Studia biologiczne i przyrodnicze

Studia biologiczne i przyrodnicze

studia biolobiczne

Studia biologiczne i przyrodnicze

Ukończyłeś klasę biologiczno-chemiczną i zastanawiasz się, co dalej? Medycyna czy farmacja to nie jedyne studia, jakie możesz wybrać. Oferta studiów biologicznych przygotowana przez uczelnie wyższe jest bardzo szeroka. 
Klasyczna biologia łączona jest z innymi dziedzinami nauki. Tym sposobem powstają takie interdyscyplinarne kierunki jak biochemia, biofizyka czy bioinżynieria, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym czy rolnictwie. Sporym zainteresowaniem cieszy się biotechnologia – kierunek, który łączy nowoczesne technologie z biologią. Studiując ten kierunek, dowiesz się, jak wykorzystać procesy biologiczne na skalę przemysłową. Wiedza ta stosowana jest m.in. przez koncerny farmaceutyczne. 
Na uczelniach wyższych powstają nowe kierunki związane z ochroną środowiska – biomonitoring, inżynieria ekologiczna, monitoring i analityka środowiska, waloryzacja i ochrona przyrody, nowoczesna biogospodarka czy ekoenergetyka. Stanowią one odpowiedź na coraz większe zainteresowanie tematyką ekologii i odnawialnych źródeł energii.  
Osoby interesujące się zdrowym odżywianiem mogą wybrać jeden z kierunków poświęconych temu zagadnieniu: dietetykę lub technologię żywności i żywienia człowieka. Osoby chcące w przyszłości pracować ze zwierzętami powinny wybrać weterynarię lub zootechnikę. 
Podczas rekrutacji na kierunki przyrodnicze pod uwagę brane są wyniki z matury z biologii, ale również z innych przedmiotów ścisłych: chemii, fizyki, matematyki.
Po studiach biologicznych pracy szukać możesz w przemyśle żywieniowym, w koncernach farmaceutycznych, w branży kosmetycznej, w leśnictwie, w sektorze rolniczym i weterynaryjnym oraz w instytucjach zajmujących się ochroną środowiska naturalnego. Absolwenci biologii w specjalności nauczycielskiej w zakresie nauczania przyrody na studiach pierwszego stopnia uzyskują uprawnienia do nauczania przyrody w szkołach podstawowych, a po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku biologia i odbyciu zajęć z dydaktyki biologii, również do nauczania biologii w pozostałych typach szkół.

Wszystkie kierunki przyrodnicze opisane zostały na naszej stronie. Warto poświęcić chwilę i zapoznać z ich szczegółową charakterystyką. 

 

Biologiczne i Przyrodnicze kierunki studiów

 Agrobiologia studia - kierunek studiów

Agrobiologia to dziedzina zajmująca się badaniami biologicznymi w środowisku rolniczym.…

Agrobiologia studia - kierunek studiów

Agrobiologia to dziedzina zajmująca się badaniami biologicznymi w środowisku rolniczym. Jest to nauka dająca duże możliwości rozwoju oraz odnosząca się do wielu dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o hodowli zwierząt, uprawie ekologicznej czy przetwórstwem spożywczym to Agrobiologia może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Agrobiologia? Studia kształcą w zakresie nauk biologicznych, ale także najważniejszych zasad prowadzenia hodowli i upraw. Obca nie będzie Ci także wiedza z takich dziedzin jak: agroturystyka, gospodarka wodna czy prawo rolne. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie kontrolować wysoką wydajność oraz jakość produkcji rolnej.

Czytaj więcej: Agrobiologia studia - kierunek studiów

Agroturystyka studia - kierunek studiów

Współczesny rynek turystyczny jest jednym z lepiej rozwijających się w Polsce. Na…

Agroturystyka studia - kierunek studiów

Współczesny rynek turystyczny jest jednym z lepiej rozwijających się w Polsce. Na uwagę zasługuje agroturystyka, która cieszy się coraz większą popularnością. Dotyczy to zwłaszcza ludzi z większych miast, którzy mają ochotę zaznać odrobiny spokoju poznając tym samym kulturę regionu czy spróbować lokalnych potraw. Jeżeli zatem chciałbyś mieć udział w rozpowszechnianiu tej formy odpoczynku to Agroturystyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Agroturystyka? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej turystyki, a także w dziedzinie ekonomii oraz marketingu, co pozwoli Ci na swobodne poruszanie się w świecie biznesu.

Czytaj więcej: Agroturystyka studia - kierunek studiów

Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Interesują Cię procesy chemiczne zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na życie codzienne?…

Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Interesują Cię procesy chemiczne zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na życie codzienne? Jesteś osobą skrupulatną i dokładną, a dodoatkowo Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to Analityka chemiczna i spożywcza to może być świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Analityka chemiczna i spożywcza? Jako absolwent kierunku analityka chemiczna i spożywcza zdobędzie wiedzę nie tylko z zakresu przedmiotów podstawowych, ale także o surowcach, produktach i procesach stosowanych w przemyśle chemicznym, technikach i metodach charakteryzowania, identyfikacji i oznaczania związków chemicznych oraz z zakresu inżynierii procesowej i materiałoznawstwa chemicznego. Oprócz wiedzy teoretycznej będziesz mieć okazję do pracy w laboratorium, gdzie przełożysz już zdobytą na praktykę.

Czytaj więcej: Analityka chemiczna i spożywcza studia - kierunek studiów

Analityka z diagnostyką molekularną studia - kierunek studiów

W dobie szybko rozwijających się technologii w dziedzinie biologii i chemii analitycy są…

Analityka z diagnostyką molekularną studia - kierunek studiów

W dobie szybko rozwijających się technologii w dziedzinie biologii i chemii analitycy są jak najbardziej poszukiwani na rynku pracy. Jesteś sumienny, dokładny i zawsze interesowały Cię nauki matematyczno-przyrodnicze? Jeśli tak to z pewnością powinieneś przyjrzeć się temu kierunkowi. Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim skupisz się na metodach stosowania analizy chemicznej i diagnostyki molekularnej. Co więcej nauczysz się posługiwać jej nowymi i innowacyjnymi technikami oraz zapoznasz się z problematyką branżową, co sprawi, że staniesz się kompletnym potencjalnym pracownikiem i z pewnością wyróżnisz się tym na rynku pracy. A co będziesz badać? Zakres materiałów biologicznych jest naprawdę duży – od klinicznego, poprzez roślinny aż po tkanki ludzkie. To gwarantuje jedno - na pewno nie będziesz się nudzić.

Czytaj więcej: Analityka z diagnostyką molekularną studia - kierunek studiów

Animal Science studia - kierunek studiów

Bioinżynieria zwierząt to interdyscyplinarna nauka łącząca wiedzę na temat funkcjonowania…

Animal Science studia - kierunek studiów

Bioinżynieria zwierząt to interdyscyplinarna nauka łącząca wiedzę na temat funkcjonowania organizmów zwierzęcych z naukami ścisłymi takimi jak matematyka, chemia oraz fizyka. W ramach tej dziedziny absolwenci posiadający dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia mogą podjąć naukę na kierunku Animal science. Jeśli zastanawiasz się jakie możliwości proponują Ci te studia drugiego stopnia to koniecznie zapoznaj się z ich ofertą!Czas nauki obejmuje 3 semestry, a po ich ukończeniu absolwent otrzymuje tytuł magistra. Ogromną zaletą tego kierunku jest to, że zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Czytaj więcej: Animal Science studia - kierunek studiów

Behawiorystka zwierząt studia - kierunek studiów

Jeżeli od zawsze tematyka zwierząt była Ci bliska, a teraz chciałbyś zgłębić wiedzę…

Behawiorystka zwierząt studia - kierunek studiów

Jeżeli od zawsze tematyka zwierząt była Ci bliska, a teraz chciałbyś zgłębić wiedzę na ich temat oraz nauczyć się niwelować ich niepożądane zachowania, behawiorystyka dla zwierząt to kierunek wprost stworzony dla Ciebie. Psycholog zwierzęcy w Europie Zachodniej cieszy się nieustającą popularnością, a i ten zawód powoli zaznacza swoją obecność w Polsce. Właśnie z tego powodu jest to kierunek nie tylko ciekawy, ale i perspektywiczny, otwierający możliwość pracy również za granicą. Kandydat na te studia powinien wykazywać chęć oraz predyspozycje do pracy ze zwierzętami oraz być ukierunkowany na edukację w zakresie przedmiotów przyrodniczych. W ramach studiów prowadzone jest wiele praktyk terenowych, co umożliwia doskonalenie zawodowe.

Czytaj więcej: Behawiorystka zwierząt studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności studia - kierunek studiów

Każdy z nas chciałby mieć pewność, że żywność, którą kupuje jest najwyższej…

Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności studia - kierunek studiów

Każdy z nas chciałby mieć pewność, że żywność, którą kupuje jest najwyższej jakości oraz nie była narażona na działanie czynników szkodliwych. Dlatego też powstała oferta studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności po to byś sam mógł sprawować kontrolę nad tym co trafia na sklepowe półki. Zatem jeśli jesteś absolwentem kierunku bezpieczeństwo żywności lub pokrewnego i chcesz mieć wpływ na jakość produktów spożywczych, to te studia są właśnie dla Ciebie!Czego nauczysz się w ramach tego kierunku? Przede wszystkim na zajęciach zostaną poruszone takie zagadnienia jak istniejące zagrożenia w przetwórstwie i produkcji, poznasz systemy zarządzania oraz normy i standardy certyfikacji żywności

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo i produkcja żywności studia - kierunek studiów

Ilość chętnych na kierunki związane z żywnością ciągle wzrasta. Powód jest…

Bezpieczeństwo i produkcja żywności studia - kierunek studiów

Ilość chętnych na kierunki związane z żywnością ciągle wzrasta. Powód jest prosty – dbałość o zdrowy tryb życia to obecnie temat jak najbardziej aktualny. Nie dziwi więc, że popularność tego rodzaju studiów jest tak duża. Jeżeli interesujesz się jakością produktów, ich sposobem kontroli, a w przyszłości sam chciałbyś mieć wpływ na ich inspekcję, to z pewnością warto wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru studiów. W ramach tych studiów poznasz tajniki prawa żywnościowego oraz zasad racjonalnego żywienia. W jaki sposób można modyfikować skład żywności? Jakie są zasady transportu żywności? Tego wszystkiego dowiesz się studiując bezpieczeństwo i produkcję żywności. Twoją mocna stroną powinny być nauki ścisłe, gdyż w programie przeważają przedmioty z dziedziny chemii, analityki i nauk technicznych.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo i produkcja żywności studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Zdrowy tryb życia oraz jakość żywności to obecnie temat pojawiający się na ustach milionów…

Bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Zdrowy tryb życia oraz jakość żywności to obecnie temat pojawiający się na ustach milionów ludzi, nie tylko w Europie, ale i na świecie. Zastanawiałeś się kiedyś ile kontroli przechodzi produkt zanim trafi dla klientów? Kto czuwa nad ich bezpieczeństwem i przydatnością do konsumpcji? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się studiując bezpieczeństwo żywności! Studiując ten kierunek nauczysz się zarządzać jakością produkcji oraz poznasz krajowe prawo żywnościowe, a także to obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. W sferze wiedzy teoretycznej poznasz tajniki nauk ekonomicznych, technicznych i biologicznych. Przykładowymi przedmiotami mogą być: logistyka w łańcuchu żywnościowym, bezpieczeństwo żywności czy rolnictwo ekologiczne. Zapoznasz się także z zasadami ochrony środowiska oraz organizacji systemów ekologicznych.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Biochemia studia - kierunek studiów

Czujesz, że nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona i chciałbyś zgłębić…

Biochemia studia - kierunek studiów

Czujesz, że nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona i chciałbyś zgłębić tajniki genetyki molekularnej z jednoczesnym nastawieniem na pracę laboratoryjne i praktykę? Nie są Ci straszne przemiany energetyczne, badania makrocząsteczek i syntezy związków organicznych? Biochemia to kierunek dla Ciebie! W trakcie studiów nauczysz się podstaw biochemii, chemii organicznej, genetyki, matematyki, statystyki i biologii molekularnej z naciskiem na pracę w laboratorium, gdzie będziesz członkiem zespołów badawczych różnych bloków tematycznych – od genetyki molekularnej roślin po biochemię człowieka.

Czytaj więcej: Biochemia studia - kierunek studiów

Biofizyka studia - kierunek studiów

Obecnie biofizyka jest jednym z najlepiej rozwijających się dziedzin współczesnej…

Biofizyka studia - kierunek studiów

Obecnie biofizyka jest jednym z najlepiej rozwijających się dziedzin współczesnej nauki, zaś wiele technik biofizycznych znalazło zastosowanie w diagnostyce i terapii. Chcesz mieć wpływ na rozwój technologii makro i nano? Niestraszna Ci fizyka molekularna i genetyka? Jeśli nauki ścisłe to Twoja pasja to studia biofizyczne będą świetnym początkiem Twojej wymarzonej ścieżki kariery! W ramach kierunku będziesz rozszerzać swoją wiedzę z dziedziny fizyki doświadczalnej i teoretycznej, matematyki, biologii i chemii. Zajmiesz się badaniami na poziomie molekularnym z wykorzystaniem komputerowych symulacji. Co więcej, poznasz również świat leków, ich modyfikację i badania nad ich specyfikacją.

Czytaj więcej: Biofizyka studia - kierunek studiów

Biogospodarka studia - kierunek studiów

Lubisz zdobywać wiedzę z różnych dziedzin nauk? Chciałbyś w przyszłości zająć…

Biogospodarka studia - kierunek studiów

Lubisz zdobywać wiedzę z różnych dziedzin nauk? Chciałbyś w przyszłości zająć się pracą naukowo-badawczą? A może interesujesz się naukami ścisłymi i właśnie z nimi wiążesz swoją przyszłość? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na pytania i nie masz pomysłu jakie studia wybrać, to z pomocą przychodzi Ci nowy, interdyscyplinarny kierunek Biogospodarka. Jest to połączenie wiedzy z takich nauk jak biologia, chemia, fizyka, ekonomia i matematyka. Zatem zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę ten kierunek studiów przy podejmowaniu decyzji odnośnie swojej przyszłości!

Czytaj więcej: Biogospodarka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka to stosunkowo nowy kierunek stworzony na potrzeby nowoczesnego rynku. Zajmuje…

Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka to stosunkowo nowy kierunek stworzony na potrzeby nowoczesnego rynku. Zajmuje się głównie zastosowaniem metod komputerowych w badaniach w zakresie biologii. Ten kierunek to na pewno gratka dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są nowymi technologiami, jednocześnie będąc ukierunkowanym na kierunki matematyczno-przyrodnicze. Wpisujesz się w opis? Jeśli tak to bioinformatyka to będzie świetnym wyborem dla Ciebie! To kierunek, podczas którego poznasz tajniki fizyki, chemii, matematyki i informatyki. Będziesz zajmować się przetwarzaniem danych biologicznych w oparciu o narzędzia informatyczne, w tym programowanie.

Czytaj więcej: Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

To wyjątkowy makrokierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zajęcia z…

Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

To wyjątkowy makrokierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zajęcia z zakresu biologii, chemii, matematyki i informatyki. Jeżeli zatem interesujesz się tym zagadnieniami i chciałbyś energicznym krokiem wejść w nowoczesny rynek technologiczny, nie tylko w Polsce ale i za granicą, to kierunek dla Ciebie! W ramach studiów będziesz rozwijać umiejętności w zakresie zarządzania danymi biologicznymi, oprogramowania bioinformatycznego, medycyny molekularnej, technologii systemów wirtualnej rzeczywistości i genomiki porównawczej. 

Czytaj więcej: Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

W ostatnich latach na rynku pracy systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów…

Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

W ostatnich latach na rynku pracy systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu nauk przyrodniczych i technicznych. W związku z tym utworzono nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów Bioinformatyka z biofizyką stosowaną by kształcić absolwentów w pełni przygotowanych do pracy w obszarze nauk ścisłych. Jeśli posiadasz dyplom ukończenia studiów wyższych, swoją karierę zawodową wiążesz z naukami przyrodniczym oraz cenisz nieustanną możliwość rozwoju swoich umiejętności to właśnie znalazłeś idealny kierunek dla siebie!W ramach programu studiów magisterskich zaplanowano dwie drogi kształcenia bioinformatyczną oraz biofizyczną.

Czytaj więcej: Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

Bioinżynieria studia - kierunek studiów

Od zawsze jesteś zainteresowany biotechnologią, naukami technicznymi i ochroną środowiska,…

Bioinżynieria studia - kierunek studiów

Od zawsze jesteś zainteresowany biotechnologią, naukami technicznymi i ochroną środowiska, ale nie wiedziałeś jakie studia wybrać? Bioinżynieria łączy te wszystkie dziedziny! To również kierunek przyszłościowy z uwagi na narastającą troskę o środowisko naturalne i jego nadmierną eksploatację. Rozwiniesz swoje umiejętności przyrodniczo-techniczne, a jednocześnie będziesz mieć pewność, że Twoja przyszła praca będzie mieć realny i pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko! Studia te cieszą się ogromną popularnością w Europie Zachodniej, a także w Stanach Zjednoczonych. To otwiera wiele możliwości pracy, chociażby w obrębie Unii Europejskiej. Bioinżynieria to bowiem nacisk na nowoczesne technologie w rolnictwie, ochronie środowiska i przetwórstwa żywności, a taka różnorodność daje ogromne szansę na znalezienie wymarzonej pracy.

Czytaj więcej: Bioinżynieria studia - kierunek studiów

Bioinżynieria produkcji zwierzęcej studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany kontrolą jakości spożywanych przez nas produktów? Chciałbyś…

Bioinżynieria produkcji zwierzęcej studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany kontrolą jakości spożywanych przez nas produktów? Chciałbyś zajmować się procesami technologicznymi w produkcji żywności, doborem maszyn i urządzeń z naciskiem na produkcję zwierzęcą? Jeśli tak to ten kierunek będzie dla Ciebie dobrą okazją do rozwoju tych umiejętności. W ramach studiów posiądziesz wiedzę z zakresu mikrobiologii, genomiki, modyfikacji żywności, selekcji zwierząt i ksenobiotyki. W przyszłości czeka na Ciebie praca w jednostkach naukowo-badawczych, laboratoriach oraz firmach biotechnologicznych. Po tym kierunku staniesz się specjalistą nauk biologicznych, będziesz umieć również wykorzystywać osiągnięcia bioinżynierii we współczesnym rolnictwie i towaroznawstwie.

Czytaj więcej: Bioinżynieria produkcji zwierzęcej studia - kierunek studiów

Bioinżynieria produkcji żywności studia - kierunek studiów

To kierunek interdyscyplinarny, który przygotuje Cię do pracy z zakresu produkcji…

Bioinżynieria produkcji żywności studia - kierunek studiów

To kierunek interdyscyplinarny, który przygotuje Cię do pracy z zakresu produkcji i przetwarzania produktów żywnościowych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Zdobędziesz wiedzę o systemach kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności. Wszystko to zostanie oparte o dużą liczbę godzin laboratoryjnych, gdzie poznasz tajniki fizyki i chemii w tym zakresie. W ramach studiów będziesz zajmować się technologią produkcji, przechowywaniem surowców i żywności, a także zdobędziesz wiedzę w zakresie nauk ekonomicznych, technicznych oraz podstaw prawnych i ochrony środowiska.

Czytaj więcej: Bioinżynieria produkcji żywności studia - kierunek studiów

Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Obecnie bioinżynierowie to osoby chętnie poszukiwane przez pracodawców różnych…

Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Obecnie bioinżynierowie to osoby chętnie poszukiwane przez pracodawców różnych dziedzin, takich jak: produkcja żywności, weterynaria, medycyna czy farmacja. Jeżeli jeszcze nie wiesz jaka pracę chciałbyś podjąć w przyszłości, a interesujesz się szeroko pojętymi naukami matematyczno-przyrodniczymi z ukierunkowaniem na hodowlę bądź modyfikację organizmów zwierzęcych to powinieneś się z łatwością odnaleźć na kierunku bioinżynierii zwierząt! Jaką wiedzę zdobędziesz podczas studiów? Przede wszystkim musisz nastawić się na przedmioty z zakresu biologii i mikrobiologii, a także chemii ogólnej i fizyki. Zapoznasz się również z dziedziną nanobiotechnologii i technologii fizycznych. Ponadto czekają na Ciebie ciekawe zajęcia laboratoryjne, które pomogą usystematyzować wiedzą teoretyczną.

Czytaj więcej: Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Biologia studia - kierunek studiów

Zawsze wyróżniałeś się swoją wiedzą na lekcjach biologii i chcesz dalej rozwijać…

Biologia studia - kierunek studiów

Zawsze wyróżniałeś się swoją wiedzą na lekcjach biologii i chcesz dalej rozwijać swoje zainteresowania? Chciałbyś w przyszłości przekazać tę wiedzę młodszym pokoleniom jako nauczyciel przyrody lub pracować w laboratorium? Biologia to w takim razie świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów biologicznych? Przede wszystkim zagłębisz wiedzę w takich dziedzinach jaka anatomia, morfologia czy fizjologia. Tę wiedzę teoretyczną wzbogacisz o badania w laboratorium i pracę w terenie. Ponadto nauczysz obsługiwać typowe i specjalistyczne aparatury analityczno-diagnostyczne, a także analizować materiały biologiczne.

Czytaj więcej: Biologia studia - kierunek studiów

Biologia człowieka studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany biologią, ale szukasz konkretnych, ukierunkowanych studiów?…

Biologia człowieka studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany biologią, ale szukasz konkretnych, ukierunkowanych studiów? Biologia człowieka staje naprzeciw takim oczekiwaniom. Będziesz mieć okazję do poszerzenia swojej dotychczasowej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem szeroko pojętej tematyka człowieka – jego budowy, zachowań w czasie i przestrzeni oraz zachowań i funkcjonowania w społeczeństwie. Ten kierunek odkryje przed Tobą nowe, dotychczas Ci nieznane tajniki ludzkiej natury! Podczas studiów zwrócisz uwagę na różne aspekty człowieka. Skupisz się nie tylko na jego anatomii, ale również ekologii, higienie i zachowaniach prozdrowotnych. Każdy znajdzie coś dla siebie, a różnorodność przedmiotów sprawi, że na pewno nie będziesz narzekać na nudę.

Czytaj więcej: Biologia człowieka studia - kierunek studiów

Biologia medyczna studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się między biologią a medycyną? Myślisz nad pracą w ochronie zdrowia…

Biologia medyczna studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się między biologią a medycyną? Myślisz nad pracą w ochronie zdrowia lub diagnostyce laboratoryjnej? Jeśli tak to biologia medyczna będzie świetnym rozwiązaniem, ponieważ jest to kierunek interdyscyplinarny, który wpasowuje się w obecne tendencje na rynku pracy. Czego nauczysz się podczas studiów? Przede wszystkim będzie to podstawowa wiedza z zakresu nauk biologicznych, ale także różnorodne metody badawcze używane we współczesnej biologii. Poznasz mechanizmy regulujące funkcjonowanie organizmu ludzkiego w dziedzinie analityki i diagnostyki medycznej. Materiał biologiczny stanie się zatem Twoim obiektem badań, a laboratorium codziennym miejscem pracy.

Czytaj więcej: Biologia medyczna studia - kierunek studiów

Biologia sądowa studia - kierunek studiów

Od zawsze interesowałeś się medycyną sądową? Fascynuje Cię odkrywanie tajemnic na podstawie…

Biologia sądowa studia - kierunek studiów

Od zawsze interesowałeś się medycyną sądową? Fascynuje Cię odkrywanie tajemnic na podstawie szczątkowych informacji? Jesteś ciekaw jak można ustalić na podstawie obecności owadów czas śmierci? A może swoją przyszłość zawodową chciałbyś związać ze światem kryminalistyki? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco co najmniej na jedno pytanie, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę kierunek Biologia sądowa przy wyborze przyszłych studiów!Są to studia łączące wiedzę z wielu dziedzin a zatem czego nauczysz się w ramach studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu biologii i nauk pokrewnych, poznasz metody i nauczysz się je wykorzystywać przy tworzeniu ekspertyz na rzecz sądownictwa

Czytaj więcej: Biologia sądowa studia - kierunek studiów

Biologiczne podstawy kryminalistyki studia - kierunek studiów

Interesują Cię zagadki kryminalne i chciałbyś poznać ich biologiczne podłoże? Jesteś…

Biologiczne podstawy kryminalistyki studia - kierunek studiów

Interesują Cię zagadki kryminalne i chciałbyś poznać ich biologiczne podłoże? Jesteś osobą skrupulatną i dokładną, chętną do pracy w laboratorium nad materiałem biologicznym, analizą interpretacji wyników czy analiz molekularnych? Jeśli tak to powinieneś wziąć pod uwagę ten kierunek! Jakich przedmiotów możesz się spodziewać podczas studiów? Będą to na pewno przedmioty z zakresu nauk biologicznych, ale także zajęcia z prawa karnego czy psychologii sądowej. Poznasz zatem kryminalistykę „od kuchni” ze wszystkimi jej tajnikami i tajemnicami. Gotowy je zgłębić i poznać specyfikę tej pracy?

Czytaj więcej: Biologiczne podstawy kryminalistyki studia - kierunek studiów

Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biomedycyna jest pojęciem szerokim i interdyscyplinarnym. Co to znaczy? Chociażby to,…

Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biomedycyna jest pojęciem szerokim i interdyscyplinarnym. Co to znaczy? Chociażby to, że łączy w sobie parę dziedzin z zakresu nauk przyrodniczych. Wykorzystuje ona osiągnięcia nauk biologicznych, biochemicznych, biofizycznych i biotechnologicznych. Jakie ma zastosowanie? Biomedycyna jest niezwykle ważna przy prewencji, diagnostyce i leczeniu chorób. To również nie wszystkie jej zastosowaia, bowiem oprócz fizjologicznego i patologicznego kontekstu zdrowotności człowieka, podejmuje pytania natury etycznej i prawnej, które dotyczą zapładniania in vitro czy choćby klonowania człowieka. Znajduje ona również swoje zastosowania w diagnostyce laboratoryjnej i ochronie zdrowia z ramienia nauk o życiu. Łączy w sobie zatem zależności między fizjologią, patologią, etyką człowieka oraz psychologią.

Czytaj więcej: Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biomonitoring studia - kierunek studiów

Jeżeli szukasz kierunku stworzonego specjalnie na potrzeby zmieniającego się europejskiego…

Biomonitoring studia - kierunek studiów

Jeżeli szukasz kierunku stworzonego specjalnie na potrzeby zmieniającego się europejskiego rynku to biomonitoring jest na pewną propozycją, którą warto przemyśleć. Został on bowiem wprowadzony ze względu na przynależność Polski do Unii Europejskiej, w której to biomonitoring jest standardową metoda oceny środowiska. Ale czym właściwie jest biomonitoring i co na co będzie kładziony nacisk podczas studiów? Monitoring biologiczny to nic innego niż ocenianie i badanie zmian zachodzących w ekosystemach oraz skuteczne stosowanie metod ochrony przyrody. Co więcej skupisz się na pomiarach zanieczyszczeń wód i powietrza za pomocą bioidentyfikatorów.

Czytaj więcej: Biomonitoring studia - kierunek studiów

Biotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki obejmującą różne kierunki…

Biotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki obejmującą różne kierunki technicznego wykorzystania materiałów i procesów biologicznych, integrującą biochemię, mikrobiologię, biologię molekularną, chemię i genetykę w celu praktycznego (użytkowego) stosowania kultur mikroorganizmów, zwierząt i roślin oraz tkanek i elementów ich struktur. Pojęcie to jest obecnie rozszerzone o uzyskane, za pomocą powyższych technik, efekty ekologiczne. Biotechnologia została zakwalifikowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do strategicznych kierunków studiów dla rozwoju krajowej gospodarki. Wiedza, umiejętności i kompetencje zdobyte na kierunku BIOTECHNOLOGIA umożliwiają swobodne poruszanie się w interdyscyplinarnym obszarze, jakim jest biotechnologia.

Czytaj więcej: Biotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia molekularna studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem studiów wyższych na kierunkach przyrodniczych? Chciałbyś poszerzyć…

Biotechnologia molekularna studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem studiów wyższych na kierunkach przyrodniczych? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę z zakresu biotechnologii? Ciekawi Cię świat makrocząsteczek? W takim razie przy wyborze dalszej drogi kształcenia powinieneś wziąć pod uwagę studia magisterskie na kierunku Biotechnologia molekularna! Jeśli jesteś zainteresowany bliższymi szczegółami to koniecznie przeczytaj do końca jakie możliwości oferuje Ci ten kierunek.Ogromną zaletą tych studiów magisterskich jest bardzo elastyczny program zajęć, który dopasowuje się do zainteresowań i potrzeb studentów. Na czym to polega? W ramach studiów należy zrealizować kilka obowiązkowych przedmiotów, natomiast resztę wybierasz sam!

Czytaj więcej: Biotechnologia molekularna studia - kierunek studiów

Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Nowoczesne technologie i ich wykorzystanie to chleb powszedni dla biotechnologa. Żywność…

Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Nowoczesne technologie i ich wykorzystanie to chleb powszedni dla biotechnologa. Żywność genetycznie modyfikowana, produkcja insuliny, transgenika zwierząt i roślin to tematy, którymi obecnie zajmują się badacze w tej dziedzinie. Jeżeli Ciebie też interesuje ta tematyka, a ponadto chciałbyś wyspecjalizować się w zakresie biotechnologii środowiska i jego ochrony to kierunek, na który warto aplikować! Czego będziesz mógł nauczyć się w ramach biotechnologii z naciskiem na aspekt środowiska? Przede wszystkim skupisz się zagadnieniach z zakresu biogeotechnologii, geologii, toksykologii środowiska czy metod biotechnologicznych w ochronie środowiska. 

Czytaj więcej: Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Biotechnologia stosowana roślin studia - kierunek studiów

Myślisz w przyszłości o zajmowaniu się ochroną bądź uprawą roślin i chcesz poznać…

Biotechnologia stosowana roślin studia - kierunek studiów

Myślisz w przyszłości o zajmowaniu się ochroną bądź uprawą roślin i chcesz poznać tajniki świata flory? Teraz dzięki kierunkowi biotechnologia stosowania roślin możesz połączyć zainteresowania z przyszłą karierą w tej dziedzinie! Do kogo skierowane są wspomniane studia? Przede wszystkim do osób, które chcą po ukończeniu edukacji zająć się własną działalnością w zakresie mikro rozmnażania roślin lub samodzielną pracą w laboratoriach biotechnologicznych. Jako absolwent opanujesz wiedzę z zakresu nauk biologicznych, a takie terminy jak monitoring produktów GMO czy inne metody doskonalenia roślin uprawnych będą dla Ciebie bułką z masłem. Co więcej, poznasz metody analizy ekonomicznej oraz zasady funkcjonowania rynku. Po tym kierunku sektor produktów roślinnych będzie stać przed Tobą otworem!

Czytaj więcej: Biotechnologia stosowana roślin studia - kierunek studiów

Biotechnology studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem studiów na kierunkach przyrodniczych? Chciałbyś znaleźć się…

Biotechnology studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem studiów na kierunkach przyrodniczych? Chciałbyś znaleźć się w roli naukowca, spróbować zaprojektować własne badania i przeprowadzić je w nowoczesnych laboratoriach? Zależy Ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy w obcym języku? Jeśli tak, to właśnie studia magisterskie na kierunku Biotechnology mogą spełnić wszystkie Twoje oczekiwania!Zajęcia są prowadzone w języku angielskim, dzięki czemu będziesz potrafił posługiwać się specjalistyczną terminologią w obcym języku. Taka umiejętność na pewno podniesie poziom Twoich kompetencji i staniesz się jeszcze bardziej cenionym pracownikiem.

Czytaj więcej: Biotechnology studia - kierunek studiów

Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Szukasz unikatowego, interdyscyplinarnego kierunku? Nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja…

Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Szukasz unikatowego, interdyscyplinarnego kierunku? Nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona, ale jednocześnie chciałbyś poznać tajniki biznesu by w przyszłości móc skutecznie przełożyć swoje umiejętności na praktykę? Jeśli tak to ten kierunek jest dla Ciebie świetną propozycją. Na czym będą skupiać się Twoje studia? Będzie to wiedza interdyscyplinarna, co oznacza, że zgłębisz tajniki kilku dziedzin. Nacisk będzie kładziony na takie przedmioty jak: ekonomia, finanse, modele biznesowe przedsiębiorstw czy zarządzanie biznesowe. Z zakresu nauk przyrodniczych skupisz się na ekologii, technologii remediacji środowiska czy energii odnawialnej.

Czytaj więcej: Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Doradztwo w obszarach wiejskich studia - kierunek studiów

W związku z powstawaniem unijnych projektów, które kładą duży nacisk na…

Doradztwo w obszarach wiejskich studia - kierunek studiów

W związku z powstawaniem unijnych projektów, które kładą duży nacisk na rozwój obszarów wiejskich, wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom będą potrafili tworzyć projekty i doradzać w obszarze produkcji, organizacji pracy czy prawnych kwestiach. Studia magisterskie na kierunku Doradztwo w obszarach wiejskich trwają 3 semestry i są przeznaczone dla osób, które posiadają już tytuł inżyniera i chcą dalej rozwijać swoje kompetencje. Program uwzględnia takie przedmioty jak ochrona zagrożonych gatunków, jakość życia na obszarach wiejskich czy poprawa konkurencyjności sektora rolniczego i leśnego. Dodatkowo w ramach zajęć rozwiniesz umiejętności tworzenia programów o charakterze rolno-środowiskowym oraz nabędziesz kompetencji w obszarze doradczym, a co za tym idzie, dzięki zdobytym wiadomościom staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!

Czytaj więcej: Doradztwo w obszarach wiejskich studia - kierunek studiów

Eksploatacja mórz i oceanów studia - kierunek studiów

Szeroka linia brzegowa Bałtyku sprawia, że Polska staje się idealnym krajem do prowadzenia…

Eksploatacja mórz i oceanów studia - kierunek studiów

Szeroka linia brzegowa Bałtyku sprawia, że Polska staje się idealnym krajem do prowadzenia badań w zakresie mórz i oceanów. W ramach studiów na kierunku eksploatacja mórz i oceanów dowiesz się jak wykorzystać cechy współczesnego rynku do racjonalnej eksploatacji mórz i oceanów. Jeżeli ciekawią Cię tajemnice skrywane przez wody naszego lądu to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru studiów. Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach tego kierunku? Przede wszystkim są to studia kształcące w zakresie studiów biologiczych. Jednak na przekroju całych studiów pojawią się przedmioty z z dziedziny nauk ścisłychtakich jak: elektronika, mechanika czy konstrukcja maszyn.

Czytaj więcej: Eksploatacja mórz i oceanów studia - kierunek studiów

Genetyka studia - kierunek studiów

Czy zawsze fascynowało Cię w jaki sposób ludzie i inne organizmy żywe przekazują…

Genetyka studia - kierunek studiów

Czy zawsze fascynowało Cię w jaki sposób ludzie i inne organizmy żywe przekazują sobie poszczególne cechy? Czy w szkole przodowałeś w obliczaniu dziedziczności, a chemia i matematyka oraz fizyka nie stanowią dla Ciebie problemu? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco – możemy zakładać, że studia na kierunku genetyka będą tymi, na których się bardzo dobrze odnajdziesz. Warto również wspomnieć, że współcześnie genetyka bez informatyki praktycznie nie istnieje, więc ta dziedzina również nie powinna być Ci obca. Studia na kierunku genetyka dadzą Ci jedyne w swoim rodzaju możliwości na uzyskanie rozległej i dokładnej wiedzy na temat cytogenetyki i genetyki molekularnej człowieka, a także o wszystkich strukturach i funkcjach kwasów nukleinowych człowieka, zwierząt i roślin.

Czytaj więcej: Genetyka studia - kierunek studiów

Genetyka i biologia eksperymentalna studia - kierunek studiów

Od zawsze fascynowało Cię jak działa ludzki organizm, a w szczególności jego najmniejsze…

Genetyka i biologia eksperymentalna studia - kierunek studiów

Od zawsze fascynowało Cię jak działa ludzki organizm, a w szczególności jego najmniejsze cząsteczki – komórki oraz mechnanizmy genów, w jaki sposób determinują to, jakim człowiekiem się rodzimy, jak nasz organizm się rozwija czy skąd biorą się różnego rodzaju choroby genetyczne – kierunek genetyka i biologia eksperymentalna powinien Cię zadowolić i spełnić Twoje oczekiwania. Zanim podejmiesz się tego wyzwania musisz wiedzieć, że dryg do matematyki czy fizyki będzie równie ważny, jak zainteresowanie biologią i chemią, ponieważ jako student będziesz uczęszczał nie tylko na praktyczne laboratoria, które nauczą Cię między innymi jak należy posługiwać się specjalistyczną aparaturą, ale i na zajęcia takie jak biofizyka, statystyka w biologii czy obliczenia w biochemii i biologii eksperymentalnej.

Czytaj więcej: Genetyka i biologia eksperymentalna studia - kierunek studiów

Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym studia - kierunek studiów

W ramach zajęć na kierunku Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym otrzymasz…

Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym studia - kierunek studiów

W ramach zajęć na kierunku Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym otrzymasz kompleksowe wykształcenie dotyczące ekologii, hydrologii oraz prawa. Poszerzysz swoją wiedzę z zakresu matematyki, chemii i biologii. Oprócz tego nauczysz się przeprowadzać analizy i na podstawie uzyskanych wyników oceniać stan zasobów wodnych. Co jeszcze obejmuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia, możesz oczekiwać zagadnień skupiających się na poznaniu maszyn hydrotechnicznych oraz zasad projektowania zbiorników wodnych. Dodatkowo takie zadania jak opracowanie specjalistycznej dokumentacji czy prowadzenie działań monitorujących stan wód, nie będą dla Ciebie żadnych wyzwaniem po ukończeniu studiów!

Czytaj więcej: Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym studia - kierunek studiów

Gospodarka odpadami i rekultywacja terenów zdegradowanych studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka odpadami i rekultywacja…

Gospodarka odpadami i rekultywacja terenów zdegradowanych studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka odpadami i rekultywacja terenów zdegradowanych? Studia kształcą w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych, rolniczych i technicznych. Dodatkowo student tego kierunku zdobędzie wiedzę specjalistyczną z zakresu inżynierii środowiska, dotyczącą gospodarki odpadami i rekultywacji terenów zdegradowanych. Twoim zadaniem będzie także analiza wpływu człowieka na środowisko. Poprawisz także swoje umiejętności korzystania z regulacji prawnych i ekonomicznych w działalności gospodarczej, edukacyjnej, badawczej oraz zarządzania środowiskiem. Możliwości jest dużo i każdy znajdzie coś, co odpowiada jego zainteresowaniom w tej dziedzinie.

Czytaj więcej: Gospodarka odpadami i rekultywacja terenów zdegradowanych studia - kierunek studiów

Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych studia - kierunek studiów

Dla kogo studia inżynierskie na kierunku Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych będą…

Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych studia - kierunek studiów

Dla kogo studia inżynierskie na kierunku Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych będą świetnym wyborem? Przede wszystkim dla osób, które cenią sobie zdobywanie wiedzy z wielu obszarów, dzięki czemu w przyszłości będą mieli znacznie więcej możliwości zawodowych. Również osoby, które interesują się naukami leśnymi oraz rolniczymi, bez trudu odnajdą się na tym kierunku. Odnajdujesz siebie w tym opisie? W takim razie znalazłeś idealny kierunek studiów!

Czytaj więcej: Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych studia - kierunek studiów

Gospodarka wodna studia - kierunek studiów

Gospodarka wodna to studia z zakresu nauk przyrodniczych. To wiedza, która odnosi…

Gospodarka wodna studia - kierunek studiów

Gospodarka wodna to studia z zakresu nauk przyrodniczych. To wiedza, która odnosi się do środowiska naturalnego z wykorzystaniem zasobów wodnych. Biorąc pod uwagę nadmierną eksploatację zasobów wodnych we współczesnej gospodarce jest to kierunek, który warto wziąć pod uwagę ze względu na duże szansę zatrudnienia w sektorze dyspozycyjności hydrosfery. Przeczytaj nasz opis, żeby dowiedzieć się szczegółów dotyczących tego kierunku!

Czytaj więcej: Gospodarka wodna studia - kierunek studiów

Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka wodna i ochrona zasobów…

Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód? Studia maja charakter praktyczny, co oznacza wiele godzin ćwiczeń i zajęć w terenie, dzięki czemu lepiej poznasz specyfikę Twojej przyszłej pracy. Zdobędziesz też wiedzę o gospodarowaniu zasobami wodnymi w Polsce i Europie. Obce nie będa Ci metody zarządzania procesami ochrony. Ponadto zdobędziesz umiejętności przeprowadzania i interpretacji pomiarów hydrologicznych. Będziesz w stanie ocenić wartośc ekonomiczna zasobów wodnych.

Czytaj więcej: Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód studia - kierunek studiów

Hipologia i jeździectwo studia - kierunek studiów

Od dziecka jeździsz konno i interesujesz się jeździectwem? Studia na kierunku Hipologia…

Hipologia i jeździectwo studia - kierunek studiów

Od dziecka jeździsz konno i interesujesz się jeździectwem? Studia na kierunku Hipologia i jeździectwo mogą być świetną ofertą edukacyjną dla wszystkich „koniarzy”, którzy chcieliby przełożyć swoją pasję na życie zawodowe. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to ten kierunek został stworzony właśnie dla takich osób jak Ty! Ten kierunek to z pewnością gratka dla osób kochających konie i chciałyby zdobyć wykształcenie wyższe w tej unikalnej dziedzinie. Studia pierwszego stopnia trwają trzy i pół roku i kończą się nadaniem tytułu inżyniera. Po ukończeniu licencjatu student może kontynuować edukację na tym kierunku na trwającym półtora roku studiach magisterskich.

Czytaj więcej: Hipologia i jeździectwo studia - kierunek studiów

Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich studia - kierunek studiów

Interesujesz się wszystkimi zwierzętami i chciałbyś podjąć ciekawą ścieżkę edukacji…

Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich studia - kierunek studiów

Interesujesz się wszystkimi zwierzętami i chciałbyś podjąć ciekawą ścieżkę edukacji w dziedzinie studiów biologicznych? Jeżeli tak to ten kierunek może okazać się świetną inwestycją w Twoją przyszłą karierę zawodową! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich? Przede wszystkim skupisz się na roli nauk podstawowych w poznaniu biologii zwierząt towarzyszących, amatorskich i dzikich oraz środowiska ich bytowania. W szczególności skupisz się na relacji człowiek-zwierzę oraz sposobach ochrony zwierząt z uwzględnieniem gatunków zagrożonych.

Czytaj więcej: Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich studia - kierunek studiów

Hortiterapia studia - kierunek studiów

Czy znajdę pracę po ukończeniu tego kierunku? Na pewno to pytanie pojawiło Ci się w trakcie…

Hortiterapia studia - kierunek studiów

Czy znajdę pracę po ukończeniu tego kierunku? Na pewno to pytanie pojawiło Ci się w trakcie czytania tego opisu i w związku z tym chciałbyś uzyskać konkretną odpowiedzieć. Jako absolwent kierunku Hortiterapia, będziesz mógł prowadzić zajęcia w takich miejscach jak, ogrody zielarskie, gospodarstwa agroturystyczne czy ośrodki pomocy społecznej. Oprócz tego Twoja innowacyjna wiedza może okazać się również pomocna w specjalistycznych placówkach terapeutycznych, rehabilitacyjnych oraz instytucjach opiekuńczo-wychowawczych. Jak na nietypowy charakter kształcenia, to studia na kierunku Hortiterapia mają do zaoferowania swoim studentom szeroki wachlarz możliwości zawodowych, zatem koniecznie weź pod uwagę tę propozycję przy wyborze studiów magisterskich!

Czytaj więcej: Hortiterapia studia - kierunek studiów

Ichtiologia i rybactwo śródlądowe studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia, będziesz poszerzał swoją wiedzę z zakresu biologii, anatomii…

Ichtiologia i rybactwo śródlądowe studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia, będziesz poszerzał swoją wiedzę z zakresu biologii, anatomii ryb, ekologii oraz genetyki. Studenci tego kierunku poznają zasady prowadzenia hodowli różnego typu ryb, jak również sposoby pielęgnacji zwierząt i metody zapobiegania występowania chorób. Oprócz tego możesz spodziewać się przedmiotów koncentrujących się na zapoznaniu się z procesem budowy zbiorników wodnych oraz oceniania jakości wyprodukowanej żywności. Co jeszcze obejmuje plan zajęć? Do wyboru będziesz miał także przedmioty dodatkowe, a ich lista jest naprawdę długa. Znalazły się na niej zajęcia z zakresu zagrożeń ekologicznych, degradacji  naturalnych zbiorników wodnych czy pozyskiwania energii z alternatywnych źródeł.

Czytaj więcej: Ichtiologia i rybactwo śródlądowe studia - kierunek studiów

Ichtiologia morska studia - kierunek studiów

Chciałbyś zgłębić tajemnicę jakie skrywają morze i oceany? Szukasz ciekawych studiów…

Ichtiologia morska studia - kierunek studiów

Chciałbyś zgłębić tajemnicę jakie skrywają morze i oceany? Szukasz ciekawych studiów biologicznych, a dodatkowo interesujesz się zasobami rybnymi polskich wód i chciałbyś przełożyć swoją pasję na karierę zawodową. Jeżeli tak to Ichtiologia morska może być kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się podczas tych studiów i jakie są atuty tego unikalnego kierunku? W trakcie studiów skupisz się na wiedzy z zakresu hodowli ryb, akwarystyki morskiej oraz dowiesz się o największych osiągnięciach ichtiologii. Studia przewidują ćwiczenia na morzu oraz ciekawe praktyki w krajowych instytucjach zarządzających zasobami i przestrzenią morską. Co więcej, będziesz mógł również wziąć udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki.

Czytaj więcej: Ichtiologia morska studia - kierunek studiów

Inżynieria biosystemów studia - kierunek studiów

Myślałeś o podjęciu studiów inżynierskich, ale nie jesteś jeszcze zdecydowany…

Inżynieria biosystemów studia - kierunek studiów

Myślałeś o podjęciu studiów inżynierskich, ale nie jesteś jeszcze zdecydowany w jakim konkretnie obszarze chciałbyś się kształcić? Uważasz, że tematy związane z projektowaniem różnych technologii byłyby dla Ciebie interesujące? W takim razie nie możesz pominąć kierunku Inżynieria biosystemów przy podejmowaniu decyzji, odnośnie dalszej ścieżki kształcenia! Jako absolwent nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w zakładach chemicznych czy gospodarki komunalnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś podjął pracę w przedsiębiorstwach z branży farmaceutycznej, medycznej oraz firmach kosmetycznych. Drogi rozwoju zawodowego są zróżnicowane, zatem każdy absolwnet tego kierunku znajdzie coś dla siebie.

 

Czytaj więcej: Inżynieria biosystemów studia - kierunek studiów

Inżynieria ekologiczna studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach ochrona środowiska stała niezwykle ważnym aspektem życia. Dlatego…

Inżynieria ekologiczna studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach ochrona środowiska stała niezwykle ważnym aspektem życia. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w dziedzinie ekologii. Chcesz mieć realny wpływ na planowanie rozwoju społeczeństw w ich naturalnym środowisku z korzyścią dla obu stron? Jesteś zainteresowany tematami ekologicznymi, a w szkole Twoją mocną stroną są nauki przyrodnicze? Jeżeli tak to Inżynieria ekologiczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Inżynieria ekologiczna to kierunek, który przede wszystkim kształci w zakresie nauk przyrodniczych, takich jak: biologia, leśnictwo oraz ochrona środowiska.

Czytaj więcej: Inżynieria ekologiczna studia - kierunek studiów

Inżynieria systemów biotechnicznych studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś osobą, która lubi łączyć nowoczesność z tradycją, interesujesz…

Inżynieria systemów biotechnicznych studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś osobą, która lubi łączyć nowoczesność z tradycją, interesujesz się działaniami, mającymi na celu zapewnienie ochrony środowiska, lubisz nauki techniczne oraz ścisłe to kierunek Inżynieria systemów biotechnicznych jest zdecydowanie dla Ciebie. Zatem zapoznaj się z bliższymi szczegółami dotyczących tych studiów, a sam zrozumiesz, że obok takiej propozycji kształcenia nie można przejść obojętnie! W jakim obszarze będziesz zdobywał wiedzę w trakcie studiów? Jako student możesz oczekiwać zajęć, dzięki którym poszerzysz swoje wiadomości z zakresu matematyki, statystyki oraz chemii. Oprócz tego w programie znalazły się takie przedmioty jak grafika inżynierska, podstawy produkcji przyrodniczej czy inżynieria elektryczna.

Czytaj więcej: Inżynieria systemów biotechnicznych studia - kierunek studiów

Inżynieria zagrożeń środowiskowych studia - kierunek studiów

W szkole od zawsze Twoją uwagę przykuwały przedmioty z obszaru nauk przyrodniczych? Zależy…

Inżynieria zagrożeń środowiskowych studia - kierunek studiów

W szkole od zawsze Twoją uwagę przykuwały przedmioty z obszaru nauk przyrodniczych? Zależy Ci na zdobyciu kompetencji inżynierskich? Chciałbyś mieć również wpływa na treści kształcenia? Lubisz zdobywać wiedzę w trakcie praktycznych zajęć? To dobrze, ponieważ studia na kierunku Inżynieria zagrożeń środowiskowych są wstanie spełnić powyższe kryteria. Tematyka zajęć pozwoli Ci na zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu naturalnych kataklizmów oraz zrozumienie wpływu działalności człowieka na pojawiające się zagrożenia środowiskowe.

Czytaj więcej: Inżynieria zagrożeń środowiskowych studia - kierunek studiów

Jakość i bezpieczeństwo środowiska studia - kierunek studiów

Decydując się na studia na kierunku Jakość i bezpieczeństwo środowiska, zyskujesz…

Jakość i bezpieczeństwo środowiska studia - kierunek studiów

Decydując się na studia na kierunku Jakość i bezpieczeństwo środowiska, zyskujesz możliwość poszerzania swojej wiedzy w takich obszarach jak geologia, klimatologia, meteorologia oraz geomorfologia. Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z obowiązującymi przepisami prawnymi, mającymi zapewnić ochronę środowiska. Oprócz tego nauczysz się oceniać stan przyrody oraz planować i prowadzić działania monitorujące. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Jako student tego kierunku bez trudu będziesz potrafił identyfikować biologiczne, fizyczne oraz chemiczne czynniki, które negatywnie wpływają na jakość środowiska. Warto także wspomnieć, że część przedmiotów wybierzesz sam, dzięki czemu będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania.

Czytaj więcej: Jakość i bezpieczeństwo środowiska studia - kierunek studiów

Kynologia studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kynologia to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy z zakresu…

Kynologia studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kynologia to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy z zakresu hodowli psów czy odpowiedniego szkolenia. To także szansa na uzyskanie wiadomości dotyczących marketingu, prawa oraz ekonomii. Jeśli poszukujesz dla siebie ciekawego kierunku kształcenia, który umożliwi Ci pracę ze zwierzętami, pozwoli na poszerzenie wiedzy z obszaru nauk przyrodniczych oraz medycznych, a jednocześnie wyposaży Cię w kompetencje pozwalające na prowadzenie własnej firmy, to studia na kierunku Kynologia są dla Ciebie stworzone!

Czytaj więcej: Kynologia studia - kierunek studiów

Medycyna roślin studia - kierunek studiów

Co szkodzi roślinom uprawnym? Jak diagnozować choroby roślin z wykorzystaniem najnowszych…

Medycyna roślin studia - kierunek studiów

Co szkodzi roślinom uprawnym? Jak diagnozować choroby roślin z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć fizjologii roślin, genetyki, biologii molekularnej czy informatyki? Jakie są metody leczenia roślin nieszkodliwe dla człowieka oraz środowiska naturalnego? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując Medycynę roślinCzego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Medycyna roślin? Studia kształcą w zakresie nauk przyrodniczych z naciskiem na botanikę oraz ekologię. Co więcej, zdobędziesz wiedzę w dziedzinie biologii oraz ekologicznych aspektów występowania i rozwoju czynników chorobotwórczych roślin, a także zagrażających im szkodników i chwastów.

Czytaj więcej: Medycyna roślin studia - kierunek studiów

Mikrobiologia studia - kierunek studiów

Mikrobiologiczna produkcja hydrokortyzonu? Badania struktury chemicznej i swoistości antygenowej…

Mikrobiologia studia - kierunek studiów

Mikrobiologiczna produkcja hydrokortyzonu? Badania struktury chemicznej i swoistości antygenowej lipopolisacharydu czy wytwarzanie związków czynnych powierzchniowo przez przemysłowe szczepy grzyba strzępkowego? Brzmią niezrozumiale? Nie przejmuj się! Dzięki studiom na kierunku Mikrobiologia poznasz tajniki tych procesów i staniesz się ekspertem w tej dziedzinie! Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki przyrodnicze, a dodatkowo interesujesz się reakcjami zachodzącymi w środowisku to Mikrobiologia może być początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mikrobiologia?

Czytaj więcej: Mikrobiologia studia - kierunek studiów

Mikrobiologia stosowana studia - kierunek studiów

Drobnoustroje pełnią w naszym środowisku wiele ważnych funkcji: są reducentami, producentami…

Mikrobiologia stosowana studia - kierunek studiów

Drobnoustroje pełnią w naszym środowisku wiele ważnych funkcji: są reducentami, producentami tlenu, wchodzą w symbiozę, ale także mogą wydzielać toksyny czy być pasożytami. To właśnie nimi będziesz się zajmować w ramach studiów na kierunku Mikrobiologia stosowana. Jest to bowiem dziedzina dotycząca wszystkich grup drobnoustrojów, oparta na podstawach z nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych czy rolniczych. Jeżeli zatem szukasz ciekawego kierunku z zakresu nauk przyrodniczych to Mikrobiologia stosowana może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mikrobiologia stosowana? Studia kształcą w zakresie immunologii, biotechnologii, genetyki drobnoustrojów, biochemii klinicznej i biologii molekularnej.

Czytaj więcej: Mikrobiologia stosowana studia - kierunek studiów

Nauczanie przyrody studia - kierunek studiów

Masz dobry kontakt z dziećmi, a Twoim ulubionym przedmiotem w szkole zawsze była przyroda?…

Nauczanie przyrody studia - kierunek studiów

Masz dobry kontakt z dziećmi, a Twoim ulubionym przedmiotem w szkole zawsze była przyroda? Jeśli masz już za sobą studia pierwszego stopnia – najlepiej pedagogiczne, i chciałbyś poszerzyć swoje możliwości na rynku pracy, bądź po prostu spełniać się zawodowo właśnie w tę stronę, studia podyplomowe na kierunku nauczanie przyrody mogą okazać się odpowiednimi dla Ciebie! Są one przeznaczone dla absolwentów szkół wyższych z uprawnieniami pedagogicznymi, którzy legitymują się dyplomem licencjata bądź magistra z kierunków takich jak biotechnologia, geografia, biologia, chemia, fizyka, geologia i kierunkach pokrewnych.

Czytaj więcej: Nauczanie przyrody studia - kierunek studiów

Neurobiologia studia - kierunek studiów

Układ nerwowy ludzi i zwierząt jest jedną z najbardziej złożonych i skomplikowanych części…

Neurobiologia studia - kierunek studiów

Układ nerwowy ludzi i zwierząt jest jedną z najbardziej złożonych i skomplikowanych części organizmu. Kontroluje zachowania naszego organizmu, odpowiada za wszelkie bodźce i steruje pracą innych narządów. Nauka, jedna z najszybciej rozwijających się na świecie, która zajmuje się badaniami na tym polu to właśnie neurologia. Obejmuje ona wiele badań, które dotyczą struktury, funkcji, a także rozwoju ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego człowieka i zwierząt - zarówno w warunkach fizjologicznych jak i patologicznych. Jest to zatem nauka interyscyplinarna, ponieważ łączy w sobie różne dziedziny, poczynając od podstawowej biologii, poprzez biochemię, farmakologię, kończąc na anatomii czy psychologii. Najtrudniejszym i zarazem najciekawszym zagadnieniem jest badanie mózgu ludzkiego, który jest nabradziej skomplikowanym obiektem Wszechświata.

Czytaj więcej: Neurobiologia studia - kierunek studiów

Ochrona roślin i kontrola fitosanitarna studia - kierunek studiów

Każdy z nas na pewno ma na uwadze to, czy spożywane przez nas produkty są zdrowe, czy warzywa…

Ochrona roślin i kontrola fitosanitarna studia - kierunek studiów

Każdy z nas na pewno ma na uwadze to, czy spożywane przez nas produkty są zdrowe, czy warzywa nie są zarażone żadnym wirusem lub inne szkodniki. Ochrona roślin oraz jej kontrola jest jednym z najważniejszych elementów w technologii produkcji roślinnej, ponieważ aby rośliny stały się towarem w handlu międzynarodowym muszą przejść wymaganą kontrolę fitosanitarną. Według obowiązujących zasad panujących w Unii Europejskiej w państwach członkowskich owa kontrola jest przeprowadzana w siedzibach przedsiębiorców, natomiast jeśli chodzi o państwa spoza wspólnoty - kontrola ma miejsce na granicy krajów, w momencie jej przekraczania. Co może wydać się zabawne - aby obracać warzywami w handlu międzynarodowym, dany materiał warzywny musi posiadać… paszport.

Czytaj więcej: Ochrona roślin i kontrola fitosanitarna studia - kierunek studiów

Ogrodnictwo studia - kierunek studiów

Myślisz - ogrodnictwo, i co jako pierwsze pojawia się w Twojej głowie? Mogły to być…

Ogrodnictwo studia - kierunek studiów

Myślisz - ogrodnictwo, i co jako pierwsze pojawia się w Twojej głowie? Mogły to być sadzonki, mogły to być obszary zieleni z pięknymi ogrodami, mogły to być również długie i szerokie połacie pól bądź szklarni, gdzie hodowane są warzywa w odpowiednich dla nich warunkach. Cokolwiek podobnego pomyślałeś - wszystko to ma bezpośredni związek z ogrodnictwem. Ogrodnictwo, a inaczej hortologia, to bardzo szeroki i wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, w którego skład wchodzi wiedza o hodowli oraz uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych ale również architektura krajobrazu. Ma on na celu głównie poprawę jakości życia człowieka, poprzez kształcenie specjalistów odpowiedzialnych między innymi za prawidłową i zdrową produkcję roślinną czy ochronę środowiska naturalnego. 

Czytaj więcej: Ogrodnictwo studia - kierunek studiów

Ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie studia - kierunek studiów

Czym są ogrody zoologiczne chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Mają one tylu zwolenników,…

Ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie studia - kierunek studiów

Czym są ogrody zoologiczne chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Mają one tylu zwolenników, co przeciwników. Jeśli jednak należysz do tej grupy ludzi, którzy od małego całym sercem kochają ogrody zoologiczne, zwierzęta w nich mieszkające oraz Twoim wielkim marzeniem jest opiekowanie się nimi i zapewnienie im godnych warunków życia w tych miejscach - studia na kierunku ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie mogą okazać się idealnymi dla Ciebie! Musisz jednak wiedzieć, że program studiów nie ogranicza się tylko do zoo. Jako absolwent tego kierunku będziesz wiedział również jak odpowiednio hodować zwierzęta domowe takie jak psy, koty czy rybki ozdobne, gryzonie i inne mniejsze zwierzęta futerkowe.

Czytaj więcej: Ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie studia - kierunek studiów

Przyrodoznawstwo i filozofia przyrody studia - kierunek studiów

Obecnie w kulturze współczesnej obserwuje się trend łączenia nauk humanistycznych…

Przyrodoznawstwo i filozofia przyrody studia - kierunek studiów

Obecnie w kulturze współczesnej obserwuje się trend łączenia nauk humanistycznych z filozofią oraz naukami przyrodniczymi. Studia na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody są skierowane do osób, których mocną stroną jest biologia, fizyka czy geografia, także w ujęciu filozoficznym. Jeżeli zatem interesujesz się problematyką przyrodniczą to przyrodoznawstwo i filozofia przyrody może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody? Studia kształcą w zakresie nauk przyrodniczych oraz wiedzy w zakresie matematyki czy nauk przyrodniczych, takich jak: fizyka, biologia,chemii oraz nauk o Ziemi.

Czytaj więcej: Przyrodoznawstwo i filozofia przyrody studia - kierunek studiów

Studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology) studia - kierunek studiów

Natura i technika powinny iśc ze sobą w parze, jedno na drugie pozytywnie wpływać i usprawniać…

Studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology) studia - kierunek studiów

Natura i technika powinny iśc ze sobą w parze, jedno na drugie pozytywnie wpływać i usprawniać swój rozwój nawzajem. Świat pędzi przed siebie, co rusz aktualizowana jest nasza wiedza dotycząca nauki i technologii. Pożądani są specjaliści, którzy będą w stanie patrycypować w tym pędzie rozwojowym, służyć radą i swoimi kompetencjami. W odpowiedzi na te zapotrzebowania powstają takie kierunki jak studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology). W dodatku, ten konkretny jest prowadzony w języku angielskim, co stwarza studentom większe pole do manewru zarówno podczas studiów, jak i po ich ukończeniu.

Czytaj więcej: Studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology) studia - kierunek studiów

Zarządzanie jakością w produkcji roślinnej studia - kierunek studiów

W ramach programu studiów zrealizujesz zagadnienia poruszające problematykę wpływu…

Zarządzanie jakością w produkcji roślinnej studia - kierunek studiów

W ramach programu studiów zrealizujesz zagadnienia poruszające problematykę wpływu stosowania chemicznych substancji przy uprawie roślin, ekologicznych metod produkcji żywności oraz genetycznych modyfikacji produktów spożywczych. Oprócz tego zapoznasz się z prawnymi kwestiami obowiązującymi zarówno w Polsce jak i Unii Europejskiej. Zostaniesz wyposażony w umiejętności identyfikowania zagrażających czynników i minimalizowania skutków ich występowania. Uczęszczając na zajęcia poznasz różne systemy zarządzania jakością żywności. Program studiów przewiduje również zajęcia terenowe, dzięki którym zdobędziesz pierwsze zawodowe doświadczenie!

Czytaj więcej: Zarządzanie jakością w produkcji roślinnej studia - kierunek studiów

Zarządzanie obszarami wiejskimi studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć, że na kierunku Zarządzanie obszarami wiejskimi masz…

Zarządzanie obszarami wiejskimi studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć, że na kierunku Zarządzanie obszarami wiejskimi masz do wyboru trzy specjalizacje: Odnawialne źródła energii, Zarządzanie obszarami chronionej przyrody i terenami zielonymi i Zarządzanie gospodarstwami rolno-ogrodniczymi. Jak sam widzisz, możesz dopasować treści kształcenia do swoich zainteresowań i potrzeb. Ale co jeszcze oferuje program studiów? W ramach zajęć poznasz sposoby zarządzaniami gospodarstwami oraz regulacje prawne dotyczące obszarów wiejskich. Zdobędziesz również wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii i możliwości ich wykorzystania z pożytkiem dla środowiska.

Czytaj więcej: Zarządzanie obszarami wiejskimi studia - kierunek studiów

Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym studia - kierunek studiów

Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach przygotowanego programu? Plan studiów obejmuje…

Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym studia - kierunek studiów

Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach przygotowanego programu? Plan studiów obejmuje nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale również zajęcia terenowe, które są świetną okazją na zdobycie praktycznych umiejętności. A czego dokładnie będziesz się uczył? Na pewno duży nacisk zostanie położony na kwestie prawne dotyczące ochrony przyrody zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Oprócz tego nauczysz się tworzyć sprawozdania na temat stanu środowiska. Rozwiniesz także umiejętności przygotowywania map i programów zapobiegania szkodliwym czynnikom.

 

Czytaj więcej: Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym studia - kierunek studiów

Zarządzanie zasobami przyrody studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o dużej zalecie studiów na kierunku Zarządzanie…

Zarządzanie zasobami przyrody studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o dużej zalecie studiów na kierunku Zarządzanie zasobami przyrody czyli o ich praktycznym charakterze, ponieważ program kładzie znaczny nacisk na prace grupowe oraz zajęcia laboratoryjne. A jakich dokładnie zagadnień możesz się spodziewać? Plan obejmuje takie przedmioty jak gospodarka leśna, metody analizy przestrzennej, gospodarka odpadami czy edukacja ekologiczna. Oprócz tego w ramach zajęć zapoznasz się z problemami podejmowania decyzji odnośnie ochrony natury oraz technikami pomocnymi przy ocenie poziomu zanieczyszczenia środowiska.

Czytaj więcej: Zarządzanie zasobami przyrody studia - kierunek studiów

Zielarstwo studia - kierunek studiów

Po ich ukończeniu każdy absolwent otrzymuje tytuł inżyniera, zatem studia trwają 7 semestrów.…

Zielarstwo studia - kierunek studiów

Po ich ukończeniu każdy absolwent otrzymuje tytuł inżyniera, zatem studia trwają 7 semestrów. W ramach kierunku masz do wyboru dwie specjalizacje: produkcja surowców zielarskich lub rośliny zielarskie w produkcji kosmetyków, suplementów diety i żywności funkcjonalnej. A jakich zagadnień tematycznych możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Na pewno zdobędziesz podstawowe wiadomości z chemii, mikrobiologii, botaniki, farmakologii, anatomii i fizjologii człowieka oraz genetyki roślin. Oprócz tego na zajęciach zostaną zaprezentowane tematy związane z ziołolecznictwem. przygotowywaniem receptur oraz przechowywaniem produktów zielarskich. 

Czytaj więcej: Zielarstwo studia - kierunek studiów

Zielarstwo i terapie roślinne studia - kierunek studiów

Kształcenie w ramach tych studiów ma charakter interdyscyplinarny tzn. łączy w sobie…

Zielarstwo i terapie roślinne studia - kierunek studiów

Kształcenie w ramach tych studiów ma charakter interdyscyplinarny tzn. łączy w sobie wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych, humanistycznych i ścisłych – jest to dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy nie lubią ograniczać się do jednego wyboru. A czego dokładnie możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia poszerzysz swoją wiedzę z chemii, mikrobiologii oraz fizjologii roślin. Oprócz tego czekają na Ciebie takie przedmioty jak zielarstwo, farmakologia, ratownictwo medyczne oraz filoterapia. Dodatkowo poznasz również sposoby uprawy i ochrony roślin. Jako student tego kierunku będziesz miał możliwość wyboru fakultetu z języka obcego, a naprawdę jest z czego wybierać!

Czytaj więcej: Zielarstwo i terapie roślinne studia - kierunek studiów

Zoofizjoterapia studia - kierunek studiów

W ramach studiów zostaną przedstawione treści dotyczące anatomii i fizjologii zwierząt,…

Zoofizjoterapia studia - kierunek studiów

W ramach studiów zostaną przedstawione treści dotyczące anatomii i fizjologii zwierząt, zoologii, mikrobiologii oraz histologii. Na zajęciach zapoznasz się również z zasadami hodowli i chowu zwierząt, jak również nauczysz się prawidłowo o nie dbać. Dla studentów zoofizjoterapii przygotowano przedmioty takie jak mikrobiologia, toksykologia, kinezyterapia, genetyka zwierząt oraz patofizjologia. Należy także wspomnieć, że program studiów uwzględnia zajęcia realizowane w ramach wybranej specjalności. A jeśli o nich mowa, do wyboru masz fizjoterapię zwierząt towarzyszących lub zwierząt nieudomowionych i egzotycznych.

 

Czytaj więcej: Zoofizjoterapia studia - kierunek studiów

Zootechnika studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Zootechnika można znaleźć w ofercie wielu uczelni w Polsce.…

Zootechnika studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Zootechnika można znaleźć w ofercie wielu uczelni w Polsce. W związku z tym program studiów i specjalności są zróżnicowane, zatem będziesz miał możliwość dopasowania uniwersytetu do swoich oczekiwań i potrzeb. Mimo rozbieżności w planach zajęciach, jako student tego kierunku zdobędziesz wiedzę w obszarze biologii, chemii, genetyki oraz statystyki, która jest konieczna przy analizowaniu danych prac hodowlanych. Oprócz tego zostaną zaprezentowane zagadnienia związane z anatomią i fizjologią zwierząt, jak również możesz się spodziewać przedmiotów poruszające tematykę ochrony środowiska. Co jeszcze Cię czeka? Jako student kierunku Zootechnika zapoznasz się z zasadami prowadzenia chowu i hodowli zwierząt. Dodatkowo uzyskasz niezbędną wiedzę prawniczą dotyczącą sektora rolniczego.

 

Czytaj więcej: Zootechnika studia - kierunek studiów

Żywienie człowieka studia - kierunek studiów

Program zajęć realizowany w ramach kierunku Żywienie człowieka jest bardzo rozbudowany.…

Żywienie człowieka studia - kierunek studiów

Program zajęć realizowany w ramach kierunku Żywienie człowieka jest bardzo rozbudowany. Można to uznać za duży atut, ponieważ jest to gwarancja, że otrzymasz wszystkie niezbędne wiadomości z tej dziedziny. A co dokładnie zawiera plan studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiadomości z zakresu chemii, biologii, fizyka, statystyki oraz matematyki. Oprócz tego zapoznasz się z anatomią i fizjologią człowieka, jak również z środowiskowymi i socjologicznymi czynnikami mającymi wpływ na żywienie człowieka. Jako student tego kierunku rozwiniesz umiejętności przeprowadzania analiz produktów spożywczych oraz nabędziesz kompetencje pozwalające na opracowywanie programów edukacyjnych poruszających kwestie zdrowego żywienia. 

Czytaj więcej: Żywienie człowieka studia - kierunek studiów

{matura_kierunki}

Komentarze (4)

  • Vicky

    A gdzie biomedycyna? Podobno miały być opisane WSZYSTKIE kierunki.

  • Admin

    i jeszcze więcej informacji o biomedycynie: http://www.otouczelnie.pl/artykul/1020/Biomedycyna

  • Kara

    wszystko zależy, co się chce w swoim życiu robić. warto przeanalizować rynek pracy. Ja porozmawialam ze starszymi znajomymi i doszlam wniosku, że dziś wiekszość ludzi pracuje przed komputerami. Wybralam więc fizjoterapię! Ktoś będzie musiał czwiczyć te wszystkie skoliozy i krzywe plecy :D