zakresu Public Relations oraz zasady etyki dziennikarskiej. Szeroki obszar kształcenia umożliwi Ci zdobycie niezbędnych umiejętności potrzebnych w codziennej pracy reportera, dzięki czemu wyzwania czekające na Ciebie w przyszłości nie będą sprawiać żadnych trudności!


Czytaj więcej: Dziennikarstwo – studia podyplomowe


Podyplomowe Studium Administracji kierunek: Kontrola, nadzór i audyt w administracji publicznej studia Podyplomowe Studium Administracji kierunek: Kontrola, nadzór i audyt w administracji publicznej

Jesteś pracownikiem administracji publicznej? Chcesz zdobyć wiedzę w zakresie funkcjonowania kontroli wewnętrznej i audytu w kadrze kierowniczej i pracowników w urzędach administracji rządowej oraz tworzonych przez samorządy terytorialne? Jesteś absolwentem studiów wyższych I lub II stopnia i swoją przyszłość zawodową chciałbyś się związać z pracą w organach administracji ? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco chociaż na jedno z powyższych pytań, ten kierunek jest idealny dla Ciebie! Czas trwania studiów obejmuje 2 semestry nauki a po ich zakończeniu absolwent uzyskuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.


Czytaj więcej: Podyplomowe Studium Administracji kierunek: Kontrola, nadzór i audyt w administracji publicznej


Prawo medyczne studia Prawo medyczne

Problematyka prawa medycznego w Polsce to temat niezwykle ciekawy poszerzony o aspekt prawa obowiązującego w Unii Europejskiej. Podyplomowe studia na kierunku Prawo medyczne skierowane są do osób wykonujących zawody medyczne, co oznacza nie tylko lekarzy czy pielęgniarki, ale także organizatorów oraz managerów opieki zdrowotnej, pracowników administracji publicznej czy absolwentów studiów medycznych. Jeżeli zatem wpisujesz się w opis to Prawo medyczne może być świetnym kierunkiem podnoszącym Twoje kompetencje w dziedzinie medycyny. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo medyczne? Studia kształcą w zakresie analizy sytuacji medycznych oraz przedsięwzięcia właściwych kroków pod względem prawa medycznego.


Czytaj więcej: Prawo medyczne


Środowisko mieszkaniowe w obszarach zurbanizowanych: rozwój, przekształcenia, rewitalizacja – studia podyplomowe studia Środowisko mieszkaniowe w obszarach zurbanizowanych: rozwój, przekształcenia, rewitalizacja – studia podyplomowe

Program studiów obejmuje cztery moduły. W ramach pierwszego bloku tematycznego każdy z uczestników zdobędzie wiedzę w zakresie obszaru mieszkaniowego w dużych miastach oraz zapozna się z dynamiką procesów urbanizacyjnych. Następny moduł skupia się na wprowadzaniu zrównoważonego systemu mieszkaniowego, badaniu i określaniu potrzeb ludzi oraz koncentruje się na tematach poruszających kwestie prośrodowiskowych działań w tym obszarze. Trzeci blok tematyczny obejmuje zagadnienia dotyczące systemów komunikacyjnych, roli terenów zielonych czy przeprowadzania czynności rewitalizacyjnych. Ostatni moduł można opisać jako czas na rozwijanie umiejętności projektowania powierzchni mieszkaniowych uwzględniając jednocześnie najnowsze rozwiązania architektoniczne.

 

Czytaj więcej: Środowisko mieszkaniowe w obszarach zurbanizowanych: rozwój, przekształcenia, rewitalizacja – studia podyplomowe


Zagadnienia legislacyjne – studia podyplomowe studia Zagadnienia legislacyjne – studia podyplomowe

Program zajęć obejmuje 3 semestry nauki. W ramach studiów zostanie poruszona problematyka procesu legislacyjnego zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej, ustawodawstwa w zakresie orzecznictwa Sądów Najwyższych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego. Oprócz tego będziesz miał możliwość zdobycia wiedzy związanej z teorią i filozofią prawa i nauczysz się prawidłowo korygować teksty prawne. Dzięki zajęciom teoretycznym i praktycznym poszerzysz zakres swoich wiadomości z tej dziedziny i podniesiesz poziom swoich umiejętności, dzięki czemu staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem dla przyszłych pracodawców!


Czytaj więcej: Zagadnienia legislacyjne – studia podyplomowe


Zakres badań i analiza architektury historycznej – studia podyplomowe studia Zakres badań i analiza architektury historycznej – studia podyplomowe

Jakich zagadnień możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Program studiów podyplomowych obejmuje pięć modułów: ideowe i naukowe podstawy badań architektonicznych, zagadnienia historyczne niezbędne do prowadzenia badań architektonicznych, metody badań architektonicznych, zasady związane z przygotowaniami do sporządzania dokumentacji dla badań architektonicznych oraz zasady sporządzania dokumentacji z badań architektonicznych. W ramach tych bloków nauczysz się dopasowywać narzędzia do wymagań zaplanowanych działań, zdobędziesz wiedzę historyczną pomocną w codziennej pracy oraz będziesz potrafił prawidłowo przygotowywać i sporządzać dokumentację z badań.


Czytaj więcej: Zakres badań i analiza architektury historycznej – studia podyplomowe


Zamówienia publiczne – studia podyplomowe studia Zamówienia publiczne – studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Zamówienia publiczne trwają 2 semestry. Program studiów może różnić się w niewielkim stopniu w zależności od uczelni na którą się zdecydujesz. Mimo to, uczęszczając na zajęcia zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu zamówień publicznych oraz poznasz prawne regulacje obowiązujące w Polsce i w Unii Europejskiej. Oprócz tego problematyka finansów publicznych nie będzie dłużej dla Ciebie tajemnicą. Czego jeszcze możesz oczekiwać od studiów podyplomowych na kierunku Zamówienia publiczne? W ramach programu uwzględniono również czas, by zagłębić się w tematy związane z praktycznymi aspektami wydatkowania środków publicznych. Dzięki temu będziesz przygotowany na wyzwania jakie czekają na Ciebie w codziennej pracy!


Czytaj więcej: Zamówienia publiczne – studia podyplomowe


Zapobieganie pożarom i awariom – studia podyplomowe studia Zapobieganie pożarom i awariom – studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Zapobieganie pożarom i awariom trwają 2 semestry. Program obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Został również podzielony na bloki tematyczne, które poruszają problematykę zagadnień formalno – prawnych, prowadzenia działań kontrolnych, interpretowania czynników stanowiących potencjalne zagrożenie, wykorzystywanych narzędzi i metod w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa. Oprócz tego w ramach zajęć zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu planowania działań ratowniczych oraz opracowywania dokumentacji. Dzięki temu będziesz mógł stać się ekspertem w swojej dziedzinie!


Czytaj więcej: Zapobieganie pożarom i awariom – studia podyplomowe


Zapobieganie przestępczości gospodarczej, skarbowej i przeciwko mieniu– studia podyplomowe studia Zapobieganie przestępczości gospodarczej, skarbowej i przeciwko mieniu– studia podyplomowe

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? Na początku należy wspomnieć, że studia podyplomowe zostały podzielone na bloki tematyczne, które poruszają zagadnienia z obszaru ochrony mienia, obrotu gospodarczego, odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, jak również prawa antymonopolowego, skarbowego oraz przestępczości gospodarczej. W ramach tych modułów zdobędziesz pogłębioną wiedzę dotyczącą odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa, będziesz potrafił prawidłowo analizować dane i dokonać oceny przestępstwa, jeżeli jednoznacznie nie można przypasować go do konkretnej kategorii w świetle prawa. Dodatkowo nabędziesz umiejętności przydatne w ochronie praw konsumenckich. Czego jeszcze możesz się spodziewać? 


Czytaj więcej: Zapobieganie przestępczości gospodarczej, skarbowej i przeciwko mieniu– studia podyplomowe


Zarządzanie apteką – studia podyplomowe studia Zarządzanie apteką – studia podyplomowe

Studia dedykowane są dla osób, które posiadają tytuł licencjata, inżyniera lub magistra. Program obejmuje pięć bloków tematycznych: zarządzanie personelem w aptece, strategiczne i marketingowe zarządzanie apteką, relacje z otoczeniem, rachunkowość i narzędzia informatyczne w zarządzaniu oraz aspekty prawne zarządzania apteką. W ramach tych modułów poznasz programy komputerowe stosowane w prowadzeniu aptek, nauczysz się prawidłowo komunikować z pracownikami przyczyniając się tym samym do usprawnienia współpracy oraz z klientami. Uczęszczając na zajęcia dowiesz się jakie strategie stosować w procesie kierowania apteką oraz uaktualnisz wiedzę z zakresu prawa pracy i prawa farmaceutycznego.


Czytaj więcej: Zarządzanie apteką – studia podyplomowe


Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy – studia podyplomowe studia Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy – studia podyplomowe

Jakich zagadnień możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Program studiów podyplomowych może nieznacznie różnić się w zależności od uczelni, którą wybierzesz, jednak na pewno zapoznasz się z problematyką ergonomii miejsca pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz obowiązującego prawa w tym obszarze. Dodatkowo nabędziesz umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznasz się z efektywnymi metodami organizowania bezpiecznego miejsca pracy. W ramach programu zostaniesz wyposażony w niezbędne wiadomości i kompetencje do przeprowadzania szkoleń z zakresu bhp, jak również na zajęciach będą prezentowane psychologiczne aspekty pracy.


Czytaj więcej: Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy – studia podyplomowe


Zarządzanie bezpieczeństwem informacji – studia podyplomowe studia Zarządzanie bezpieczeństwem informacji – studia podyplomowe

Jesteś ciekaw jakie możliwości oferuje kierunek Zarządzanie bezpieczeństwem informacji? Program obejmuje zajęcia z zakresu polityki bezpieczeństwa informacji oraz jej prawnych aspektów, bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych czy zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Oprócz tego, uczęszczając na wykłady dowiesz się w jaki sposób przetwarzać dane osobowe, by zminimalizować wpływ czynników zagrażających ich bezpieczeństwu oraz zapoznasz się z metodami tworzenia planu ochrony danych przedsiębiorstwa.


Czytaj więcej: Zarządzanie bezpieczeństwem informacji – studia podyplomowe


Zarządzanie bezpieczeństwem wewnętrznym w organizacjach publicznych - studia podyplomowe studia Zarządzanie bezpieczeństwem wewnętrznym w organizacjach publicznych - studia podyplomowe

Czas trwania nauki obejmuje dwa semestry, w trakcie których zostaną zaprezentowane wyniki najnowszych badań i będziesz miał możliwość uaktualnienia swojej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa wewnętrznego. Jakich zagadnień możesz się jeszcze spodziewać uczęszczając na zajęcia? Program studiów obejmuje przedmioty poruszające tematykę ochrony tajnych informacji, prawa karnego czy konstytucyjnego oraz metod efektywnego organizowania pracy w instytucjach administracji publicznej. Oprócz tego zostaniesz wyposażony w umiejętności pozwalające na podjęcie skutecznych działań w sytuacji kryzysu czy pojawienia się niebezpieczeństwa.


Czytaj więcej: Zarządzanie bezpieczeństwem wewnętrznym w organizacjach publicznych - studia podyplomowe


Zarządzanie funduszami Unii Europejskiej – studia podyplomowe studia Zarządzanie funduszami Unii Europejskiej – studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie funduszami Unii Europejskiej trwają dwa semestry. W ramach programu zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu struktury i funkcjonowania Unii Europejskiej, dzięki czemu będziesz lepiej rozumiał mechanizmy jej działań. Na zajęciach zostaną zaprezentowane różne rodzaje funduszy oraz nauczysz się skutecznie pozyskiwać środki finansowe na planowane przedsięwzięcia. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej staje się możliwe przeprowadzenie wiele ciekawych projektów, zatem jest to niezwykle przydatna umiejętność w pracy niezależnie od zajmowanego stanowiska i branży, z którą zawodowo jesteś związany.


Czytaj więcej: Zarządzanie funduszami Unii Europejskiej – studia podyplomowe


Zarządzanie i audyting w ochronie środowiska – studia podyplomowe studia Zarządzanie i audyting w ochronie środowiska – studia podyplomowe

Jakie możliwości oferuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z obowiązującym prawem polskim i unijnym w zakresie ochrony środowiska. Nauczysz się oceniać stopień zagrożenia planowanych lub aktualnie przeprowadzanych inwestycji na stan przyrody. Czego jeszcze możesz oczekiwać w ramach programu? Plan studiów obejmuje również tematykę wpływu różnych form transportu na środowisko oraz minimalizowania czynników przyczyniających się do katastrof ekologicznych. Prezentowane treści są skonkretyzowane co gwarantuje zdobycie kompleksowej wiedzy z tej dziedziny i stanie się specjalistą w tym obszarze! 


Czytaj więcej: Zarządzanie i audyting w ochronie środowiska – studia podyplomowe


Zarządzanie i ekonomika w gospodarce surowcami mineralnymi – studia podyplomowe studia Zarządzanie i ekonomika w gospodarce surowcami mineralnymi – studia podyplomowe

Czas nauki obejmuje dwa semestry. W ramach programu będą realizowane zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Doświadczeni wykładowcy przedstawią treści dotyczące procesów inwestycyjnych i wydobywczych surowców mineralnych. Zostaniesz wyposażony w umiejętności prawidłowej oceny planowanych inwestycji oraz efektywnej organizacji pracy w przedsiębiorstwie. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę o mechanizmach marketingowych i zagranicznych rynkach zbytu. Co jeszcze oferują program studiów? 


Czytaj więcej: Zarządzanie i ekonomika w gospodarce surowcami mineralnymi – studia podyplomowe


Zarządzanie infrastrukturą lotniskową – studia podyplomowe studia Zarządzanie infrastrukturą lotniskową – studia podyplomowe

Czego nauczysz się w trakcie studiów, które trwają dwa semestry? Plan zajęć został podzielony na cztery główne bloki tematyczne. W ramach tych modułów będziesz zdobywał wiedzę z zakresu prawnych zagadnień dotyczących pracy i funkcjonowania portów lotniczych. Oprócz tego zostaną zaprezentowane treści dotyczące systemów bezpieczeństwa i zarządzania w lotnictwie oraz poznasz różne formy struktury nawigacyjnej i nauczysz się z nich korzystać. Co jeszcze Cię czeka? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz kompleksową wiedzę w temacie projektowania i korzystania z infrastruktury lotniskowej, jednocześnie uwzględniając w tym procesie prawne wymagania oraz zagrażające czynniki.


Czytaj więcej: Zarządzanie infrastrukturą lotniskową – studia podyplomowe


Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem w przemyśle spożywczym – studia podyplomowe studia Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem w przemyśle spożywczym – studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem w przemyśle spożywczym trwają dwa semestry. W ramach programu przewidziano zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Jakich zagadnień możesz się spodziewać? Na zajęciach zostaną przedstawione techniki stosowane przy prowadzeniu analizy jakości produktów spożywczych oraz w procesie przetwórstwa. Oprócz tego zapoznasz się z tematyką zdrowego odżywiania się, istniejących standardów oceny jakości żywienia oraz obowiązującego prawa w przemyśle spożywczym. Co jeszcze posiada w swojej ofercie ten kierunek studiów?


Czytaj więcej: Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem w przemyśle spożywczym – studia podyplomowe


Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie – studia podyplomowe studia Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie – studia podyplomowe

Zajęcia na studiach podyplomowych trwają dwa semestry. Program może nieznacznie różnić się w zależności od uczelni, którą ostatecznie wybierzesz, jednak główne założenia kształcenia są jednakowe. O czym dokładnie mowa? W ramach zajęć zostaną przedstawione treści związane z systemami zarządzania jakością, planowaniem procesów produkcyjnych oraz dbaniem o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po pozytywnym zdaniu wszystkich egzaminów, oprócz uzyskania dyplomu ukończenia studiów podyplomowych, otrzymasz również certyfikaty uprawniające Cię do pracy na stanowisku pełnomocnika jakości.


Czytaj więcej: Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie – studia podyplomowe


Zarządzanie kompetencjami menedżerów sprzedaży – studia podyplomowe studia Zarządzanie kompetencjami menedżerów sprzedaży – studia podyplomowe

Czas nauki obejmuje dwa semestry, w trakcie których nauczysz się dokonywać oceny kompetencji osób starających się o pracę, jak również poznasz techniki motywacyjne, które poprawią wyniki obecnych pracowników. Oprócz tego w ramach zajęć zostanie poruszona problematyka prowadzenia negocjacji oraz skutecznej autoprezentacji. Czego jeszcze możesz oczekiwać? Plan studiów przewiduje także tematy związane z zasadami obsługi klienta, która odgrywa niezwykle ważną rolę w sprzedaży, jak również wpływa na całościowy wizerunek firmy.


Czytaj więcej: Zarządzanie kompetencjami menedżerów sprzedaży – studia podyplomowe


Zarządzanie kosztami przedsięwzięcia budowlanego – studia podyplomowe studia Zarządzanie kosztami przedsięwzięcia budowlanego – studia podyplomowe

Czas trwania nauki obejmuje dwa semestry. W ramach programu zostaną zrealizowane takie przedmioty jak kosztorysowanie robót budowlanych, rozliczanie inwestycji czy monitorowanie kosztów tych przedsięwzięć. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz umiejętności skutecznego planowania budżetu oraz wykorzystywania programów komputerowych w procesie tworzenia kosztorysów. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Dowiesz się w jaki sposób starać się o dofinansowanie unijne dla planowanych przedsięwzięć oraz uaktualnisz wiadomości z zakresu prawa budowlanego. Oprócz tego tematyka zawierania umów nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic!


Czytaj więcej: Zarządzanie kosztami przedsięwzięcia budowlanego – studia podyplomowe


Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej – studia podyplomowe studia Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej – studia podyplomowe

Program jest bardzo zróżnicowany tematycznie, dzięki czemu już na samym początku możesz spodziewać się interesujących zajęć. Co dokładnie zostanie zrealizowane w trakcie dwóch semestrów, które obejmują studia podyplomowe? W ramach zajęć zostanie poruszona problematyka systemów zarządzania kryzysowego i na podstawie kilku przykładów zostanie dokładnie przeanalizowana. Poznasz również strukturę instytucji Unii Europejskiej, które są odpowiedzialne za prowadzenie działań w sytuacji kryzysu. Co jeszcze? Uczęszczając na zajęcia możesz się spodziewać tematów związanych z prawnymi aspektami współpracy międzynarodowej, nauczysz się przeprowadzać analizę czynników ryzyka oraz planować pracę centrum kryzysowego.


Czytaj więcej: Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej – studia podyplomowe


Zarządzanie nieruchomościami – studia podyplomowe studia Zarządzanie nieruchomościami – studia podyplomowe

Na wstępie należy wspomnieć, że wybierając te studia, masz niepowtarzalną okazję otrzymać dwa dyplomy! Pierwszy z nich potwierdza kompetencje umożliwiające Ci pośredniczenie w obrocie nieruchomościami, natomiast drugi pozwala Ci na zarządzanie nimi. Jednak to nie koniec zalet tego kierunku. Plan zajęć obejmuje wiele różnych tematów, dzięki którym zdobędziesz niezbędną wiedzę z tego obszaru. Zatem czego możesz się spodziewać? Program studiów porusza problematykę prawnych regulacji oraz zasad zarządzania różnego typu nieruchomości. Nauczysz się również oceniać koszty planowanych działań i wykonywać proste kosztorysy.


Czytaj więcej: Zarządzanie nieruchomościami – studia podyplomowe


Zarządzanie oświatą – studia podyplomowe studia Zarządzanie oświatą – studia podyplomowe

Czas trwania nauki obejmuje dwa semestry, a program posiada różnorodną tematykę zajęć. Jakich dokładnie zagadnień możesz się spodziewać? W ramach planu zostaną przedstawione prawne aspekty funkcjonowania i kierowania placówkami oświatowymi. Oprócz tego zapoznasz się z podstawową wiedzą w zakresie marketingu, finansów oraz sposobów skutecznej promocji. Możesz również oczekiwać treści związanej z organizowaniem działań personelu oraz metodami ich oceniania. Co jeszcze ma w swojej ofercie kierunek Zarządzanie oświatą? Uczęszczając na zajęcia dowiesz się jak pracować z dziećmi, które potrzebują specjalistycznego kształcenia oraz jak ważne jest realizowanie programów profilaktycznych w oświacie.


Czytaj więcej: Zarządzanie oświatą – studia podyplomowe


Zarządzanie oświatą w praktyce – studia podyplomowe studia Zarządzanie oświatą w praktyce – studia podyplomowe

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie oświatą w praktyce został stworzony tak, by w jak największym stopniu był dopasowany do aktualnych wyzwań z jakimi boryka się obecnie oświata. Zatem z czym dokładnie zetkniesz się w trakcie tych dwóch semestrów nauki? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz niezbędne wiadomości dotyczące prawa gospodarczego, oświatowego, a także finansowego. Pozostając przy tematach związanych z jurystycznymi kwestiami, opanujesz także niezbędną wiedzę w zakresie finansów publicznych oraz pozyskiwania funduszy europejskich. Oprócz tego możesz się spodziewać psychologicznych zagadnień poruszających m.in. kwestie zarządzania personelem czy często spotykanego problemu w oświacie, jakim jest wypalenie zawodowe.

 

Czytaj więcej: Zarządzanie oświatą w praktyce – studia podyplomowe


Zarządzanie personelem – studia podyplomowe studia Zarządzanie personelem – studia podyplomowe

Program studiów obejmuje dwa semestry nauki. Należy również wspomnieć o formie zajęć, które mają przede wszystkim praktyczny charakter. W planie znajdziesz ćwiczenia oraz warsztaty poruszające tematykę prawa pracy, sposobów kierowania personelem czy specyfikę funkcjonowania i pracy w organizacjach. Oprócz tego nauczysz się planować w skuteczny sposób pracę różnych zespołów oraz zapoznasz się z technikami motywacyjnymi i rozwojowymi, po to byś w przyszłej pracy potrafił odkryć w swoich pracownikach ich skrywane talenty!


Czytaj więcej: Zarządzanie personelem – studia podyplomowe


Zarządzanie placówką oświatową – studia podyplomowe studia Zarządzanie placówką oświatową – studia podyplomowe

Czas trwania nauki obejmuje dwa semestry, w trakcie których zostaną zaprezentowane wszystkie niezbędne wiadomości potrzebne Ci do skutecznego realizowania przyszłych zadań. Co dokładnie znajduje się w programie kształcenia? W ramach zajęć zapoznasz się z zagadnieniami prawnymi obowiązującymi w oświacie, jak również zostaną przedstawione treści poruszające tematykę finansów publicznych w tego typu placówkach. Dodatkowo nauczysz się skutecznie zarządzać personelem wykorzystując do tego zdobytą wiedzę psychologiczną w obszarze prawidłowej komunikacji, budowania poprawnych relacji interpersonalnych oraz rozwiązywania pojawiających się konfliktów. Jakie jeszcze możliwości oferuje dla swoich studentów kierunek Zarządzanie placówką oświatową?


Czytaj więcej: Zarządzanie placówką oświatową – studia podyplomowe


Zarządzanie procesami logistycznymi – studia podyplomowe studia Zarządzanie procesami logistycznymi – studia podyplomowe

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie procesami logistycznymi został podzielony na 6 modułów. W ramach tych bloków zrealizujesz zagadnienia związane z różnymi rodzajami logistyki oraz transportu. Poznasz zasady tworzenia łańcuchów dostaw tak by cały proces odbywał się bez zakłóceń i był efektywny. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu systemów bezpieczeństwa oraz wykorzystywanej technologii w zarządzaniu procesami logistycznymi. Plan przewiduje również moduł poświęcony zagadnieniom dotyczących prowadzeniu negocjacji biznesowych, budowaniu optymalnych kontaktów z klientami oraz badaniu ich potrzeb. Jak sam widzisz program studiów porusza wiele ważnych kwestii związanych z obszarem logistyki i nie tylko.


Czytaj więcej: Zarządzanie procesami logistycznymi – studia podyplomowe


Zarządzanie produkcją – studia podyplomowe studia Zarządzanie produkcją – studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie produkcją trwają dwa semestry. W zależności od uczelni, którą wybierzesz, program zajęć będzie się nieznacznie różnić. Jednak głównym celem tego kierunku jest wykształcenie specjalistów w tym obszarze, zatem czego możesz się spodziewać? W ramach programu zdobędziesz na pewno niezbędną wiedzę dotyczącą systemów produkcji, planowania czasu pracy oraz dbania o bezpieczeństwo na stanowiskach pracy. Uczęszczając na zajęcia nauczysz się wykorzystywać nowoczesną technologię w procesach zarządzania produkcją oraz zostaną przedstawione także tematy dotyczące zasad kierowania procesami logistycznymi i optymalizacji kosztów produkcji.


Czytaj więcej: Zarządzanie produkcją – studia podyplomowe


Zarządzanie projektami finansowymi ze środków Unii Europejskiej – studia podyplomowe studia Zarządzanie projektami finansowymi ze środków Unii Europejskiej – studia podyplomowe

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia zostaną zaprezentowane w trakcie zajęć? W ramach studiów dowiesz, które instytucje Unii Europejskiej są odpowiedzialne za udzielanie dofinansowań oraz na jakich zasadach opiera się ich funkcjonowanie. Oprócz tego zostanie poruszona problematyka kwestii prawno-podatkowych korzystania z środków finansowych w Polsce - zapoznasz się z procedurami przeprowadzania zamówień publicznych czy audytów mających za zadanie sprawdzić w jaki sposób fundusze są wykorzystywane. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia nabędziesz praktycznych umiejętności związanych z zarządzaniem projektem, a dokładnie poznasz procedurę składania wniosków, metody oceniania planowanych przedsięwzięć czy dokonywania analiz finansowych. Jak sam widzisz tematyka zajęć jest rozbudowana, a co za tym idzie zdobędziesz niezbędną wiedzę w tym obszarze!


Czytaj więcej: Zarządzanie projektami finansowymi ze środków Unii Europejskiej – studia podyplomowe


Zarządzanie projektami informatycznymi – studia podyplomowe studia Zarządzanie projektami informatycznymi – studia podyplomowe

Zastanawiasz się jakie treści programowe zostaną zrealizowane w ramach studiów podyplomowych? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę dotyczącą prawnych kwestii funkcjonowania firmy, zapoznasz się dokładnie z systemami bezpieczeństwa oprogramowań komputerowych i nauczysz się je tworzyć zgodnie z obowiązującymi zasadami. Oprócz tego będziesz miał możliwość rozwinięcia umiejętności w zakresie testowania programów informatycznych. Czego jeszcze możesz się spodziewać? W ramach programu zostaną zaprezentowane tematy poruszające problematykę zarządzania projektami opartą na metodzie PMBOK oraz SCRUM oraz wiele innych, które przygotują Cię bez wątpienia do nowych wyzwań zawodowych!


Czytaj więcej: Zarządzanie projektami informatycznymi – studia podyplomowe


Zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie – studia podyplomowe studia Zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie – studia podyplomowe

Studia podyplomowe realizowane są przez dwa semestry. W ramach programu zdobędziesz podstawowe wiadomości z zakresu zarządzania projektami oraz kierowania organizacjami. Nauczysz się również przy pomocy różnych metod podejmować strategiczne decyzje, a także dowiesz się na czym polega przywództwo w grupie i w jaki sposób skutecznie kierować zespołami. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia poznasz proces tworzenia strategii finansowej firmy oraz będziesz miał możliwość przeanalizowania projektów i sposobów zarządzania nim na podstawie przykładu. Dzięki temu lepiej zrozumiesz przedstawiane treści na wykładach i ćwiczeniach. Oprócz tego zapoznasz się z programami komputerowymi, które ułatwią prowadzenie niezbędnej dokumentacji.


Czytaj więcej: Zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie – studia podyplomowe


Zarządzanie projektami– studia podyplomowe studia Zarządzanie projektami– studia podyplomowe

Program może się nieznacznie różnić w zależności od uczelni, na którą się zdecydujesz. Jednak uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z programami komputerowymi wykorzystywanymi w procesie zarządzania projektami. Oprócz tego zdobędziesz niezbędną wiedzę z obszaru portfeli projektowych oraz rozwiniesz umiejętności tworzenia optymalnego zespołu dopasowanego do wymagań planowanego przedsięwzięcia. Co jeszcze? Poznasz zasady kontrolowania postępów i realizacji wyznaczonych zadań oraz nauczysz się oceniać efekty pracy zespołu. Dzięki zdobytym kompetencjom wyzwania zawodowe związane z nowym stanowiskiem pracy nie będą sprawiać Ci trudności!


Czytaj więcej: Zarządzanie projektami– studia podyplomowe


Zarządzanie projektem inwestycyjno-budowlanym – studia podyplomowe studia Zarządzanie projektem inwestycyjno-budowlanym – studia podyplomowe

Uczęszczając na zajęcia będziesz miał okazję zapoznać się podstawowymi zagadnieniami związanymi z zarządzaniem organizacjami oraz zasadami budowania efektywnego zespołu projektowego. Oprócz tego w ramach programu zostaną zaprezentowane tematy dotyczące prawa budowlanego, zamówień publicznych i ochrony środowiska. Co jeszcze Cię czeka? Na zajęciach zdobędziesz umiejętności przeprowadzania kontroli finansowej projektów inwestycyjno-budowlanych oraz poznasz stosowane systemy komputerowe, dzięki którym realizacja przedsięwzięć stanie się jeszcze łatwiejsza. Kompleksowe kształcenie, które oferuje ten kierunek studiów pozwoli Ci na zostanie wykwalifikowanym specjalistą w tej dziedzinie!


Czytaj więcej: Zarządzanie projektem inwestycyjno-budowlanym – studia podyplomowe


Zarządzanie przedsiębiorstwem – studia podyplomowe studia Zarządzanie przedsiębiorstwem – studia podyplomowe

Jakich zagadnień możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Zanim dowiesz się bliższych szczegółów na ten temat, należy wspomnieć o tym, że plan zawiera obowiązkowe przedmioty oraz takie, które sam możesz wybrać, dopasowując tym samym program kształcenie do swoich potrzeb i zainteresowań. W ramach zajęć zostaną przedstawione treści związane z takimi obszarami jak finanse, marketing oraz rachunkowość. Oprócz tego zdobędziesz niezbędną wiedzę dotyczącą prawa gospodarczego, zarządzania jakością oraz zasobami ludzkimi. Wśród proponowanych przedmiotów znajdują się zajęcia poruszające problematykę dokonywania oceny przedsięwzięć, prowadzenia negocjacji, wykorzystywania systemów motywacyjnych w codziennej pracy oraz wiele innych!


Czytaj więcej: Zarządzanie przedsiębiorstwem – studia podyplomowe


Zarządzanie ryzykiem finansowym – studia podyplomowe studia Zarządzanie ryzykiem finansowym – studia podyplomowe

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia zostaną poruszone w ramach programu? Plan studiów obejmuje tematy związane z analizą finansową, rachunkowością i prawem gospodarczym. Oprócz tego uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę w zakresie różnych form ryzyka i ich charakterystyk oraz wzajemnych relacji ekonomii i zarządzania ryzykiem. Czego jeszcze możesz oczekiwać od programu studiów? Nauczysz się rozpoznawać czynniki ryzyka oraz prawidłowo ocenić ich rozmiar i skutki przy pomocy najnowszych metod. Dodatkowo na zajęciach zapoznasz się z mechanizmami działania rynków finansowych, jak również z zasadami przeprowadzania audytów i kontroli finansowej w przedsiębiorstwie.


Czytaj więcej: Zarządzanie ryzykiem finansowym – studia podyplomowe


Zarządzanie służbą zdrowia i elementy techniki medycznej – studia podyplomowe studia Zarządzanie służbą zdrowia i elementy techniki medycznej – studia podyplomowe

Czego możesz się spodziewać po programie studiów? Uczęszczając na zajęcia uzyskasz wiedzę z takich przedmiotów jak ekonomia, finanse czy prawo. Dodatkowo zostaną zaprezentowane treści poruszające kwestie kierowania pracownikami oraz zarządzania strategicznego placówkami służby zdrowia. W ramach przygotowanych dla uczestników zajęć, rozwiniesz umiejętności prowadzenia negocjacji, które są niezwykle przydatne na stanowiskach kierowniczych. Oprócz tego będziesz zdobywać nową wiedzę w obszarze diagnostyki medycznej, biomechaniki oraz inżynierii biomedycznej.

 

Czytaj więcej: Zarządzanie służbą zdrowia i elementy techniki medycznej – studia podyplomowe


Zarządzanie sprzedażą – studia podyplomowe studia Zarządzanie sprzedażą – studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie sprzedażą trwają dwa semestry. W ramach programu zdobędziesz wiedzę z zakresu marketingu, prawa konsumenckiego, autorskiego oraz zasad przeprowadzania przetargów. Oprócz tego uczęszczając na zajęcia rozwiniesz umiejętności prowadzenia negocjacji, które są niezwykle przydatne w biznesie, jak również poznasz skuteczne techniki tworzenia profesjonalnego wizerunku firmy. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Plan studiów obejmuje także zagadnienia związane z najnowszymi metodami stosowanymi w zarządzaniu oraz budowaniem i podtrzymywanie optymalnych relacji z klientami. Jak sam zdążyłeś zauważyć, tematyka zajęć jest bogata, a co za tym idzie, będziesz przygotowany do każdego wyzwania zawodowego!


Czytaj więcej: Zarządzanie sprzedażą – studia podyplomowe


Zarządzanie systemami logistycznymi – studia podyplomowe studia Zarządzanie systemami logistycznymi – studia podyplomowe

Program studiów podyplomowych jest bardzo obszerny i różnorodny. Czego możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz niezbędną wiedzę z obszaru logistyki produkcji, systemów transportowych oraz zarządzania zapasami. Oprócz tego nauczysz się przewidywać kierunek kształtującego się popytu, jak również przygotowywać plan zintegrowanych dostaw. Co jeszcze? W ramach studiów zrealizujesz przedmioty poruszające problematykę wykorzystywania nowych technologii w systemach logistycznych.


Czytaj więcej: Zarządzanie systemami logistycznymi – studia podyplomowe


Zarządzanie techniczne nieruchomościami – zarządzanie zielonym budynkiem – studia podyplomowe studia Zarządzanie techniczne nieruchomościami – zarządzanie zielonym budynkiem – studia podyplomowe

Co dokładnie zawiera program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie techniczne nieruchomościami – zarządzanie zielonym budynkiem? Uczestnicząc w zajęciach zapoznasz się z współczesnymi zasadami i sposobami kierowania budynkami zarówno komercyjnymi, jak i przemysłowymi oraz publicznymi. Oprócz tego doświadczeni wykładowcy przekażą Ci swoją wiedzę dotyczącą zarządzania Facility Management oraz praktyczne wskazówki pomocne przy zajmowaniu się sprawami finansowymi nieruchomości. W ramach programu przygotowano także zajęcia skupiające się wyłącznie na tematyce przeprowadzania kontroli w zakresie dokumentacji.


Czytaj więcej: Zarządzanie techniczne nieruchomościami – zarządzanie zielonym budynkiem – studia podyplomowe


Zarządzanie w administracji publicznej – studia podyplomowe studia Zarządzanie w administracji publicznej – studia podyplomowe

W ramach programu zdobędziesz wiadomości dotyczące struktury i mechanizmów funkcjonowania instytucji administracji publicznej, jak również poszerzysz swoją wiedzę w obszarze zarządzania placówkami tego typu. Czego jeszcze możesz oczekiwać? Poznasz metody prowadzenia negocjacji oraz nauczysz się wykorzystywać je w praktyce. Oprócz tego, plan studiów uwzględnia także zajęcia skupiające się na wykorzystywaniu technik marketingowych w administracji publicznej. Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z procedurami przeprowadzania zamówień publicznych oraz zawierania umów. Dodatkowo zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu finansów publicznych, przebiegu audytów oraz pozyskiwania i zarządzania funduszami z Unii Europejskiej.


Czytaj więcej: Zarządzanie w administracji publicznej – studia podyplomowe


Zarządzanie w jednostkach publicznych i samorządowych – studia podyplomowe studia Zarządzanie w jednostkach publicznych i samorządowych – studia podyplomowe

Czego się nauczysz uczęszczając na zajęcia? Program studiów kładzie duży nacisk na zagadnienia związane z prawem administracyjnym, zarządzaniem strategicznym oraz poznanie zasad funkcjonowania sektora finansów publicznych. Oprócz tego możesz oczekiwać zajęć poruszających tematykę wykorzystywania dotychczasowych osiągnięć marketingu w jednostkach administracji publicznej, jak również kierowania personelem. Dodatkowo poznasz skuteczne techniki motywacyjne oraz nauczysz się analizować i oceniać planowane przedsięwzięcia inwestycyjne.


Czytaj więcej: Zarządzanie w jednostkach publicznych i samorządowych – studia podyplomowe


Zarządzanie w ochronie zdrowia – studia podyplomowe studia Zarządzanie w ochronie zdrowia – studia podyplomowe

Czego nauczysz się w ramach studiów podyplomowych? Na zajęciach zapoznasz się systemem ochrony zdrowia w Polsce oraz pozostałych krajach Unii Europejskiej. Rozwiniesz umiejętności w obszarze kierowania placówkami służby zdrowia oraz zatrudnionym w nich personelem. Oprócz tego program studiów obejmuje tematy związane z finansami i rachunkowością, marketingiem oraz finansowaniem tego typu placówek z funduszy Unii Europejskiej i innych źródeł. Czego jeszcze możesz oczekiwać? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz również niezbędną wiedzę z prawa, jak również poznasz zasady przeprowadzania zamówień publicznych. Dzięki różnorodności tematyki zajęć otrzymasz kompleksowe wykształcenie związane z ochroną zdrowia!


Czytaj więcej: Zarządzanie w ochronie zdrowia – studia podyplomowe


Zarządzanie w przemyśle naftowym i gazowniczym – studia podyplomowe studia Zarządzanie w przemyśle naftowym i gazowniczym – studia podyplomowe

Czego się nauczysz w ramach studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie w przemyśle naftowym i gazowniczym? Program obejmuje zagadnienia dotyczące marketingu i możliwości wykorzystywania jego dotychczasowych osiągnięć, ekonometrii oraz prawa gospodarczego. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz także umiejętności związane z podejmowaniem strategicznych decyzji, prowadzenia negocjacji biznesowych oraz szeroko rozumianym zarządzaniem personelem. Czego jeszcze możesz się spodziewać? W ramach studiów zostanie przedstawiona problematyka zarządzania finansami w firmach z sektora naftowego i gazowniczego.


Czytaj więcej: Zarządzanie w przemyśle naftowym i gazowniczym – studia podyplomowe


Zarządzanie zasobami IT: architektura, procesy, standardy, jakość – studia podyplomowe studia Zarządzanie zasobami IT: architektura, procesy, standardy, jakość – studia podyplomowe

Program studiów obejmuje przedmioty poruszające zagadnienia związane z architekturą IT, dbaniem o bezpieczeństwo systemów komputerowych oraz zarządzaniem projektami informatycznymi. Oprócz tego będziesz miał możliwość rozwinięcia umiejętności prowadzenia negocjacji oraz skutecznej autoprezentacji. Są to kompetencje przydatne we wszystkich obszarach życia, zatem oprócz specjalistycznej wiedzy, uzyskasz także uniwersalne umiejętności. Co jeszcze oferują studia na kierunku Zarządzanie zasobami IT: architektura, procesy, standardy, jakość? Na zajęciach zostaną zaprezentowane aktualne technologie IT oraz zapoznasz się z zasadami przeprowadzania audytów.

 

Czytaj więcej: Zarządzanie zasobami IT: architektura, procesy, standardy, jakość – studia podyplomowe


Zarządzanie zasobami ludzkimi – studia podyplomowe studia Zarządzanie zasobami ludzkimi – studia podyplomowe

Program studiów kładzie duży nacisk na przedmioty rozwijające umiejętności prowadzenia negocjacji, przygotowywania i przeprowadzania rekrutacji i selekcji nowych pracowników oraz dokonywania oceny efektywności pracy personelu. W ramach studiów podyplomowych zostaną również zaprezentowane wiadomości dotyczące technik motywacyjnych, zasad funkcjonowania organizacji oraz planowania kariery zawodowej. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz kompleksową wiedzę, która pozwoli Ci na swobodne poruszanie się w świecie rekrutacji, zarządzania oraz nieustannego rozwoju!


Czytaj więcej: Zarządzanie zasobami ludzkimi – studia podyplomowe


Zarządzanie zasobami ludzkimi z elementami prawa pracy – studia podyplomowe studia Zarządzanie zasobami ludzkimi z elementami prawa pracy – studia podyplomowe

Dla przyszłych uczestników zostały przygotowane dwa główne bloki tematyczne. Pierwszy z nich skupia się na tematach związanych z prawem pracy, zatem zdobędziesz wiadomości dotyczące zawierania umów, urlopów, zakazie konkurencji, wynagrodzeń czy ochrony danych osobowych. Natomiast drugi moduł porusza zagadnienia związane z problematyką zarządzania zasobami ludzkimi. W ramach tego bloku dowiesz się w jaki sposób skutecznie motywować pracowników do osiągania wyznaczonych celów oraz na jakich zasadach przeprowadza się ocenę jakości pracy personelu. Oprócz tego na zajęciach nie zabraknie czasu na poznanie metod wykorzystywanych w procesie rekrutacji, jak również na opanowanie umiejętności z zakresu coachingu.

 

Czytaj więcej: Zarządzanie zasobami ludzkimi z elementami prawa pracy – studia podyplomowe


Zasady prowadzenia ruchu kolejowego i systemów sterowania ruchem kolejowym – studia podyplomowe studia Zasady prowadzenia ruchu kolejowego i systemów sterowania ruchem kolejowym – studia podyplomowe

Program zajęć skupia się na zagadnieniach związanych z drogami kolejowymi i trakcjami. Oprócz tego zdobędziesz wiedzę i umiejętności odnoszące się do zasad kierowania ruchem kolejowym. Jest to najobszerniejszy moduł, więc możesz być pewny, że zostaną zaprezentowane wszystkie najważniejsze kwestie z tym związane. Następne duże bloki tematyczne dotyczą tworzenia systemów sterowania ruchem kolejowym oraz zapewnienia bezpieczeństwa i płynności transportu kolejowego. Czego jeszcze możesz się jeszcze spodziewać? W planie zajęć znalazły się przedmioty poruszające tematykę eksploatacji urządzeń, jak również telekomunikacji na sieci PKP.

 

Czytaj więcej: Zasady prowadzenia ruchu kolejowego i systemów sterowania ruchem kolejowym – studia podyplomowe


Zieleń w układach historycznych - studia podyplomowe studia Zieleń w układach historycznych - studia podyplomowe

Studia podyplomowe na kierunku Zieleń w układach historycznych jest dedykowana, oprócz wcześniej wspomnianych obszarów zawodowych, również dla osób, które ukończyły artystyczne kierunki lub pracujących jako historycy sztuki. Program obfituje w zróżnicowane przedmioty, dzięki czemu możesz być pewny, że zdobędziesz niezbędną wiedzę w tym temacie. A co dokładnie zawiera plan zajęć? Przede wszystkim obejmuje przedmioty skupiające się na tematach związanych konserwacją i przeprowadzaniem badań zabytkowych terenów. W programie znalazły się także moduły koncentrujące się na historycznych aspektach sztuki ogrodniczej oraz architektury. Oprócz tego posiądziesz wiedzę dotyczącą ochrony zielonych terenów oraz prowadzenia niezbędnej dokumentacji.

 

Czytaj więcej: Zieleń w układach historycznych - studia podyplomowe


Zintegrowane systemy automatyzacji, sterowania, zarządzania i bezpieczeństwa budynków – studia podyplomowe studia Zintegrowane systemy automatyzacji, sterowania, zarządzania i bezpieczeństwa budynków – studia podyplomowe

Program studiów skupia się na przekazaniu wiedzy swoim uczestnikom, która dotyczy różnych form technologii oraz systemów bezpieczeństwa budynków. Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się również ze współczesnymi technologiami oraz obowiązującymi standardami branżowymi. Dodatkowo rozwiniesz umiejętności w obszarze projektowania systemów automatyzacji, sterowania oraz zarządzania budynkami. W ramach programu zostaną także zaprezentowane zagadnienia poruszające problematykę wpływu powyższych systemów na poziom energetyczności obiektów. Jak sam widzisz plan zajęć zawiera wiele specjalistycznych przedmiotów co tylko potwierdza, że wybór tych studiów podyplomowych to doskonała decyzja!

 

Czytaj więcej: Zintegrowane systemy automatyzacji, sterowania, zarządzania i bezpieczeństwa budynków – studia podyplomowe


Żywienie człowieka i dietetyka – studia podyplomowe studia Żywienie człowieka i dietetyka – studia podyplomowe

Na początku należy wspomnieć, że studia podyplomowe na kierunku Żywienie człowieka i dietetyka trwają 3 semestry i jest to spowodowane bogatą ofertą zajęć. A co dokładnie oferuje program? Jako uczestnik tych studiów będziesz miał szansę na zdobycie wiedzy w jaki sposób należy badać żywność i jej skład oraz poznasz metody przeprowadzania oceny jakości produktów spożywczych. Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z prawidłowymi zasadami współpracy z klientem, budowania z nim kontaktu, jak również wykorzystaniem różnych ziół w dietetyce. Oprócz tego zostaną zaprezentowane treści dotyczące utrwalania żywności, fizjologii żywienia i patofizjologii.

 

Czytaj więcej: Żywienie człowieka i dietetyka – studia podyplomowe


Żywienie człowieka i dietoterapia – studia podyplomowe studia Żywienie człowieka i dietoterapia – studia podyplomowe

Program studiów obejmuje zagadnienia dotyczące prawa żywnościowego, toksykologii oraz chemii żywności. Oprócz tego na zajęciach nabędziesz umiejętności w zakresie badania i oceniania produktów spożywczych pod kątem ich jakości. Czego jeszcze możesz się spodziewać jako uczestników tych studiów? Wykładowcy w ramach swoich przedmiotów przedstawią tematy związane z zasadami tworzenia programów żywieniowych zarówno dla osób zdrowych jak i chorych. W związku z tym możesz także spodziewać się zajęć, których celem jest poznanie chorób dietozależnych.

 

Czytaj więcej: Żywienie człowieka i dietoterapia – studia podyplomowe

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE