Studia fizyczne

Największy wybór studiów

fizycznych w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków fizycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne

Fizyka to nie tylko teorie i suche wzory. Dzisiaj nauka ta znajduje zastosowanie w naprawdę wielu różnorodnych dziedzinach: w informatyce, medycynie, robotyce, energetyce, przemyśle żywieniowym i farmaceutycznym, ochronie środowiska. W odpowiedzi na tak duże zapotrzebowanie, uczelnie wyższe oferują szeroki wachlarz specjalizacji, na których fizyka naucza jest właśnie pod kątem wykorzystania jej w jednej z tych dziedzin. Powstają również kierunki, na których fizyka łączona jest z innymi naukami ścisłymi. Biofizyka to dziedzina zajmującą się badaniem procesów fizycznych zachodzących w żywych organizmach. Geofizyka jest dyscypliną, w której bada się Ziemię metodami naukowymi używanymi w fizyce. Fizyka chemiczna zajmuje się badaniem fizycznych aspektów zjawisk chemicznych. Fizyka medyczna wykorzystuje metody fizyczne w celach medycznych – w profilaktyce, diagnostyce, terapii czy rehabilitacji. Ciekawą propozycją jest kierunek fizyka komputerowa (informatyczna), zajmujący się zastosowaniem komputerów i ich możliwości w badaniach fizycznych.  Dokonując wyboru, warto zapoznać się z charakterystyką kierunków fizycznych, by odnaleźć ten, który zgodny jest z naszymi planami zawodowymi. Szczegółowe opisy znajdziesz na naszej stronie. 
Po studiach fizycznych pracę znaleźć możesz w przemyśle ciężkim, w przemyśle żywieniowym, w branży informatycznej, elektrycznej, energetycznej, w sektorze nowoczesnych technologii, w laboratoriach medycznych, diagnostycznych i farmaceutycznych, w instytucjach badawczych, w placówkach opieki zdrowotnej, w organizacjach monitorujących stan środowiska naturalnego.
Coraz więcej uczelni wyższych kładzie nacisk na praktyczną formę nauki i oferuje swoim studentom zajęcia w laboratoriach czy salach badawczych. Podczas rekrutacji na studia fizyczne pod uwagę brane są wyniki z matury z fizyki, matematyki, chemii, informatyki. Dzięki temu kierunki fizyczne otwarte są nie tylko dla absolwentów klas matematyczno-fizycznych, ale również  uczniów, którzy w liceum chodzi do klas biologiczno-chemicznych czy geograficznych. 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI Z FIZYKĄ?

 

 

 

KIERUNKI Z FIZYKĄ

Miasto

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA FIZYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto

ODKRYJ STUDIA FIZYCZNE

Miasto

Akustyka studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Akustyka to ciekawa propozycja dla absolwentów…

Akustyka studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Akustyka to ciekawa propozycja dla absolwentów Reżyserii dźwięku lub kierunków pokrewnych, takich jak: fizyka, matematyka czy informatyka. Chcesz wiedzieć jak powstają fale akustyczne i jak się je wykorzystuje we współczesnej nauce? Dzięki studiom na kierunku Akustyka dowiesz się tego i wiele więcej! Jeżeli zatem myślisz o ciekawych studiach magisterskich to Akustyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Akustyka? Zanim zostaniesz studentem Akustyki musisz zdać egzamin z zakresu Twoich możliwości słuchowych.

Czytaj więcej: Akustyka studia - kierunek studiów

Astrofizyka i kosmologia studia - kierunek studiów

Czy wiesz, że w ciągu ostatnich 20 lat naukowcy odkryli ponad tysiąc nowych planet znajdujących…

Astrofizyka i kosmologia studia - kierunek studiów

Czy wiesz, że w ciągu ostatnich 20 lat naukowcy odkryli ponad tysiąc nowych planet znajdujących się poza naszym Układem Słonecznym? Albo, że mógłbyś krzyczeć ile sił w płucach a i tak nikt w kosmosie by Cię nie usłyszał? Może zaciekawi Cię informacja, że w kosmosie została odkryta mgławica składająca się wyłącznie z alkoholu etylowego? Jak sam zdążyłeś zauważyć kosmos jest miejscem niezwykle fascynującym i co ważniejsze, wciąż skrywającym wiele sekretów, które czekają na odkrycie. Jeśli chciałbyś stać się członkiem grup badawczych zajmujących się badaniem kosmosu lub samodzielnie zgłębiać jego tajniki powinieneś zdecydować się na studia na kierunku Astrofizyka i kosmologia!

Czytaj więcej: Astrofizyka i kosmologia studia - kierunek studiów

Astronomia studia - kierunek studiów

Astronomia to na pewno studia o unikatowym charakterze. Dzięki nim odkryjesz niesamowite…

Astronomia studia - kierunek studiów

Astronomia to na pewno studia o unikatowym charakterze. Dzięki nim odkryjesz niesamowite prawa rządzące Wszechświatem i zgłębisz jego największe tajemnice. Ciekawi Cię zatem świat fizyki i innych nauk matematyczno-przyrodniczych? Jeśli tak to jest to na pewno świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach tych studiów? Przede wszystkim skupisz się na naukach matematycznych, astronomicznych i fizycznych. Przykładowymi przedmiotami będą elektrodynamika czy obserwacja astronomiczna. Będzie też dużo zajęć informatycznych, które przygotują Cię do poznania wszystkich technik komputerowych. A gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów?

Czytaj więcej: Astronomia studia - kierunek studiów

Astronomia – studia indywidualne studia - kierunek studiów

Twoja wiedza z zakresu astronomii jest ponadprzeciętna? Pasjonują Cię nauki ścisłe? Chcesz…

Astronomia – studia indywidualne studia - kierunek studiów

Twoja wiedza z zakresu astronomii jest ponadprzeciętna? Pasjonują Cię nauki ścisłe? Chcesz poszerzać swoją wiedzę pod okiem doświadczonego opiekuna? Jeśli przytaknąłeś chociaż raz, to mamy dla Ciebie interesującą propozycję kształcenia, a jest nią podjęcie nauki na indywidualnych studiach na kierunku Astronomia. Jeśli jesteś w trakcie podejmowania decyzji odnośnie dalszej edukacji, zapoznaj się koniecznie z bliższymi szczegółami!

Czytaj więcej: Astronomia – studia indywidualne studia - kierunek studiów

Biofizyka studia - kierunek studiów

Obecnie biofizyka jest jednym z najlepiej rozwijających się dziedzin współczesnej…

Biofizyka studia - kierunek studiów

Obecnie biofizyka jest jednym z najlepiej rozwijających się dziedzin współczesnej nauki, zaś wiele technik biofizycznych znalazło zastosowanie w diagnostyce i terapii. Chcesz mieć wpływ na rozwój technologii makro i nano? Niestraszna Ci fizyka molekularna i genetyka? Jeśli nauki ścisłe to Twoja pasja to studia biofizyczne będą świetnym początkiem Twojej wymarzonej ścieżki kariery! W ramach kierunku będziesz rozszerzać swoją wiedzę z dziedziny fizyki doświadczalnej i teoretycznej, matematyki, biologii i chemii. Zajmiesz się badaniami na poziomie molekularnym z wykorzystaniem komputerowych symulacji. Co więcej, poznasz również świat leków, ich modyfikację i badania nad ich specyfikacją.

Czytaj więcej: Biofizyka studia - kierunek studiów

Biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie studia - kierunek studiów

Biofizyka molekularna to interdyscyplinarna dziedzina, która cały czas dynamicznie…

Biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie studia - kierunek studiów

Biofizyka molekularna to interdyscyplinarna dziedzina, która cały czas dynamicznie się rozwija w związku ze stosowaniem różnych metod i technik z zakresu fizyki w wielu obszarach życia. Dlatego też cały czas na rynku pracy potrzeba wykwalifikowanych specjalistów w tej dyscyplinie nauki. Zatem jeśli Twoją pasją są przedmioty ścisłe i przyrodnicze, a od swojej przyszłej pracy oczekujesz możliwości nieustannego rozwoju swoich kompetencji, to właśnie znalazłeś idealne studia dla siebie!Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku biofizyka molekularna? Program zawiera zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne.

Czytaj więcej: Biofizyka molekularna – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie studia - kierunek studiów

Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego interdyscyplinarnego kierunku, który łączyłby nauki ścisłe…

Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego interdyscyplinarnego kierunku, który łączyłby nauki ścisłe z naukami o marketingu i biznesie? Jeśli jesteś entuzjastą fizyki i chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę także w innych dziedzinach to na pewno odnajdziesz się na studiach na kierunku EkonofizykaCzym jest Ekonofizyka i czego nauczysz się w ramach studiów na tym kierunku? Ekonofizyka to nauka wykorzystująca metody matematyczne (dotychczas stosowane w fizyce) do badań systemów ekonomicznych. W tej dziedzinie wykorzystywane są najnowsze metody fizyczne do analizy danych finansowych. Na studiach skupisz się na czterech blokach przedmiotowych: fizycznym, ekonomiczno-biznesowym, matematycznym i informatycznym.

Czytaj więcej: Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Energetyka i chemia jądrowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego i innowacyjnego kierunku w zakresie nauk ścisłych, który wychodziłby…

Energetyka i chemia jądrowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego i innowacyjnego kierunku w zakresie nauk ścisłychktóry wychodziłby naprzeciw zapotrzebowaniom polskiego oraz europejskiego rynku? Interesujesz się nowoczesnymi technologiami i chciałbyś przełożyć swoja pasję na życie zawodowe? Jeżeli tak to nie mogłeś wybrać lepiej – Energetyka i chemia jądrowa to świetny kierunek dla Ciebie! Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz w ramach studiów na kierunku Energetyka i chemia jądrowa? Przede wszystkim skupisz się na przedmiotach z dziedziny fizyki i chemii. Nie będzie Ci także obce posługiwanie się przyrządami pomiarowymi oraz chemicznym sprzętem laboratoryjnym.

Czytaj więcej: Energetyka i chemia jądrowa studia - kierunek studiów

Europejskie studia optyki okularowej i optometrii studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty w takim razie obejmuje program studiów? Oprócz zajęć, dzięki…

Europejskie studia optyki okularowej i optometrii studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty w takim razie obejmuje program studiów? Oprócz zajęć, dzięki którym uporządkujesz wiedzę z fizyki, chemii i biologii, będziesz zdobywać wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, technologii cyfrowej oraz psychologii. Dla studentów tego kierunku przygotowano praktyczne zajęcia w pracowniach, w trakcie których nauczysz się korzystać ze specjalistycznej aparatury. Czego jeszcze możesz się spodziewać? W planie przewidziano także przedmioty skupiające się na poznaniu zagadnień dotyczących bioetyki, patologicznych zmian w układzie wzrokowym oraz optometrii pediatrycznej. Niewątpliwym atutem tego kierunku jest również duża ilość praktyk zawodowych, zatem możesz być pewien, że zostaniesz w pełni przygotowany do wykonywania zawodu optyka i optometrysty!

 

Czytaj więcej: Europejskie studia optyki okularowej i optometrii studia - kierunek studiów

Fizyka studia - kierunek studiów

Fizyka, jako nauka ścisła, zawsze zajmowała Twój umysł? W szkole na zajęciach…

Fizyka studia - kierunek studiów

Fizyka, jako nauka ścisła, zawsze zajmowała Twój umysł? W szkole na zajęciach siedziałeś zasłuchany ze świecącymi się od ekscytacji oczami, gdy nauczyciel opowiadał jak z fizycznego punktu widzenia działa świat i jakie reakcje w nim zachodzą, a zadania fizyczne nie sprawiają Ci większego problemu? Studia na kierunku fizyka będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Studia są oparte na gruntownych podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych, więc upewnij się, że i "królowa nauk" – matematyka, nie jest Ci obca, ponieważ czeka Cię co najmniej 150 godzin zajęć tego przedmiotu, m.in. algebra, analiza matematyczna, elementy topologii w przestrzeniach metrycznych, całka nieoznaczona i całka oznaczona funkcji jednej zmiennej czy teoria przestrzeni Hilberta i wiele więcej.

Czytaj więcej: Fizyka studia - kierunek studiów

Komentarze (0)