Studia biologiczne i przyrodnicze

Studia biologiczne i przyrodnicze

Studia biologiczne i przyrodnicze

Największy wybór studiów

biologicznych w Polsce

Odkryj ponad 70 kierunków biologicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia biologiczne i przyrodnicze

Ukończyłeś klasę biologiczno-chemiczną i zastanawiasz się, co dalej? Medycyna czy farmacja to nie jedyne studia, jakie możesz wybrać. Oferta studiów biologicznych przygotowana przez uczelnie wyższe jest bardzo szeroka. 
Klasyczna biologia łączona jest z innymi dziedzinami nauki. Tym sposobem powstają takie interdyscyplinarne kierunki jak biochemia, biofizyka czy bioinżynieria, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym czy rolnictwie. Sporym zainteresowaniem cieszy się biotechnologia – kierunek, który łączy nowoczesne technologie z biologią. Studiując ten kierunek, dowiesz się, jak wykorzystać procesy biologiczne na skalę przemysłową. Wiedza ta stosowana jest m.in. przez koncerny farmaceutyczne. 
Na uczelniach wyższych powstają nowe kierunki związane z ochroną środowiska – biomonitoring, inżynieria ekologiczna, monitoring i analityka środowiska, waloryzacja i ochrona przyrody, nowoczesna biogospodarka czy ekoenergetyka. Stanowią one odpowiedź na coraz większe zainteresowanie tematyką ekologii i odnawialnych źródeł energii.  
Osoby interesujące się zdrowym odżywianiem mogą wybrać jeden z kierunków poświęconych temu zagadnieniu: dietetykę lub technologię żywności i żywienia człowieka. Osoby chcące w przyszłości pracować ze zwierzętami powinny wybrać weterynarię lub zootechnikę. 
Podczas rekrutacji na kierunki przyrodnicze pod uwagę brane są wyniki z matury z biologii, ale również z innych przedmiotów ścisłych: chemii, fizyki, matematyki.
Po studiach biologicznych pracy szukać możesz w przemyśle żywieniowym, w koncernach farmaceutycznych, w branży kosmetycznej, w leśnictwie, w sektorze rolniczym i weterynaryjnym oraz w instytucjach zajmujących się ochroną środowiska naturalnego. Absolwenci biologii w specjalności nauczycielskiej w zakresie nauczania przyrody na studiach pierwszego stopnia uzyskują uprawnienia do nauczania przyrody w szkołach podstawowych, a po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku biologia i odbyciu zajęć z dydaktyki biologii, również do nauczania biologii w pozostałych typach szkół.

 

 

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Miasto
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Kierunki biologiczne i przyrodnicze
biologia
biotechnologia

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE - PODYPLOMOWE

Miasto

ODKRYJ STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Miasto

Agrobiologia studia - kierunek studiów

Agrobiologia to dziedzina zajmująca się badaniami biologicznymi w środowisku rolniczym.…

Agrobiologia studia - kierunek studiów

Agrobiologia to dziedzina zajmująca się badaniami biologicznymi w środowisku rolniczym. Jest to nauka dająca duże możliwości rozwoju oraz odnosząca się do wielu dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o hodowli zwierząt, uprawie ekologicznej czy przetwórstwem spożywczym to Agrobiologia może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Agrobiologia? Studia kształcą w zakresie nauk biologicznych, ale także najważniejszych zasad prowadzenia hodowli i upraw. Obca nie będzie Ci także wiedza z takich dziedzin jak: agroturystyka, gospodarka wodna czy prawo rolne. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie kontrolować wysoką wydajność oraz jakość produkcji rolnej.

Czytaj więcej: Agrobiologia studia - kierunek studiów

Agroturystyka studia - kierunek studiów

Współczesny rynek turystyczny jest jednym z lepiej rozwijających się w Polsce. Na…

Agroturystyka studia - kierunek studiów

Współczesny rynek turystyczny jest jednym z lepiej rozwijających się w Polsce. Na uwagę zasługuje agroturystyka, która cieszy się coraz większą popularnością. Dotyczy to zwłaszcza ludzi z większych miast, którzy mają ochotę zaznać odrobiny spokoju poznając tym samym kulturę regionu czy spróbować lokalnych potraw. Jeżeli zatem chciałbyś mieć udział w rozpowszechnianiu tej formy odpoczynku to Agroturystyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Agroturystyka? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej turystyki, a także w dziedzinie ekonomii oraz marketingu, co pozwoli Ci na swobodne poruszanie się w świecie biznesu.

Czytaj więcej: Agroturystyka studia - kierunek studiów

Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Interesują Cię procesy chemiczne zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na życie codzienne?…

Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Interesują Cię procesy chemiczne zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na życie codzienne? Jesteś osobą skrupulatną i dokładną, a dodoatkowo Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to Analityka chemiczna i spożywcza to może być świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Analityka chemiczna i spożywcza? Jako absolwent kierunku analityka chemiczna i spożywcza zdobędzie wiedzę nie tylko z zakresu przedmiotów podstawowych, ale także o surowcach, produktach i procesach stosowanych w przemyśle chemicznym, technikach i metodach charakteryzowania, identyfikacji i oznaczania związków chemicznych oraz z zakresu inżynierii procesowej i materiałoznawstwa chemicznego. Oprócz wiedzy teoretycznej będziesz mieć okazję do pracy w laboratorium, gdzie przełożysz już zdobytą na praktykę.

Czytaj więcej: Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Analityka z diagnostyką molekularną studia - kierunek studiów

W dobie szybko rozwijających się technologii w dziedzinie biologii i chemii analitycy są…

Analityka z diagnostyką molekularną studia - kierunek studiów

W dobie szybko rozwijających się technologii w dziedzinie biologii i chemii analitycy są jak najbardziej poszukiwani na rynku pracy. Jesteś sumienny, dokładny i zawsze interesowały Cię nauki matematyczno-przyrodnicze? Jeśli tak to z pewnością powinieneś przyjrzeć się temu kierunkowi. Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim skupisz się na metodach stosowania analizy chemicznej i diagnostyki molekularnej. Co więcej nauczysz się posługiwać jej nowymi i innowacyjnymi technikami oraz zapoznasz się z problematyką branżową, co sprawi, że staniesz się kompletnym potencjalnym pracownikiem i z pewnością wyróżnisz się tym na rynku pracy. A co będziesz badać? Zakres materiałów biologicznych jest naprawdę duży – od klinicznego, poprzez roślinny aż po tkanki ludzkie. To gwarantuje jedno - na pewno nie będziesz się nudzić.

Czytaj więcej: Analityka z diagnostyką molekularną studia - kierunek studiów

Analityka żywności studia - kierunek studiów

Analityka żywności to studia kształcące z zakresu wiedzy z analityki z włączeniem…

Analityka żywności studia - kierunek studiów

Analityka żywności to studia kształcące z zakresu wiedzy z analityki z włączeniem specyfiki wiedzy na temat przemysłu żywnościowego oraz jego badań. Podczas studiów na kierunku analityka żywności nauczysz się rozpoznawać zjawiska jakie zachodzą w procesie przetwarzania oraz przechowywania żywności, identyfikować składniki odpowiadające za właściwości funkcjonalne i cechy sensoryczne żywności. Oprócz tego zdobędziesz umiejętności z zakresu zarządzania organizacją i pracą laboratorium oraz analizy i interpretacji schematów technologicznych. Ocena zgodności produktu z przepisami prawnymi i specyfikacją stanie się dla Ciebie codziennością.

Czytaj więcej: Analityka żywności studia - kierunek studiów

Animal Science studia - kierunek studiów

Bioinżynieria zwierząt to interdyscyplinarna nauka łącząca wiedzę na temat funkcjonowania…

Animal Science studia - kierunek studiów

Bioinżynieria zwierząt to interdyscyplinarna nauka łącząca wiedzę na temat funkcjonowania organizmów zwierzęcych z naukami ścisłymi takimi jak matematyka, chemia oraz fizyka. W ramach tej dziedziny absolwenci posiadający dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia mogą podjąć naukę na kierunku Animal science. Jeśli zastanawiasz się jakie możliwości proponują Ci te studia drugiego stopnia to koniecznie zapoznaj się z ich ofertą!Czas nauki obejmuje 3 semestry, a po ich ukończeniu absolwent otrzymuje tytuł magistra. Ogromną zaletą tego kierunku jest to, że zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Czytaj więcej: Animal Science studia - kierunek studiów

Behawiorystka zwierząt studia - kierunek studiów

Jeżeli od zawsze tematyka zwierząt była Ci bliska, a teraz chciałbyś zgłębić wiedzę…

Behawiorystka zwierząt studia - kierunek studiów

Jeżeli od zawsze tematyka zwierząt była Ci bliska, a teraz chciałbyś zgłębić wiedzę na ich temat oraz nauczyć się niwelować ich niepożądane zachowania, behawiorystyka dla zwierząt to kierunek wprost stworzony dla Ciebie. Psycholog zwierzęcy w Europie Zachodniej cieszy się nieustającą popularnością, a i ten zawód powoli zaznacza swoją obecność w Polsce. Właśnie z tego powodu jest to kierunek nie tylko ciekawy, ale i perspektywiczny, otwierający możliwość pracy również za granicą. Kandydat na te studia powinien wykazywać chęć oraz predyspozycje do pracy ze zwierzętami oraz być ukierunkowany na edukację w zakresie przedmiotów przyrodniczych. W ramach studiów prowadzone jest wiele praktyk terenowych, co umożliwia doskonalenie zawodowe.

Czytaj więcej: Behawiorystka zwierząt studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności studia - kierunek studiów

Każdy z nas chciałby mieć pewność, że żywność, którą kupuje jest najwyższej…

Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności studia - kierunek studiów

Każdy z nas chciałby mieć pewność, że żywność, którą kupuje jest najwyższej jakości oraz nie była narażona na działanie czynników szkodliwych. Dlatego też powstała oferta studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności po to byś sam mógł sprawować kontrolę nad tym co trafia na sklepowe półki. Zatem jeśli jesteś absolwentem kierunku bezpieczeństwo żywności lub pokrewnego i chcesz mieć wpływ na jakość produktów spożywczych, to te studia są właśnie dla Ciebie!Czego nauczysz się w ramach tego kierunku? Przede wszystkim na zajęciach zostaną poruszone takie zagadnienia jak istniejące zagrożenia w przetwórstwie i produkcji, poznasz systemy zarządzania oraz normy i standardy certyfikacji żywności

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo i produkcja żywności studia - kierunek studiów

Ilość chętnych na kierunki związane z żywnością ciągle wzrasta. Powód jest…

Bezpieczeństwo i produkcja żywności studia - kierunek studiów

Ilość chętnych na kierunki związane z żywnością ciągle wzrasta. Powód jest prosty – dbałość o zdrowy tryb życia to obecnie temat jak najbardziej aktualny. Nie dziwi więc, że popularność tego rodzaju studiów jest tak duża. Jeżeli interesujesz się jakością produktów, ich sposobem kontroli, a w przyszłości sam chciałbyś mieć wpływ na ich inspekcję, to z pewnością warto wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru studiów. W ramach tych studiów poznasz tajniki prawa żywnościowego oraz zasad racjonalnego żywienia. W jaki sposób można modyfikować skład żywności? Jakie są zasady transportu żywności? Tego wszystkiego dowiesz się studiując bezpieczeństwo i produkcję żywności. Twoją mocna stroną powinny być nauki ścisłe, gdyż w programie przeważają przedmioty z dziedziny chemii, analityki i nauk technicznych.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo i produkcja żywności studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Zdrowy tryb życia oraz jakość żywności to obecnie temat pojawiający się na ustach milionów…

Bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Zdrowy tryb życia oraz jakość żywności to obecnie temat pojawiający się na ustach milionów ludzi, nie tylko w Europie, ale i na świecie. Zastanawiałeś się kiedyś ile kontroli przechodzi produkt zanim trafi dla klientów? Kto czuwa nad ich bezpieczeństwem i przydatnością do konsumpcji? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się studiując bezpieczeństwo żywności! Studiując ten kierunek nauczysz się zarządzać jakością produkcji oraz poznasz krajowe prawo żywnościowe, a także to obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. W sferze wiedzy teoretycznej poznasz tajniki nauk ekonomicznych, technicznych i biologicznych. Przykładowymi przedmiotami mogą być: logistyka w łańcuchu żywnościowym, bezpieczeństwo żywności czy rolnictwo ekologiczne. Zapoznasz się także z zasadami ochrony środowiska oraz organizacji systemów ekologicznych.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Komentarze (5)

Vicky odpowiedz pokaż odpowiedzi (4)

A gdzie biomedycyna? Podobno miały być opisane WSZYSTKIE kierunki.

Admin W odpowiedzi do: Vicky odpowiedz

proszę: http://www.otouczelnie.pl/wydzial/262/II-Wydzial-Lekarski-z-Oddzialem-Anglojezycznym-UMLUB

Admin W odpowiedzi do: Vicky odpowiedz

i jeszcze więcej informacji o biomedycynie: http://www.otouczelnie.pl/artykul/1020/Biomedycyna

Kara W odpowiedzi do: Admin odpowiedz

wszystko zależy, co się chce w swoim życiu robić. warto przeanalizować rynek pracy. Ja porozmawialam ze starszymi znajomymi i doszlam wniosku, że dziś wiekszość ludzi pracuje przed komputerami. Wybralam więc fizjoterapię! Ktoś będzie musiał czwiczyć te wszystkie skoliozy i krzywe plecy :D

Ola W odpowiedzi do: Kara odpowiedz

Kara, gdzie studiujesz fizjoterapię? Ja na Wyższej Szkole Mazowieckiej w Warszawie, może byśmy się zgadały, powymieniały doświadczeniami czy materiałami.