studia chemiczne

Studia chemiczne

Czujesz chemię do chemii? Warto byś przyjrzał się studiom chemicznym, oferowanym przez uczelnie wyższe. Może któryś z nich odpowiada twoim oczekiwaniom i planom zawodowym?
Będąc absolwentem kierunku chemia, pracy szukać możesz w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym. Wiedza zdobyta podczas studiów chemicznych wykorzystana może być również w instytucjach zajmujących się ochroną i monitorowaniem stanu środowiska naturalnego. Zatrudnienia szukać możesz także w państwowych organach kontrolnych, takich jak SANEPID, w laboratoriach diagnostycznych. Kończąc specjalizację nauczycielską zdobędziesz uprawnienia do nauczania chemii
Absolwenci kierunku analityka chemiczna posiadają wiedzę, która niezbędna jest w procesie kontroli procesów przemysłowych, w ocenie jakości surowców i produktów oraz w monitoringu i ochronie środowiska. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w laboratoriach analitycznych: przemysłowych, kryminalistycznych, farmaceutycznych, sanitarno-epidemiologicznych, rolniczych. Po ukończeniu analityki chemicznej pracy możesz szukać również w organizacjach zajmujących się ochroną środowiska.
Kierunek chemia kosmetyczna przygotuje cię pod kątem pracy w konkretnej branży. Podczas studiów zdobędziesz kompetencje, które będziesz mógł wykorzystać  w laboratoriach firm kosmetycznych. W toku studiów poznasz przepisy prawne regulujące proces produkcji oraz dystrybucji produktów kosmetycznych. Dowiesz się, jak opracować receptury wyrobów kosmetycznych oraz jak kontrolować ich jakość oraz bezpieczeństwo. Takie umiejętności wykorzystywane są podczas wprowadzania na rynek nowych produktów.
Z kolei chemia budowlana skupia się na wykorzystaniu wiedzy chemicznej w branży budowlanej. Podczas studiowania tego kierunku zdobędziesz wiedzę z takich dziedzin jak inżynieria materiałowa czy analityka produktów budowlanych.
Podczas rekrutacji na studia chemiczne pod uwagę brane są wyniki z matury z chemii, matematyki, biologii, fizyki, informatyki oraz języka obcego nowożytnego.
 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI CHEMICZNE?

 

 

Chemiczne kierunki studiów

 


Agrobiochemia studia - kierunek studiów

Chcesz zostać specjalistą dwóch dziedzin? Chciałbyś połączyć swoją wiedzę…

Agrobiochemia studia - kierunek studiów

Chcesz zostać specjalistą dwóch dziedzin? Chciałbyś połączyć swoją wiedzę z zakresu chemii z naukami rolniczymi? To świetny pomysł, ponieważ są nauki pochodne, a bez rozwoju chemii nie byłby możliwy tak szybki i prężny rozwój technologii w rolnictwie. Obecnie nie ma rolnictwa bez nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Niewątpliwie rozwój dziedziny chemii napędza rolnictwo, daje nowe możliwości i stwarza kolejne perspektywy. Jako absolwent posiądziesz wiedzę z zakresu tych dwóch dziedzin, poznasz nowe rozwiązania w dziedzinie zwiększania ilości plonów czy podnoszenia ich jakości.

Czytaj więcej: Agrobiochemia studia - kierunek studiów

Agrochemia studia - kierunek studiów

Agrochemia to nauka zajmująca się badaniem żyzności gleby i jej prawidłowego nawożenia…

Agrochemia studia - kierunek studiów

Agrochemia to nauka zajmująca się badaniem żyzności gleby i jej prawidłowego nawożenia w celu zwiększenia plonów i poprawy ich jakości. Studia na kierunku Agrochemia powstały w odpowiedzi na dynamiczny rozwój i stale zachodzące zmiany na rynku rolniczym. Jest to kierunek interdyscyplinarnym, łączący wiedzę nauk przyrodniczych z jej wpływem na rolniczą działalność człowieka.Jeśli interesujesz się przedmiotami ścisłymi, nie jest Ci obojętna przyroda i ekologia to ten kierunek studiów może się okazać dla Ciebie idealny! Zdobędziesz wiedzę z obszaru chemii, fizyki i biologii. Będziesz miał szansę poznać i zrozumieć mechanizmy dotyczące funkcjonowania rynku rolniczego.

Czytaj więcej: Agrochemia studia - kierunek studiów

Analityka chemiczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku studiów z zakresu nauk ścisłych, a Twoją mocną…

Analityka chemiczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku studiów z zakresu nauk ścisłych, a Twoją mocną stroną w liceum jest chemia oraz matematyka? Interesują Cię dodatkowo procesy zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na nasze życie codzienne? Jeżeli tak to Analityka chemiczna może być kierunkiem dla Ciebie! Absolwenci kierunku Analityka chemiczna posiadają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat metod analitycznych pełniących istotną rolę w kontroli procesów przemysłowych, ocenie jakości surowców i produktów oraz w monitoringu i ochronie środowiska. W planie studiów położono duży nacisk na wszechstronne wykształcenie chemiczne ze szczególnym uwzględnieniem analityki chemicznej środowiska, która umożliwi rozpoznanie zanieczyszczeń powietrza, wody, gleby i żywności.

Czytaj więcej: Analityka chemiczna studia - kierunek studiów

Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Interesują Cię procesy chemiczne zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na życie codzienne?…

Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Interesują Cię procesy chemiczne zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na życie codzienne? Jesteś osobą skrupulatną i dokładną, a dodoatkowo Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to Analityka chemiczna i spożywcza to może być świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Analityka chemiczna i spożywcza? Jako absolwent kierunku analityka chemiczna i spożywcza zdobędzie wiedzę nie tylko z zakresu przedmiotów podstawowych, ale także o surowcach, produktach i procesach stosowanych w przemyśle chemicznym, technikach i metodach charakteryzowania, identyfikacji i oznaczania związków chemicznych oraz z zakresu inżynierii procesowej i materiałoznawstwa chemicznego. Oprócz wiedzy teoretycznej będziesz mieć okazję do pracy w laboratorium, gdzie przełożysz już zdobytą na praktykę.

Czytaj więcej: Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Biochemia studia - kierunek studiów

Czujesz, że nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona i chciałbyś zgłębić…

Biochemia studia - kierunek studiów

Czujesz, że nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona i chciałbyś zgłębić tajniki genetyki molekularnej z jednoczesnym nastawieniem na pracę laboratoryjne i praktykę? Nie są Ci straszne przemiany energetyczne, badania makrocząsteczek i syntezy związków organicznych? Biochemia to kierunek dla Ciebie! W trakcie studiów nauczysz się podstaw biochemii, chemii organicznej, genetyki, matematyki, statystyki i biologii molekularnej z naciskiem na pracę w laboratorium, gdzie będziesz członkiem zespołów badawczych różnych bloków tematycznych – od genetyki molekularnej roślin po biochemię człowieka.

Czytaj więcej: Biochemia studia - kierunek studiów

Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Wydaje Ci się, że zagadnienia z chemii i zarządzania nie da się połączyć? Nic bardziej…

Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Wydaje Ci się, że zagadnienia z chemii i zarządzania nie da się połączyć? Nic bardziej mylnego, a dowodem na to jest powstanie niepowtarzalnego kierunku studiów jakim jest Biznes chemiczny. To interdyscyplinarny kierunek, który edukuje przyszłych inżynierów, posiadających umiejętności menadżerskie. Jeśli zatem nie lubisz się ograniczać i chciałbyś pozyskać wszechstronną wiedzę z różnych zagadnień to te studia są idealne dla Ciebie!Organizacja toku studiów jest elastyczna tzn. możesz dopasować zajęcia do swoich zainteresowań, ponieważ program obejmuje obowiązkowe przedmioty oraz fakultatywne. W ramach studiów będziesz zdobywać wiadomości z takich obszarów jak chemia, matematyka, fizyka i biochemia.

Czytaj więcej: Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Szukasz unikatowego, interdyscyplinarnego kierunku? Nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja…

Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Szukasz unikatowego, interdyscyplinarnego kierunku? Nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona, ale jednocześnie chciałbyś poznać tajniki biznesu by w przyszłości móc skutecznie przełożyć swoje umiejętności na praktykę? Jeśli tak to ten kierunek jest dla Ciebie świetną propozycją. Na czym będą skupiać się Twoje studia? Będzie to wiedza interdyscyplinarna, co oznacza, że zgłębisz tajniki kilku dziedzin. Nacisk będzie kładziony na takie przedmioty jak: ekonomia, finanse, modele biznesowe przedsiębiorstw czy zarządzanie biznesowe. Z zakresu nauk przyrodniczych skupisz się na ekologii, technologii remediacji środowiska czy energii odnawialnej.

Czytaj więcej: Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Ceramika studia - kierunek studiów

Ceramika to unikatowy kierunek łączący przedmioty arystystyczne z wiedzą…

Ceramika studia - kierunek studiów

Ceramika to unikatowy kierunek łączący przedmioty arystystyczne z wiedzą typowo techniczną. Dzięki temu staniesz się ekspertem w dziedzinie ceramiki, która jest cenioną od setek lat gałęzią przemysłu. Jeżeli zatem od zawsze interesowałeś się tym materiałem, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to prawdopodobnie jest to świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach tego kierunku? Wbrew pozorom przeważać będą przedmioty z zakresu nauk technicznych. Nacisk będzie kładziony na wiedzę z dziedziny technologii chemicznej czy inżynierii materiałowej. W ramach tych przedmiotów skupisz się na procesach technologicznych prowadzących do wytwarzania ceramiki czy wykorzystaniu procesów komputerowych w projektowaniu materiałów.

Czytaj więcej: Ceramika studia - kierunek studiów

Chemia studia - kierunek studiów

Chcesz poznać naturę i właściwości substancji, które nas otaczają? Fascynuje…

Chemia studia - kierunek studiów

Chcesz poznać naturę i właściwości substancji, które nas otaczają? Fascynuje Cię świat cząsteczek i atomów, a Twoim zamiłowaniem są nauki przyrodnicze? Jeśli tak to chemia będzie świetnym kierunkiem, podczas którego rozwiniesz swoje zainteresowanie i przełożysz je następnie na karierę zawodową! Kierunek studiów chemia to nauka o nieograniczonych możliwościach, która otwiera oczy na otaczający nas świat. Tę dziedzinę świetnie charakteryzują słowa Alberta Einsteina: "Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka."

Czytaj więcej: Chemia studia - kierunek studiów

Chemia budowlana studia - kierunek studiów

Szukasz międzyuczelnianego kierunku, który pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał…

Chemia budowlana studia - kierunek studiów

Szukasz międzyuczelnianego kierunku, który pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał dydaktyczny polskich uczelni, a jednocześnie jesteś zainteresowany naukami matematyczno-przyrodniczymi? Jeśli tak to studia na kierunku chemia budowlana są dla Ciebie! Dotychczas nie było kierunku, który kształciłby studentów gotowych do wejścia prężnych krokiem w rynek zakładów przemysłowych produkujących materiały budowlane. Studia te wychodzą zatem naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom pracodawców. Warto dodać, że jest to kierunek międzuczelniany, co oznacza, że będziesz mieć okazję do studiowania w różnych miastach. Semestr I, II i III spędzie na swojej uczelni macierzystej. Podobnie będzie w semestrze IV, jednak będzie on nastawiony na zdobycie wiedzy specjalistycznej. 

Czytaj więcej: Chemia budowlana studia - kierunek studiów

Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia studia - kierunek studiów

Podjęcie studiów magisterskich na kierunku Chemia i inżynieria materiałów…

Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia studia - kierunek studiów

Podjęcie studiów magisterskich na kierunku Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia to unikatowy sposób zdobycia wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Program realizowany jest na 3 polskich uczelniach, dzięki czemu poznasz różne podejścia do zagadnień z obszaru chemii. Zatem jeśli szukasz ciekawych studiów II stopnia i chciałbyś doświadczyć innowacyjnego sposobu kształcenia to właśnie znalazłeś idealne rozwiązanie!

Czytaj więcej: Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia studia - kierunek studiów

Chemia i technologia żywności studia - kierunek studiów

Czego się nauczysz w ramach zajęć? Program studiów obejmuje zagadnienia z chemii,…

Chemia i technologia żywności studia - kierunek studiów

Czego się nauczysz w ramach zajęć? Program studiów obejmuje zagadnienia z chemii, fizyki, biologii oraz biochemii. Zdobędziesz umiejętności w zakresie planowania i samodzielnego przeprowadzania eksperymentów. Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się również z programami do opracowywania uzyskanych wyników i prawidłowego ich analizowania . Oprócz tego w ramach programu zostaną poruszone zagadnienia z dietetyki oraz technologii cukrów i tłuszczy. Ogromną zaletą tego kierunku jest duża ilość zajęć praktycznych w przedsiębiorstwach spożywczych, a co za tym idzie, zyskiwanie cennego doświadczenia. Dzięki przekazywanej wiedzy, zdobędziesz wszechstronne przygotowanie do wyzwań jakie czekają na Ciebie w przyszłej pracy zawodowej oraz staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie!

Czytaj więcej: Chemia i technologia żywności studia - kierunek studiów

Chemia kosmetyczna studia - kierunek studiów

Chemia kosmetyczna jest kierunkiem, dzięki któremu spojrzysz na tę dziedzinę…

Chemia kosmetyczna studia - kierunek studiów

Chemia kosmetyczna jest kierunkiem, dzięki któremu spojrzysz na tę dziedzinę nauki z zupełnie innej perspektywy. Nie będą to studia poświęcone głównie szkodliwym, niebezpiecznym związkom chemicznym. Wręcz przeciwnie, zajmiesz się związkami o korzystnym działaniu na skórę, włosy i paznokcie. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się jak poprawić kondycję skóry lub nabyć umiejętności recepturowania kosmetyków to ten kierunek będzie dla Ciebie świetnym początkiem kariery! Obecnie produkcja kosmetyków stanowi niezwykle ważną i ciągle rozwijającą się gałąź przemysłu, dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie. Przede wszystkim zdobędziesz wysokie kwalifikacje w zakresie chemii kosmetycznej

Czytaj więcej: Chemia kosmetyczna studia - kierunek studiów

Chemia medyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Na zajęciach zarówno teoretycznych, jak…

Chemia medyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Na zajęciach zarówno teoretycznych, jak i praktycznych zostaną poruszone zagadnienia z zakresu matematyki, chemii, biologii, mikrobiologii oraz modelowania molekularnego. Zdobędziesz również przydatne wiadomości dotyczące farmakologii, toksykologii i chemii leków. Interdyscyplinarny charakter tych studiów sprawi, że staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie, a wyzwania czekające na Ciebie w przyszłej pracy nie będą stanowić żadnego problemu!

Czytaj więcej: Chemia medyczna studia - kierunek studiów

Chemia techniczna studia - kierunek studiów

Chemia techniczna to unikatowy kierunek przygotowany we współpracy…

Chemia techniczna studia - kierunek studiów

Chemia techniczna to unikatowy kierunek przygotowany we współpracy z pracownikami Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” SA oraz Instytutu Nowych Syntez Chemicznych. Dzięki temu program czteroletni program studiów inżynierskich jest idealnie dopasowany do obecnych potrzeb rynkowych. Jeżeli zatem szukasz innowacyjnego kierunku w dziedzinie nauk ścisłych to niewątpliwie jest to propozycja godna przemyślenia! Czego nauczysz się w ramach kierunku Chemia techniczna? Przede wszystkim nacisk będzie kładziony na kompleksowe przekazanie wiedzy z zakresu chemii ogólnej i nieorganicznej. Poznasz klasyczne analizy jakościowe oraz zgłębisz tajniki rysunku technicznego i obliczeń inżynierskich.

Czytaj więcej: Chemia techniczna studia - kierunek studiów

Chemia żywności studia - kierunek studiów

"Jesteś tym, co jesz" - na pewno niejednokrotnie słyszałeś te słowa. Niezdrowa…

Chemia żywności studia - kierunek studiów

"Jesteś tym, co jesz" - na pewno niejednokrotnie słyszałeś te słowa. Niezdrowa dieta, złe nawyki żywieniowe, problemy zdrowotne związane z niewłaściwym odżywianiem - wszystko to wpływa na nasze zachowanie i reguluje nasz tryb życia. Co zatem kryją w sobie produkty spożywane na co dzień? Jaką rolę odgrywają poszczególne związki i substancje podczas procesu przechowywania żywności? Tego i wiele więcej będziesz mógł dowiedzieć się studiując chemię żywnościJako student tego kierunku skupisz się na właściwościach składników i dodatków do żywności oraz roli, jaką odgrywają różne substancje w tworzeniu barwy, smaku czy zapachu pokarmu.

Czytaj więcej: Chemia żywności studia - kierunek studiów

Chemistry studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów magisterskich w dziedzinie chemii, które pozwolą…

Chemistry studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów magisterskich w dziedzinie chemii, które pozwolą rozwinąć Ci również inne umiejętności? Studia chemiczne w języku angielskim mogą stanowić świetną kontynuację Twoich poprzednich studiów. Rozwiną bowiem Twoje zainteresowania w tym zakresie, a jednocześnie sprawią, że będziesz przygotowany do podjęcia studiów nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W ramach studiów zgłębisz zagadnienia związane z chemią i technologią chemiczną, opartą na podstawach nauk matematycznych, przyrodniczych, a także technicznych.

Czytaj więcej: Chemistry studia - kierunek studiów

Energetyka i chemia jądrowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego i innowacyjnego kierunku w zakresie nauk ścisłych, który wychodziłby…

Energetyka i chemia jądrowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego i innowacyjnego kierunku w zakresie nauk ścisłychktóry wychodziłby naprzeciw zapotrzebowaniom polskiego oraz europejskiego rynku? Interesujesz się nowoczesnymi technologiami i chciałbyś przełożyć swoja pasję na życie zawodowe? Jeżeli tak to nie mogłeś wybrać lepiej – Energetyka i chemia jądrowa to świetny kierunek dla Ciebie! Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz w ramach studiów na kierunku Energetyka i chemia jądrowa? Przede wszystkim skupisz się na przedmiotach z dziedziny fizyki i chemii. Nie będzie Ci także obce posługiwanie się przyrządami pomiarowymi oraz chemicznym sprzętem laboratoryjnym.

Czytaj więcej: Energetyka i chemia jądrowa studia - kierunek studiów

Inżynieria chemiczna w ochronie środowiska – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Prowadzenie własnych badań nie sprawia Ci trudności? Chciałbyś poświęcić się karierze…

Inżynieria chemiczna w ochronie środowiska – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Prowadzenie własnych badań nie sprawia Ci trudności? Chciałbyś poświęcić się karierze naukowej? Zależy Ci zdobyciu umiejętności analizowania złożonych dylematów badawczych? Przy rozwiązywaniu problemów naukowych, potrafisz wyjść poza ramy omawianej dziedziny i spojrzeć na nie z szerszej perspektywy? Jeśli w Twojej głowie pojawiła się chociaż jedna twierdząca odpowiedzieć, powinieneś zapoznać się z poniższym opisem, ponieważ znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje na temat możliwości podjęcia nauki na studiach doktoranckich na kierunku Inżynieria chemiczna w ochronie środowiska!

Czytaj więcej: Inżynieria chemiczna w ochronie środowiska – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Konserwacja i degradacja materiałów studia - kierunek studiów

Jak konserwować metale by zapobiec korozji? Jakie są właściwości szkła, ceramiki, drewna…

Konserwacja i degradacja materiałów studia - kierunek studiów

Jak konserwować metale by zapobiec korozji? Jakie są właściwości szkła, ceramiki, drewna czy polimerów? Tego wszystkiego, a także wiele więcej nauczysz się studiując Konserwację i degradację materiałów. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś poznać tajniki budowy naszego otoczenia to Konserwacja i degradacja materiałów może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Dzięki studiom na kierunku Konserwacja i degradacja materiałów zdobędziesz wiedzę z zakresu budowy chemicznej, struktury oraz własności fizykochemicznych metali i stopów, polimerów, szkieł i ceramiki, drewna, betonu czy żelbetonu.

Czytaj więcej: Konserwacja i degradacja materiałów studia - kierunek studiów

Materiały współczesnych technologii studia - kierunek studiów

Czym są materiały współczesnych technologii i dlaczego warto studiować ten kierunek?…

Materiały współczesnych technologii studia - kierunek studiów

Czym są materiały współczesnych technologii i dlaczego warto studiować ten kierunek? Jest to kierunek, który kształci w zakresie matematyki, fizyki czy chemii. Szkła, polimery, materiały ciekłokrystaliczne, tworzywa metalowe, biomateriały, bioprotezy czy materiały chirurgiczne to materiały, którymi będziesz zajmować się w ramach kierunku Materiały współczesnych technologii. Jeżeli zatem chcesz mieć wpływ na gospodarkę materiałową to na pewno warto wziąć pod uwagę studia na kierunku Materiały współczesnych technologii! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Materiały współczesnych technologii? Studia kształcą z zakresu wytwarzania, przetwórstwa, właściwości, zastosowań, struktury, projektowania i degradacji materiałów, a także opisu mechanizmów fizycznych i chemicznych mających wpływ na własności materiałów.

Czytaj więcej: Materiały współczesnych technologii studia - kierunek studiów

Technologia chemiczna studia - kierunek studiów

Dziedzina nauki, jaką jest technologia chemiczna zajmuje się metodami przekształcania różnych…

Technologia chemiczna studia - kierunek studiów

Dziedzina nauki, jaką jest technologia chemiczna zajmuje się metodami przekształcania różnych surowców w produkty, które używamy na co dzień. Kierunek ma charakter praktyczny i stoi na pograniczu nauk technicznych oraz chemii. Są to świetne studia dla osób, które chcą wykorzystać nowoczesne technologie chemiczne do wytworzenia lub ulepszenia produktów. Jeżeli zatem masz głowę pełną pomysłów i zdolności w kierunku nauk ścisłych to technologia chemiczna jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki edukacyjnej!

Czytaj więcej: Technologia chemiczna studia - kierunek studiów

Zielone technologie i monitoring studia - kierunek studiów

Plan zajęć zawiera przedmioty, dzięki którym zdobędziesz podstawowe wiadomości…

Zielone technologie i monitoring studia - kierunek studiów

Plan zajęć zawiera przedmioty, dzięki którym zdobędziesz podstawowe wiadomości z zakresu matematyki, fizyki, chemii oraz ekologii. Oprócz tego będziesz miał szansę zapoznać się z aktualnymi zagrożeniami cywilizacyjnymi, sposobami utylizacji odpadów i prowadzeniem zrównoważonego rozwoju. W ramach programu nauczysz się także projektować i przeprowadzać badania, jak również poznasz zasady kierowania procesami monitoringu środowiskowego. Warto wspomnieć w tym momencie, że oprócz obowiązkowych przedmiotów, będziesz miał również możliwość dobrania dodatkowych zajęć zgodnych z Twoimi zainteresowaniami. Wśród nich znajdziesz Technologię oczyszczania powietrza, Zmiany klimatyczne czy Zarządzanie ekosystemem Morza Bałtyckiego.

 

Czytaj więcej: Zielone technologie i monitoring studia - kierunek studiów

Komentarze (1)

  • Oliwia

    Bardzo przydatny materiał!