studia fizyczne

Studia fizyczne

Fizyka to nie tylko teorie i suche wzory. Dzisiaj nauka ta znajduje zastosowanie w naprawdę wielu różnorodnych dziedzinach: w informatyce, medycynie, robotyce, energetyce, przemyśle żywieniowym i farmaceutycznym, ochronie środowiska. W odpowiedzi na tak duże zapotrzebowanie, uczelnie wyższe oferują szeroki wachlarz specjalizacji, na których fizyka naucza jest właśnie pod kątem wykorzystania jej w jednej z tych dziedzin. Powstają również kierunki, na których fizyka łączona jest z innymi naukami ścisłymi. Biofizyka to dziedzina zajmującą się badaniem procesów fizycznych zachodzących w żywych organizmach. Geofizyka jest dyscypliną, w której bada się Ziemię metodami naukowymi używanymi w fizyce. Fizyka chemiczna zajmuje się badaniem fizycznych aspektów zjawisk chemicznych. Fizyka medyczna wykorzystuje metody fizyczne w celach medycznych – w profilaktyce, diagnostyce, terapii czy rehabilitacji. Ciekawą propozycją jest kierunek fizyka komputerowa (informatyczna), zajmujący się zastosowaniem komputerów i ich możliwości w badaniach fizycznych.  Dokonując wyboru, warto zapoznać się z charakterystyką kierunków fizycznych, by odnaleźć ten, który zgodny jest z naszymi planami zawodowymi. Szczegółowe opisy znajdziesz na naszej stronie. 
Po studiach fizycznych pracę znaleźć możesz w przemyśle ciężkim, w przemyśle żywieniowym, w branży informatycznej, elektrycznej, energetycznej, w sektorze nowoczesnych technologii, w laboratoriach medycznych, diagnostycznych i farmaceutycznych, w instytucjach badawczych, w placówkach opieki zdrowotnej, w organizacjach monitorujących stan środowiska naturalnego.
Coraz więcej uczelni wyższych kładzie nacisk na praktyczną formę nauki i oferuje swoim studentom zajęcia w laboratoriach czy salach badawczych. Podczas rekrutacji na studia fizyczne pod uwagę brane są wyniki z matury z fizyki, matematyki, chemii, informatyki. Dzięki temu kierunki fizyczne otwarte są nie tylko dla absolwentów klas matematyczno-fizycznych, ale również  uczniów, którzy w liceum chodzi do klas biologiczno-chemicznych czy geograficznych. 

 

Fizyka kierunki studiów

 


Akustyka studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Akustyka to ciekawa propozycja dla absolwentów…

Akustyka studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Akustyka to ciekawa propozycja dla absolwentów Reżyserii dźwięku lub kierunków pokrewnych, takich jak: fizyka, matematyka czy informatyka. Chcesz wiedzieć jak powstają fale akustyczne i jak się je wykorzystuje we współczesnej nauce? Dzięki studiom na kierunku Akustyka dowiesz się tego i wiele więcej! Jeżeli zatem myślisz o ciekawych studiach magisterskich to Akustyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Akustyka? Zanim zostaniesz studentem Akustyki musisz zdać egzamin z zakresu Twoich możliwości słuchowych.

Czytaj więcej: Akustyka studia - kierunek studiów

Astrofizyka i kosmologia studia - kierunek studiów

Czy wiesz, że w ciągu ostatnich 20 lat naukowcy odkryli ponad tysiąc nowych planet znajdujących…

Astrofizyka i kosmologia studia - kierunek studiów

Czy wiesz, że w ciągu ostatnich 20 lat naukowcy odkryli ponad tysiąc nowych planet znajdujących się poza naszym Układem Słonecznym? Albo, że mógłbyś krzyczeć ile sił w płucach a i tak nikt w kosmosie by Cię nie usłyszał? Może zaciekawi Cię informacja, że w kosmosie została odkryta mgławica składająca się wyłącznie z alkoholu etylowego? Jak sam zdążyłeś zauważyć kosmos jest miejscem niezwykle fascynującym i co ważniejsze, wciąż skrywającym wiele sekretów, które czekają na odkrycie. Jeśli chciałbyś stać się członkiem grup badawczych zajmujących się badaniem kosmosu lub samodzielnie zgłębiać jego tajniki powinieneś zdecydować się na studia na kierunku Astrofizyka i kosmologia!

Czytaj więcej: Astrofizyka i kosmologia studia - kierunek studiów

Astronomia studia - kierunek studiów

Astronomia to na pewno studia o unikatowym charakterze. Dzięki nim odkryjesz niesamowite…

Astronomia studia - kierunek studiów

Astronomia to na pewno studia o unikatowym charakterze. Dzięki nim odkryjesz niesamowite prawa rządzące Wszechświatem i zgłębisz jego największe tajemnice. Ciekawi Cię zatem świat fizyki i innych nauk matematyczno-przyrodniczych? Jeśli tak to jest to na pewno świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach tych studiów? Przede wszystkim skupisz się na naukach matematycznych, astronomicznych i fizycznych. Przykładowymi przedmiotami będą elektrodynamika czy obserwacja astronomiczna. Będzie też dużo zajęć informatycznych, które przygotują Cię do poznania wszystkich technik komputerowych. A gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów?

Czytaj więcej: Astronomia studia - kierunek studiów

Astronomia – studia indywidualne studia - kierunek studiów

Twoja wiedza z zakresu astronomii jest ponadprzeciętna? Pasjonują Cię nauki ścisłe? Chcesz…

Astronomia – studia indywidualne studia - kierunek studiów

Twoja wiedza z zakresu astronomii jest ponadprzeciętna? Pasjonują Cię nauki ścisłe? Chcesz poszerzać swoją wiedzę pod okiem doświadczonego opiekuna? Jeśli przytaknąłeś chociaż raz, to mamy dla Ciebie interesującą propozycję kształcenia, a jest nią podjęcie nauki na indywidualnych studiach na kierunku Astronomia. Jeśli jesteś w trakcie podejmowania decyzji odnośnie dalszej edukacji, zapoznaj się koniecznie z bliższymi szczegółami!

Czytaj więcej: Astronomia – studia indywidualne studia - kierunek studiów

Biofizyka studia - kierunek studiów

Obecnie biofizyka jest jednym z najlepiej rozwijających się dziedzin współczesnej…

Biofizyka studia - kierunek studiów

Obecnie biofizyka jest jednym z najlepiej rozwijających się dziedzin współczesnej nauki, zaś wiele technik biofizycznych znalazło zastosowanie w diagnostyce i terapii. Chcesz mieć wpływ na rozwój technologii makro i nano? Niestraszna Ci fizyka molekularna i genetyka? Jeśli nauki ścisłe to Twoja pasja to studia biofizyczne będą świetnym początkiem Twojej wymarzonej ścieżki kariery! W ramach kierunku będziesz rozszerzać swoją wiedzę z dziedziny fizyki doświadczalnej i teoretycznej, matematyki, biologii i chemii. Zajmiesz się badaniami na poziomie molekularnym z wykorzystaniem komputerowych symulacji. Co więcej, poznasz również świat leków, ich modyfikację i badania nad ich specyfikacją.

Czytaj więcej: Biofizyka studia - kierunek studiów

Biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie studia - kierunek studiów

Biofizyka molekularna to interdyscyplinarna dziedzina, która cały czas dynamicznie…

Biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie studia - kierunek studiów

Biofizyka molekularna to interdyscyplinarna dziedzina, która cały czas dynamicznie się rozwija w związku ze stosowaniem różnych metod i technik z zakresu fizyki w wielu obszarach życia. Dlatego też cały czas na rynku pracy potrzeba wykwalifikowanych specjalistów w tej dyscyplinie nauki. Zatem jeśli Twoją pasją są przedmioty ścisłe i przyrodnicze, a od swojej przyszłej pracy oczekujesz możliwości nieustannego rozwoju swoich kompetencji, to właśnie znalazłeś idealne studia dla siebie!Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku biofizyka molekularna? Program zawiera zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne.

Czytaj więcej: Biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie studia - kierunek studiów

Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego interdyscyplinarnego kierunku, który łączyłby nauki ścisłe…

Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego interdyscyplinarnego kierunku, który łączyłby nauki ścisłe z naukami o marketingu i biznesie? Jeśli jesteś entuzjastą fizyki i chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę także w innych dziedzinach to na pewno odnajdziesz się na studiach na kierunku EkonofizykaCzym jest Ekonofizyka i czego nauczysz się w ramach studiów na tym kierunku? Ekonofizyka to nauka wykorzystująca metody matematyczne (dotychczas stosowane w fizyce) do badań systemów ekonomicznych. W tej dziedzinie wykorzystywane są najnowsze metody fizyczne do analizy danych finansowych. Na studiach skupisz się na czterech blokach przedmiotowych: fizycznym, ekonomiczno-biznesowym, matematycznym i informatycznym.

Czytaj więcej: Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Energetyka i chemia jądrowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego i innowacyjnego kierunku w zakresie nauk ścisłych, który wychodziłby…

Energetyka i chemia jądrowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego i innowacyjnego kierunku w zakresie nauk ścisłychktóry wychodziłby naprzeciw zapotrzebowaniom polskiego oraz europejskiego rynku? Interesujesz się nowoczesnymi technologiami i chciałbyś przełożyć swoja pasję na życie zawodowe? Jeżeli tak to nie mogłeś wybrać lepiej – Energetyka i chemia jądrowa to świetny kierunek dla Ciebie! Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz w ramach studiów na kierunku Energetyka i chemia jądrowa? Przede wszystkim skupisz się na przedmiotach z dziedziny fizyki i chemii. Nie będzie Ci także obce posługiwanie się przyrządami pomiarowymi oraz chemicznym sprzętem laboratoryjnym.

Czytaj więcej: Energetyka i chemia jądrowa studia - kierunek studiów

Europejskie studia optyki okularowej i optometrii studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty w takim razie obejmuje program studiów? Oprócz zajęć, dzięki…

Europejskie studia optyki okularowej i optometrii studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty w takim razie obejmuje program studiów? Oprócz zajęć, dzięki którym uporządkujesz wiedzę z fizyki, chemii i biologii, będziesz zdobywać wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, technologii cyfrowej oraz psychologii. Dla studentów tego kierunku przygotowano praktyczne zajęcia w pracowniach, w trakcie których nauczysz się korzystać ze specjalistycznej aparatury. Czego jeszcze możesz się spodziewać? W planie przewidziano także przedmioty skupiające się na poznaniu zagadnień dotyczących bioetyki, patologicznych zmian w układzie wzrokowym oraz optometrii pediatrycznej. Niewątpliwym atutem tego kierunku jest również duża ilość praktyk zawodowych, zatem możesz być pewien, że zostaniesz w pełni przygotowany do wykonywania zawodu optyka i optometrysty!

 

Czytaj więcej: Europejskie studia optyki okularowej i optometrii studia - kierunek studiów

Fizyka studia - kierunek studiów

Fizyka, jako nauka ścisła, zawsze zajmowała Twój umysł? W szkole na zajęciach…

Fizyka studia - kierunek studiów

Fizyka, jako nauka ścisła, zawsze zajmowała Twój umysł? W szkole na zajęciach siedziałeś zasłuchany ze świecącymi się od ekscytacji oczami, gdy nauczyciel opowiadał jak z fizycznego punktu widzenia działa świat i jakie reakcje w nim zachodzą, a zadania fizyczne nie sprawiają Ci większego problemu? Studia na kierunku fizyka będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Studia są oparte na gruntownych podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych, więc upewnij się, że i "królowa nauk" – matematyka, nie jest Ci obca, ponieważ czeka Cię co najmniej 150 godzin zajęć tego przedmiotu, m.in. algebra, analiza matematyczna, elementy topologii w przestrzeniach metrycznych, całka nieoznaczona i całka oznaczona funkcji jednej zmiennej czy teoria przestrzeni Hilberta i wiele więcej.

Czytaj więcej: Fizyka studia - kierunek studiów

Fizyka – studia indywidualne studia - kierunek studiów

Jesteś pasjonatem fizyki? Twoja wiedza znacząco wykracza poza ramy programu obowiązującego…

Fizyka – studia indywidualne studia - kierunek studiów

Jesteś pasjonatem fizyki? Twoja wiedza znacząco wykracza poza ramy programu obowiązującego w szkole? Chcesz poświęcić się tej nauce i poszerzać swoje horyzonty? W takim razie, z pewnością zaciekawią Cię studia na kierunku Fizyka – studia indywidualne. Propozycja ta jest skierowana do osób, posiadających niezwykłe zdolności w obszarze fizyki. Jak wygląda program kształcenia w ramach tego kierunku? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, przeczytaj koniecznie poniższy opis!

Czytaj więcej: Fizyka – studia indywidualne studia - kierunek studiów

Fizyka medyczna studia - kierunek studiów

Jeśli w szkole zawsze byłeś dobry i z fizyki, i z biologii oraz nie możesz zdecydować,…

Fizyka medyczna studia - kierunek studiów

Jeśli w szkole zawsze byłeś dobry i z fizyki, i z biologii oraz nie możesz zdecydować, w którą stronę pójść zawodowo, kierunek fizyka medyczna, może być odpowiedni dla Ciebie. Na czym polega fizyka medyczna? Nauka i technika bezsprzecznie w ostatnich latach prują do przodu, rozwijają się w niesamowitym tempie. To spowodowało, że fizyk medyczny stał się nieodłączyn członkiem zespołów medycznych, a do jego zajęć należy nie tylko obsługa urządzeń, ale i zaplanowanie terapii oraz ochrona pacjentów przed jej skutkami ubocznymi, obliczenie dawek promieniowania, wybór i zastosowanie sprzętu w radioterapii onkologicznej, fluoroskopia, rezonans magnetyczny. Widzisz więc, że zawód ten wymaga wiedzy zarówno fizycznej, jak i typowej wiedzy medycznej jak anatomii, bilogii, bochemii i biofizyki.

Czytaj więcej: Fizyka medyczna studia - kierunek studiów

Fizyka medyczna - Zastosowanie Fizyki w Biologii i Medycynie studia - kierunek studiów

Interesujesz się naukami przyrodniczymi, ścisłymi oraz poszukujesz obszaru, w którym…

Fizyka medyczna - Zastosowanie Fizyki w Biologii i Medycynie studia - kierunek studiów

Interesujesz się naukami przyrodniczymi, ścisłymi oraz poszukujesz obszaru, w którym mógłbyś się rozwijać zawodowo? W takim razie weź pod uwagę studia na kierunku Fizyka medyczna. Dlaczego jest to propozycja, którą powinieneś rozważyć? Przede wszystkim jest to obszar, który ma szerokie możliwości rozwoju ze względu na pojawiające się nowe technologie. W związku z czym rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów. Zatem zapoznaj się z możliwościami, jakie oferują te studia!

Czytaj więcej: Fizyka medyczna - Zastosowanie Fizyki w Biologii i Medycynie studia - kierunek studiów

Fizyka techniczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Fizyka techniczna, możesz podjąć na wielu uczelniach, w związku…

Fizyka techniczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Fizyka techniczna, możesz podjąć na wielu uczelniach, w związku z tym program studiów czy specjalności oferowane w ramach programu mogą się różnić między sobą. Jednak z pewnością uczęszczając na zajęcia, zdobędziesz kompleksową wiedzę z takich przedmiotów jak fizyka, biofizyka, matematyka oraz informatyka. Oprócz tego rozwiniesz swoje umiejętności w zakresie grafiki inżynierskiej, tworzenia oprogramowania, jak również nauczysz się projektować i realizować eksperymenty fizyczne. 

Czytaj więcej: Fizyka techniczna studia - kierunek studiów

Fotonika studia - kierunek studiów

Nauki ścisłe i techniczne są bliskie Twoim zainteresowaniom. Szukasz kierunku studiów,…

Fotonika studia - kierunek studiów

Nauki ścisłe i techniczne są bliskie Twoim zainteresowaniom. Szukasz kierunku studiów, który zapewni Ci różne drogi rozwoju. Chcesz zdobywać wiedzę z wielu dziedzin jednocześnie. Zatem właśnie znalazłeś idealne rozwiązanie dla siebie, czyli studia na kierunku Fotonika! Przeczytaj poniższą charakterystykę, opisującą możliwości, zarówno edukacyjne, jak i zawodowe, a sam zrozumiesz, że jest to idealna propozycja dla Ciebie!

Czytaj więcej: Fotonika studia - kierunek studiów

Geofizyka studia - kierunek studiów

Czym jest geofizyka? Jest to nauka, której głównym celem jest badanie Ziemi…

Geofizyka studia - kierunek studiów

Czym jest geofizyka? Jest to nauka, której głównym celem jest badanie Ziemi i jej właściwości wszelkimi dostępnymi fizyce metodami. Podążając za Wikipedią: „Przedmiotem badań w geofizyce są procesy fizyczne zachodzące obecnie oraz w przeszłości w geosferach: litosferze, atmosferze i hydrosferze”. Jeśli więc jesteś zainteresowany studiowaniem na kierunku geofizyka, musisz wiedzieć, że geografia, fizyka oraz matematyka będą nieodłącznie obecne w Twoim programie studiów. Przydatne będą też umiejętności wielopłaszczyznowego myślenia oraz wyobraźnia przestrzenna, jak i zainteresowania astronomią w zakresie budowy planet i drobnych ciał Układu Słonecznego.

Czytaj więcej: Geofizyka studia - kierunek studiów

Geofizyka w geologii studia - kierunek studiów

Propozycja studiowania na kierunku geofizyka w geologii jest przede wszystkim skierowana…

Geofizyka w geologii studia - kierunek studiów

Propozycja studiowania na kierunku geofizyka w geologii jest przede wszystkim skierowana do uczniów o umysłach ścisłych, zainteresowanych naukami o Ziemi, innych planetach i obiektach Układu Słonecznego, zjawiskami fizycznymi zachodzącymi w ich wnętrzach oraz metodami geofizycznymi i geologicznymi wykorzystywanymi dla celów badawczych i praktycznych. Jeśli w dodatku do owych zainteresowań przodujesz w matematyce, geografii, chemii, fizyce oraz biologii kierunek geofizyka w geologii może być idealnym dla Ciebie, szczególnie, gdy widzisz siebie po studiach w roli badacza lub odkrywcy np. nowych złóż surowców. Jako student możesz zetknąć się z przedmiotami z zakresu zaawansowanej matematyki – analiza matematyczna i algebra; fizyki czy informatyki.

Czytaj więcej: Geofizyka w geologii studia - kierunek studiów

Inżynieria kwantowa studia - kierunek studiów

Kierunek Inżynieria kwantowa to innowacyjna propozycja kształcenia dla osób,…

Inżynieria kwantowa studia - kierunek studiów

Kierunek Inżynieria kwantowa to innowacyjna propozycja kształcenia dla osób, które interesują się zagadnieniami technologii kwantowych i chciałyby pod okiem doświadczonych wykładowców poszerzać swoją wiedzę z tego obszaru w nowoczesnych laboratoriach. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie swojej dalszej ścieżki edukacyjnej, zdecydowanie powinieneś zwrócić swoją uwagę na te studia, ponieważ po zapoznaniu się z poniższym opisem, sam zrozumiesz, że jest to kierunek, którego nie można pominąć przy dokonywaniu wyboru!

Czytaj więcej: Inżynieria kwantowa studia - kierunek studiów

Inżynieria nanostruktur studia - kierunek studiów

Nanotechnologia to nauka przyszłości, która ma nieograniczony zasięg, bowiem jest…

Inżynieria nanostruktur studia - kierunek studiów

Nanotechnologia to nauka przyszłości, która ma nieograniczony zasięg, bowiem jest w stanie dotrzeć do każdej gałęzi gospodarki. Szacuje się, że na obecnym rynku w przeciągu kilku lat wytworzy się deficyt specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego też został stworzony kierunek Inżynieria nanostruktur, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców na ekspertów w zakresu nowoczesnych technologii. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria nanostruktur? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu podstawowych przedmiotów nauk matematyczno - przyrodniczych, takich jak: biologia, fizyka czy matematyka.

Czytaj więcej: Inżynieria nanostruktur studia - kierunek studiów

Optometria studia - kierunek studiów

Optometria… Zapytasz pewnie: a czym to się różni od optyki? Sama optyka jest…

Optometria studia - kierunek studiów

Optometria… Zapytasz pewnie: a czym to się różni od optyki? Sama optyka jest działem fizyki zajmującym się badaniem natury światła, jego emisją, prawami jakimi się rządzi, jak oddziałuje z materią oraz jak przez owe materie jest pochłaniane. Niegdyś optyka zajmowała się badaniem jedynie światła rejestrowalnego przez oko ludzkie, natomiast wraz z upływem lat i rozwojem technologii bada również promieniowanie elektromagnetyczne - ultrafiolet i podczerwień, które nazywane są światłem niewidzialnym. Optometria natomiast jest dziedziną wiedzy stosowanej, co znaczy, że zajmuje się samym procesem widzenia oraz jego ochroną, usprawnianiem i rozwojem.

Czytaj więcej: Optometria studia - kierunek studiów

Optyka studia - kierunek studiów

Kiedy słyszysz słowo “optyka” zapewne kojarzy Ci się ono z zakładem bądź…

Optyka studia - kierunek studiów

Kiedy słyszysz słowo “optyka” zapewne kojarzy Ci się ono z zakładem bądź gabinetem optycznym, gdzie uprzejmy pan lub pani zbadają Ci wzrok i dopasują szkła kontaktowe czy okulary. Nic bardziej mylnego. Osoba, która się tym zajmuje to w większości optometrysta - dokonuje pomiarów wad wzrokowych. Optyka, o jakiej jest mowa w tym tekście to dział fizyki i techniki zajmujący się badaniem światła, jego emisją, prawami jakimi się rządzi, jak oddziałuje z materią oraz jak przez owe materie jest pochłaniane i jego zastosowanie w technice. Niegdyś optyka zajmowała się badaniem jedynie światła rejestrowalnego przez oko ludzkie, natomiast wraz z upływem lat i rozwojem technologii bada również promieniowanie elektromagnetyczne - ultrafiolet i podczerwień, które nazywane są światłem niewidzialnym.

Czytaj więcej: Optyka studia - kierunek studiów

Optyka okularowa studia - kierunek studiów

Optyka okularowa inaczej znana jest jako optometria. Zapytasz pewnie: a czym to się…

Optyka okularowa studia - kierunek studiów

Optyka okularowa inaczej znana jest jako optometria. Zapytasz pewnie: a czym to się różni od optyki? Sama optyka jest działem fizyki zajmującym się badaniem natury światła, jego emisją, prawami jakimi się rządzi, jak oddziałuje z materią oraz jak przez owe materie jest pochłaniane. Niegdyś optyka zajmowała się badaniem jedynie światła rejestrowalnego przez oko ludzkie, natomiast wraz z upływem lat i rozwojem technologii bada również promieniowanie elektromagnetyczne - ultrafiolet i podczerwień, które nazywane są światłem niewidzialnym. Optyka okularowa zaś jest dziedziną wiedzy stosowanej, co znaczy, że zajmuje się samym procesem widzenia oraz jego ochroną, usprawnianiem i rozwojem. 

Czytaj więcej: Optyka okularowa studia - kierunek studiów

Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

Nowoczesna technologia i jej ciągły rozwój to jest coś, co interesuje Cię najbardziej?…

Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

Nowoczesna technologia i jej ciągły rozwój to jest coś, co interesuje Cię najbardziej? Chciałbyś zgłębić stale poszerzającą się wiedzę z tego zakresu? A w przyszłości związać się zawodowo z tą dziedziną przemysłu, która wykorzystuje materiały nowej generacji jak nanomateriały, biomateriały, materiały fotoniczne, zaawansowane materiały dla współczesnej elektroniki i optoelektroniki? Jeśli w dodatku jesteś osobą charakteryzującą się umysłem ścisłym, której matematyka, ani fizyka, ani chemia czy informatyka nie są obce - prawdopodobnie znalazłeś idealny kierunek studiów dla siebie - zaawansowane materiały i nanotechnologia.

Czytaj więcej: Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

{matura_kierunki}

Komentarze (0)