Studia chemiczne

Największy wybór studiów

chemicznych w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków chemicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne

Czujesz chemię do chemii? Warto byś przyjrzał się studiom chemicznym, oferowanym przez uczelnie wyższe. Może któryś z nich odpowiada twoim oczekiwaniom i planom zawodowym?
Będąc absolwentem kierunku chemia, pracy szukać możesz w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym. Wiedza zdobyta podczas studiów chemicznych wykorzystana może być również w instytucjach zajmujących się ochroną i monitorowaniem stanu środowiska naturalnego. Zatrudnienia szukać możesz także w państwowych organach kontrolnych, takich jak SANEPID, w laboratoriach diagnostycznych. Kończąc specjalizację nauczycielską zdobędziesz uprawnienia do nauczania chemii
Absolwenci kierunku analityka chemiczna posiadają wiedzę, która niezbędna jest w procesie kontroli procesów przemysłowych, w ocenie jakości surowców i produktów oraz w monitoringu i ochronie środowiska. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w laboratoriach analitycznych: przemysłowych, kryminalistycznych, farmaceutycznych, sanitarno-epidemiologicznych, rolniczych. Po ukończeniu analityki chemicznej pracy możesz szukać również w organizacjach zajmujących się ochroną środowiska.
Kierunek chemia kosmetyczna przygotuje cię pod kątem pracy w konkretnej branży. Podczas studiów zdobędziesz kompetencje, które będziesz mógł wykorzystać  w laboratoriach firm kosmetycznych. W toku studiów poznasz przepisy prawne regulujące proces produkcji oraz dystrybucji produktów kosmetycznych. Dowiesz się, jak opracować receptury wyrobów kosmetycznych oraz jak kontrolować ich jakość oraz bezpieczeństwo. Takie umiejętności wykorzystywane są podczas wprowadzania na rynek nowych produktów.
Z kolei chemia budowlana skupia się na wykorzystaniu wiedzy chemicznej w branży budowlanej. Podczas studiowania tego kierunku zdobędziesz wiedzę z takich dziedzin jak inżynieria materiałowa czy analityka produktów budowlanych.
Podczas rekrutacji na studia chemiczne pod uwagę brane są wyniki z matury z chemii, matematyki, biologii, fizyki, informatyki oraz języka obcego nowożytnego.
 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI CHEMICZNE?

 

 

 

KIERUNKI CHEMICZNE

Miasto
A
agrochemia
analityka chemiczna
analityka żywności
B
biochemia
biofizyka molekularna i komórkowa
biotechnologia
C
chemia
chemia budowlana
chemia i analityka przemysłowa
chemia i analityka żywności
chemia i technologia żywności
chemia i toksykologia sądowa
chemia kosmetyczna
chemia kryminalistyczna
chemia kryminalistyczna i sądowa
chemia medyczna
chemia nauczycielska
chemia techniczna
chemia w kryminalistyce
chemia żywności
chemical technology
chemistry
E
energetyka i chemia jądrowa
G
geofizyka w geologii
green technologies and monitoring
I
inżynieria nanostruktur
K
korozja
kosmetologia
M
N
nanotechnologia
nauczanie chemii
P
przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny
T
technologia chemiczna
technologia kosmetyków
W
wzornictwo
Z
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA CHEMICZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
analityka chemiczna - studia podyplomowe
B
biopaliwa - studia podyplomowe
C
chemia - studia podyplomowe
chemia kosmetyczna - studia podyplomowe
chemia w szkole - studia podyplomowe
E
enologia - studia podyplomowe
I
J
K
M
N
nauczanie chemii - studia podyplomowe
O
R
radioekologia - studia podyplomowe
S
T
Z
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA CHEMICZNE

Miasto

Agrobiochemia studia - kierunek studiów

Chcesz zostać specjalistą dwóch dziedzin? Chciałbyś połączyć swoją wiedzę…

Agrobiochemia studia - kierunek studiów

Chcesz zostać specjalistą dwóch dziedzin? Chciałbyś połączyć swoją wiedzę z zakresu chemii z naukami rolniczymi? To świetny pomysł, ponieważ są nauki pochodne, a bez rozwoju chemii nie byłby możliwy tak szybki i prężny rozwój technologii w rolnictwie. Obecnie nie ma rolnictwa bez nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Niewątpliwie rozwój dziedziny chemii napędza rolnictwo, daje nowe możliwości i stwarza kolejne perspektywy. Jako absolwent posiądziesz wiedzę z zakresu tych dwóch dziedzin, poznasz nowe rozwiązania w dziedzinie zwiększania ilości plonów czy podnoszenia ich jakości.

Czytaj więcej: Agrobiochemia studia - kierunek studiów

Agrochemia studia - kierunek studiów

Agrochemia to nauka zajmująca się badaniem żyzności gleby i jej prawidłowego nawożenia…

Agrochemia studia - kierunek studiów

Agrochemia to nauka zajmująca się badaniem żyzności gleby i jej prawidłowego nawożenia w celu zwiększenia plonów i poprawy ich jakości. Studia na kierunku Agrochemia powstały w odpowiedzi na dynamiczny rozwój i stale zachodzące zmiany na rynku rolniczym. Jest to kierunek interdyscyplinarnym, łączący wiedzę nauk przyrodniczych z jej wpływem na rolniczą działalność człowieka.Jeśli interesujesz się przedmiotami ścisłymi, nie jest Ci obojętna przyroda i ekologia to ten kierunek studiów może się okazać dla Ciebie idealny! Zdobędziesz wiedzę z obszaru chemii, fizyki i biologii. Będziesz miał szansę poznać i zrozumieć mechanizmy dotyczące funkcjonowania rynku rolniczego.

Czytaj więcej: Agrochemia studia - kierunek studiów

Analityka chemiczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku studiów z zakresu nauk ścisłych, a Twoją mocną…

Analityka chemiczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku studiów z zakresu nauk ścisłych, a Twoją mocną stroną w liceum jest chemia oraz matematyka? Interesują Cię dodatkowo procesy zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na nasze życie codzienne? Jeżeli tak to Analityka chemiczna może być kierunkiem dla Ciebie! Absolwenci kierunku Analityka chemiczna posiadają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat metod analitycznych pełniących istotną rolę w kontroli procesów przemysłowych, ocenie jakości surowców i produktów oraz w monitoringu i ochronie środowiska. W planie studiów położono duży nacisk na wszechstronne wykształcenie chemiczne ze szczególnym uwzględnieniem analityki chemicznej środowiska, która umożliwi rozpoznanie zanieczyszczeń powietrza, wody, gleby i żywności.

Czytaj więcej: Analityka chemiczna studia - kierunek studiów

Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Interesują Cię procesy chemiczne zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na życie codzienne?…

Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Interesują Cię procesy chemiczne zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na życie codzienne? Jesteś osobą skrupulatną i dokładną, a dodoatkowo Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to Analityka chemiczna i spożywcza to może być świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Analityka chemiczna i spożywcza? Jako absolwent kierunku analityka chemiczna i spożywcza zdobędzie wiedzę nie tylko z zakresu przedmiotów podstawowych, ale także o surowcach, produktach i procesach stosowanych w przemyśle chemicznym, technikach i metodach charakteryzowania, identyfikacji i oznaczania związków chemicznych oraz z zakresu inżynierii procesowej i materiałoznawstwa chemicznego. Oprócz wiedzy teoretycznej będziesz mieć okazję do pracy w laboratorium, gdzie przełożysz już zdobytą na praktykę.

Czytaj więcej: Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Analityka żywności studia - kierunek studiów

Analityka żywności to studia kształcące z zakresu wiedzy z analityki z włączeniem…

Analityka żywności studia - kierunek studiów

Analityka żywności to studia kształcące z zakresu wiedzy z analityki z włączeniem specyfiki wiedzy na temat przemysłu żywnościowego oraz jego badań. Podczas studiów na kierunku analityka żywności nauczysz się rozpoznawać zjawiska jakie zachodzą w procesie przetwarzania oraz przechowywania żywności, identyfikować składniki odpowiadające za właściwości funkcjonalne i cechy sensoryczne żywności. Oprócz tego zdobędziesz umiejętności z zakresu zarządzania organizacją i pracą laboratorium oraz analizy i interpretacji schematów technologicznych. Ocena zgodności produktu z przepisami prawnymi i specyfikacją stanie się dla Ciebie codziennością.

Czytaj więcej: Analityka żywności studia - kierunek studiów

Biochemia studia - kierunek studiów

Czujesz, że nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona i chciałbyś zgłębić…

Biochemia studia - kierunek studiów

Czujesz, że nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona i chciałbyś zgłębić tajniki genetyki molekularnej z jednoczesnym nastawieniem na pracę laboratoryjne i praktykę? Nie są Ci straszne przemiany energetyczne, badania makrocząsteczek i syntezy związków organicznych? Biochemia to kierunek dla Ciebie! W trakcie studiów nauczysz się podstaw biochemii, chemii organicznej, genetyki, matematyki, statystyki i biologii molekularnej z naciskiem na pracę w laboratorium, gdzie będziesz członkiem zespołów badawczych różnych bloków tematycznych – od genetyki molekularnej roślin po biochemię człowieka.

Czytaj więcej: Biochemia studia - kierunek studiów

Biomateriały inspirowane naturą studia - kierunek studiów

Materiały, przy których tworzeniu dochodzi do inspiracji naturą, nazywane są biomateriałami.…

Biomateriały inspirowane naturą studia - kierunek studiów

Materiały, przy których tworzeniu dochodzi do inspiracji naturą, nazywane są biomateriałami. Badania naturalnych materiałów sprawiły, że powstałe biomateriały stały się silniejsze, lżejsze, twardsze ale zarazem bardziej elastyczne od tradycyjnych. Studia na kierunku Biomateriały inspirowane naturą mają na celu nauczenie projektowania, wytwarzania i analizy właściwości materiałów funkcjonalnych o znaczeniu biologicznym i medycznym, ich zastosowania oraz metod utylizacji. Jeżeli zatem wykazujesz zainteresowanie tą tematyką, warto, żebyś zainteresował się studiami na kierunku Biomateriały inspirowane naturą.

Czytaj więcej: Biomateriały inspirowane naturą studia - kierunek studiów

Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Wydaje Ci się, że zagadnienia z chemii i zarządzania nie da się połączyć? Nic bardziej…

Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Wydaje Ci się, że zagadnienia z chemii i zarządzania nie da się połączyć? Nic bardziej mylnego, a dowodem na to jest powstanie niepowtarzalnego kierunku studiów jakim jest Biznes chemiczny. To interdyscyplinarny kierunek, który edukuje przyszłych inżynierów, posiadających umiejętności menadżerskie. Jeśli zatem nie lubisz się ograniczać i chciałbyś pozyskać wszechstronną wiedzę z różnych zagadnień to te studia są idealne dla Ciebie!Organizacja toku studiów jest elastyczna tzn. możesz dopasować zajęcia do swoich zainteresowań, ponieważ program obejmuje obowiązkowe przedmioty oraz fakultatywne. W ramach studiów będziesz zdobywać wiadomości z takich obszarów jak chemia, matematyka, fizyka i biochemia.

Czytaj więcej: Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Studia na kierunku biznes chemiczny to inżyniersko-menadżerski projekt, który…

Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Studia na kierunku biznes chemiczny to inżyniersko-menadżerski projekt, który skupia się na edukowaniu przyszłych zarządców projektami biznesowymi w branży chemicznej. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak funkcjonują procesy technologiczne w sektorze farmaceutycznym, chemicznym lub spożywczym, chciałbyś projektować i wdrażać nowoczesne rozwiązania oraz zarządzać zespołem wykwalifikowanych pracowników, biznes chemiczny to słuszny kierunek dla Ciebie.

Czytaj więcej: Biznes chemiczny studia - kierunek studiów

Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Szukasz unikatowego, interdyscyplinarnego kierunku? Nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja…

Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Szukasz unikatowego, interdyscyplinarnego kierunku? Nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona, ale jednocześnie chciałbyś poznać tajniki biznesu by w przyszłości móc skutecznie przełożyć swoje umiejętności na praktykę? Jeśli tak to ten kierunek jest dla Ciebie świetną propozycją. Na czym będą skupiać się Twoje studia? Będzie to wiedza interdyscyplinarna, co oznacza, że zgłębisz tajniki kilku dziedzin. Nacisk będzie kładziony na takie przedmioty jak: ekonomia, finanse, modele biznesowe przedsiębiorstw czy zarządzanie biznesowe. Z zakresu nauk przyrodniczych skupisz się na ekologii, technologii remediacji środowiska czy energii odnawialnej.

Czytaj więcej: Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Komentarze (1)

Oliwia odpowiedz

Bardzo przydatny materiał!